Reklama

Pożyczka na odbiór odpadów komunalnych

Podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Przemyślu, 16 stycznia br., radni jednogłośnie przyjęli projekt uchwały o kolejnej pożyczce, którą może zaciągnąć prezydent miasta Robert Choma.

Chodzi o kwotę ponad 6,5 miliona złotych na odbiór odpadów komunalnych zmieszanych i segregowanych z terenu miasta w latach 2018 i 2019, która musiała zostać zabezpieczona w budżecie miasta w trybie natychmiastowym. Władze Przemyśla zamierzają powierzyć to zadanie Przedsiębiorstwu Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. w Przemyślu, tyle że nie było zabezpieczonych pieniędzy na wspomniane dwa lata[paywall]. W br. w miejskim budżecie kwota za odbiór odpadów to 2 mln 785 tys. 151 zł. Na rok 2018 trzeba było 3 mln 218 tys. 400 zł, na 2019 r. – 3 mln 301 tys. 371 zł. Z każdym rokiem suma jest wyższa, bo powiększona o szacunkowy wzrost inflacji, kosztów paliwa czy energii. Zaciągnięta pożyczka zostanie spłacona z dochodów własnych miasta, inaczej mówiąc: z dochodów wynikających z opłat wniesionych przez mieszkańców w 2018 i 2019 roku.
MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    gość 2017-02-01 12:30:19

    to nie jest żadna pożyczka, to jest uchwała o tym, że Prezydent może zaciągnąć zobowiązanie na lata 2018 i 2019 (podpisując umowę na te lata w zakresie wywozu odpadów) gdyby tej uchwały nie było, nie można by podpisać takiej umowy. Po prostu nie ma jeszcze budżetu na te lata. i żeby można było taką umowę podpisać RM musi upoważnić prezydenta do zaciągnięcia zobowiązań (ale nie chodzi tu o pożyczkę tylko o możliwość podpisania umowy)

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama