Dziś o 12.00 pracownicy Sądu Okręgowego i Sądu Rejonowego w Przemyślu odeszli od swoich stanowisk pracy. Domagają się podwyższenia wynagrodzeń.
Akcja protestacyjna trwa w całej Polsce. Rozpoczęła się 10 grudnia i ma potrwać do 21 grudnia. Dziś pracownicy przemyskich sądów na 15 minut przerwali swoją pracę i stanęli przed budynkiem sądu okręgowego. W rękach trzymali kartki, m.in. z napisami: „Dość pracy za grosze”, „Stawka mniejsza niż życie”.
Pracownicy domagają się podwyższenia wynagrodzeń, które od 2010 do 2016 r. były zamrożone. Obiecana podwyżka na poziomie 5 proc. od 2019 r. ich nie satysfakcjonuje. Twierdzą, że w porównaniu z wzrostem wynagrodzeń w innych sferach budżetowych, podwyżka dla nich jest zbyt niska.
– Zakładając nawet wzrost wynagrodzeń o 5 procent w 2019 roku, to realnie każdy z nas dostanie około 100 złotych. Czarę goryczy przelało pismo Ministra Sprawiedliwości do pracowników, w którym „…składa wyrazy wdzięczności i uznania za ciężką pracę i wysiłek wkładany w wykonywanie powierzonych obowiązków”, natomiast nie proponuje realnego wzrostu płac – mówi Małgorzata Bielańska z Sądu Okręgowego w Przemyślu.
– Pracownicy sekretariatów w sądach zarabiają grosze, a pracują ponad normę. Od lat nie doczekali się podwyżki – mówi M. Bielańska.
W całej Polsce pracownicy sądów masowo nie[paywall] stawili się do pracy i w związku z tym wokandy zostały odwołane. Jeżeli żądania pracowników nie zostaną spełnione, forma protestu w kolejnych dniach może ulec zmianie.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Chętnie zamkną swoją działalność i skorzystam z wolnego stołka.
do plusto zamknij i idź człowieku spróbować na czym polega prawdziwa harówka. Jeżeli nie ma się nic mądrego do powiedzenia lepiej milczeć Pracownicy mają rację, zważywszy na poziom zarobków i zakres odpowiedzialności.Od razu zastrzegam, nie jestem pracownikiem sądu, ale rozumiem na czym polega ich praca.Życzę wszystkim pracownikom spełnienia postulatów.
ich tzw odpowiedzialność " est rzeczą względnaą To potomkowie postkomunistów - nie tylko komunistów , ale i komunistów . Ich koleżanka po fachu nazwała przecież siebie i koleżków 'KASTA " . A to ciekawe zjawisko , gdy ktoś zarabia nawet i kilkanaście tysięcy pln i każe lub chce ,ażeby go nie wiem czemu / traktować jak super starr , i ciągle tylko narzekania i gonitwa do degeneratów , wrogów Polski w Berlinie i Brukseli . i ciągle mało i mało . INNI TEŻ POKOŃCZYLI STUDIA WYŻSZE I TO WCE NIE ŁATWE / TECHNICZNE / I NIE DRA RYJE JAK ONI . NAJPIERW ATAK / NIEUZASADNIONY NA LEGALNIE W LEGALNYCH WYBORACH WYBRANY POLSKI RZĄD , A PÓŻNIEJ WYCIĄGANIE TEJ ANTYPOLSKIEJ PROTEZY PO PODWYŻKĘ. A GDZIE CHAMY KULTURA , TAKT ? WIADOMO ,ZE LEWACTWU , KOMUNISTOM TALIE PODSTAWOWE ELEMENTY OBYCIA SA OBCE . TATUŚ CZY DZIADEK KOMUNISTA TEGO NIE POSIADAŁ , NO TA JAK MIAŁ CÓRECZCE ALBO SYNKOWI PRZEKAZAĆ . PRZEKAZAŁ TYLKO POGARDĘ DO KRAJU I LUDZI W NIM MIESZKAJĄCYCH . NIE PASUJE PRACA, TO WON ZA GŁODOWE PENSJE , NA UMOWĘ ŚMIECIOWA . I NA NOCNE ZMIANY TAK JAK INNI KTÓRZY JAK WSPOMNIAŁEM TEŻ MAJA STUDIA WYŻSZE .
niech sedziowie prokurki oddadza czesc zarobkow dla kumpli toc to kasta..... to tak samo jak lekarz i pielegniarka----przepasc, ZLA przepasc
Panie parcownicy czy państwo jesteście gotowi ponieś konsekwencje kosztów jakie poniesie sąd za odwołane rozprawy ? a powinniście - bierzecie kasę ze skarbu Państwa a wiec strajkować to mozecie w inny sposób nie kosztem ludzi
do mk - zmień lekarza lub aptekarza, albo zadzwoń do przyjaciela z Torunia, który od bezdomnego w darze serca otrzymał dwa mercedesy.
Głodowe pensje powiadają, hmm. Przyjrzałem się bliżej zdjęciom i raczej nie dostrzegam tam ludzi z głodowymi pensjami. Widzę zadbane panie, manicure na dłoniach, stylowe okulary nie za mniej niż 800PLN, fryzury robione w salonach (150PLN lub więcej za wizytę), skórzane kozaczki na nóżkach za 400-500PLN, modny ciuch na ciele, ładne, zadbane twarze. Oj, coś tu się kupy nie trzyma.
Dokladnie.Kobiety bez ambicji i bez klasy ktorym ciągle mało!!!A sprobuj cos załatwić w sądzie. To rzuci okiem, zmierzy burknie...I siedzi na stołku ktory zalatwili jej rodzice lub ktos inny.Zmanierowana panienka jedna z drugą.
Has you know that most of the people were still doesn't know that how to open internet explorer in windows 10 then from our website http://internetexplorerwindows10.com you will get the process to open it easily in few steps.
A ja właśnie popieram tych ludzi, policja strajkowała i dostali , pielęgniarki strajkowały i dostały, służba więzienna i celnicy to samo , a wynagrodzenia tych grup zawodowych są zdecydowanie wyższe niż pracowników sądu. Najłatwiej hejtować jak się nie ma pojęcia o czym się pisze.
na protesty mogą pozwolic sobie tylko WYBRANI I WAŽNI i co?dostaja to! Dla Calej nieważnej reszty pozostaje posluchac obietnic že bedzie lepiej. A to že sie czuje odszukam znow frajerem.....Dobra ZAMIANA!!!
Leon , jak napisałem jeśli tym cwaniakom coś nie odpowiada to na śmieciówę , tam jest ich miejsce. INNI TEŻ POKOŃCZYLI STUDIA I TO DUŻO TRUDNIEJSZE, KTÓRYCH KASTA NIE UKOŃCZYŁABY BY . ROZUMIEM ,ZE JESTEŚ POWIĄZANY Z NIMI LUB JEDNYM Z NICH , ALE TO TWÓJ I TYLKO TWÓJ PROBLEM . JEST POMYSŁ , WIEM OD KILKU / DWÓCH POSŁÓW / ,ZE JEST ROZWAŻANA USTAWA , KTÓRA ZMUSI TE ELEMENTY KTÓRE PRACOWAŁY A SĄDOWNICTWIE PRZED 1989 R DO ODEJŚCIA . KTO NIE NABYŁ PRAW DO EMERYTURY TO NIECH WŁAŚNIE DORABIA NA ŚMIECIÓWCE , ZA GROSZE. NA POHYBEL ANTYPOLSKIM SĘDZIOM CZY PROKURATOROM
Nie zrozumiałeś mnie prawdopodobnie . Napisałem ,ze głodowe pensja maja ludzie którzy też pokończyli studia wyższe i tyrają za grosze na śmieciówkach , a te elementy antypolskie żyją nie dobrze , ale bardzo dobrze i jeszcze tym potworom mało . nie pasuje won .
Kazdy pracuje i powinien dostawać odpowiednie wynagrodzenie. Popieram protestujace. Nie komentuję idiotyczne złośliwe wpisy
Witamjeden tam mądry napisał że zauważył pomalowane paznokcie i stylowe okulary i kazaki. Powiem tak żal mi Ciebie człowieku. Może ma bogatego męża co Ci do tego nie za Twoje kupiła zarobiła sobie. A teraz wyobraź sobie że ona chce podwyżki bo jej sie stare okulary znudziły i chce sobie kupić droższe i nic Ci do tego bo ona ciężko na to pracuje wiec ma prawo ładnie wyglądać w stylowych drogich okularach.
Najpierw protest przeciwko Pis a teraz od pisiorow chca podwyzki?A w dupe was lenie idzcie do Schetyny albo Ryska! Zamknijcie ten burdel przestepczosc spadnie
Chętnie zamkną swoją działalność i skorzystam z wolnego stołka.
I mają rację.
Konstytucja wolne sondy.