Reklama

Pracownicy urzędu zapukają do drzwi

Mogą zapukać do naszych drzwi już dziś. Pracownicy Urzędu Miejskiego w Przemyślu ruszyli w teren, by dostarczyć mieszkańcom miasta decyzje podatkowe.

Jak informuje magistrat, jego pracownicy będą roznosili decyzje określające wymiar podatku oraz zawiadomienia o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Doręczenie do rąk własnych decyzji podatkowych i informacji o nowych stawkach za śmieci ma być[paywall] dla przemyślan ułatwieniem i wygodą.

Pracownicy urzędu będą pukać do drzwi mieszkańców od poniedziałku do piątku, a także w weekendy. Jeśli nie zastaną nas w domu, będą mogli zostawić przesyłkę u sąsiada, oczywiście pod warunkiem, że ten zgodzi się na takie rozwiązanie i zobowiąże się ją nam dostarczyć. Jeśli natomiast doręczenie przesyłki nie będzie możliwe, będzie można ją odebrać w siedzibie urzędu (Rynek 1, pok. nr 4 – wejście od ulicy Mostowej) od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8 do 17.

– Na żądanie podatnika doręczyciele zobowiązani są do przedstawienia legitymacji służbowej – przypomina Agata Czereba, rzecznik UM w Przemyśla, przestrzegając jednocześnie, że doręczyciele z urzędu nie przyjmują żadnych pieniędzy od adresatów zawiadomień. Zatem jeśli ktoś zażąda od nas pieniędzy, z pewnością nie będzie to pracownik magistratu, a osoba podszywająca się pod urzędnika.

– W przypadku podejrzenia oszustwa, należy niezwłocznie zawiadomić policję o zaistniałej sytuacji – informuje urząd.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    za miskę ryżu - niezalogowany 2021-02-04 09:30:59

    Tylko się cieszyć, już nie mogę się doczekać...

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Listonosz - niezalogowany 2021-02-04 10:17:21

    Bardzo mądra decyzja drodzy rządzący. W czasach Covida narażać mieszkańców i pracowników urzędów na takie coś. To co już tych naszych dwóch wykształconych prezydentów nie znalazło kasy na znaczki i żeby to załatwić poprzez pocztę. Bakun a może daj Twoja kolejkę z kampanii do rozwożenia tych decyzji. Taki wtedy byłes kreatywny a teraz taka lipa w rządzeniu. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    sw - niezalogowany 2021-02-04 10:39:02

    Nie wiem jak jest teraz, ale kiedyś pracownicy mieli płacone za roznoszenie decyzji? 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama