Mogą zapukać do naszych drzwi już dziś. Pracownicy Urzędu Miejskiego w Przemyślu ruszyli w teren, by dostarczyć mieszkańcom miasta decyzje podatkowe.
Jak informuje magistrat, jego pracownicy będą roznosili decyzje określające wymiar podatku oraz zawiadomienia o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Doręczenie do rąk własnych decyzji podatkowych i informacji o nowych stawkach za śmieci ma być[paywall] dla przemyślan ułatwieniem i wygodą.
Pracownicy urzędu będą pukać do drzwi mieszkańców od poniedziałku do piątku, a także w weekendy. Jeśli nie zastaną nas w domu, będą mogli zostawić przesyłkę u sąsiada, oczywiście pod warunkiem, że ten zgodzi się na takie rozwiązanie i zobowiąże się ją nam dostarczyć. Jeśli natomiast doręczenie przesyłki nie będzie możliwe, będzie można ją odebrać w siedzibie urzędu (Rynek 1, pok. nr 4 – wejście od ulicy Mostowej) od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8 do 17.
– Na żądanie podatnika doręczyciele zobowiązani są do przedstawienia legitymacji służbowej – przypomina Agata Czereba, rzecznik UM w Przemyśla, przestrzegając jednocześnie, że doręczyciele z urzędu nie przyjmują żadnych pieniędzy od adresatów zawiadomień. Zatem jeśli ktoś zażąda od nas pieniędzy, z pewnością nie będzie to pracownik magistratu, a osoba podszywająca się pod urzędnika.
– W przypadku podejrzenia oszustwa, należy niezwłocznie zawiadomić policję o zaistniałej sytuacji – informuje urząd.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Tylko się cieszyć, już nie mogę się doczekać...
Bardzo mądra decyzja drodzy rządzący. W czasach Covida narażać mieszkańców i pracowników urzędów na takie coś. To co już tych naszych dwóch wykształconych prezydentów nie znalazło kasy na znaczki i żeby to załatwić poprzez pocztę. Bakun a może daj Twoja kolejkę z kampanii do rozwożenia tych decyzji. Taki wtedy byłes kreatywny a teraz taka lipa w rządzeniu.
Nie wiem jak jest teraz, ale kiedyś pracownicy mieli płacone za roznoszenie decyzji?
Do sw - i dalej mają płacone za roznoszenie korespondencji
Grzesiu, i Tomku dajcie żyć już w końcu.Ludzi nie bawią wasze podjazdowe gierki.pis się za chwilę skończy i co będziecie robić ?
Dziś przybyła pracownica Urzędu Miejskiego z decyzją podatkową, ale za to BEZ MASECZKI lub jakiegokolwiek innego zabezpieczenia. Na pytanie dlaczego, odparła, że maseczki nie założy bo lata po tylu mieszkaniach ... to ja MOGĘ SOBIE ZAŁOŻYĆ JAK CHCĘ. No dzięki, jak już stoi mniej niż pół metra ode mnie to na pewno wiele by dało. Dziękuję szczerze za to genialne rozwiązanie w czasie pandemii.
Tylko się cieszyć, już nie mogę się doczekać...
Bardzo mądra decyzja drodzy rządzący. W czasach Covida narażać mieszkańców i pracowników urzędów na takie coś. To co już tych naszych dwóch wykształconych prezydentów nie znalazło kasy na znaczki i żeby to załatwić poprzez pocztę. Bakun a może daj Twoja kolejkę z kampanii do rozwożenia tych decyzji. Taki wtedy byłes kreatywny a teraz taka lipa w rządzeniu.
Nie wiem jak jest teraz, ale kiedyś pracownicy mieli płacone za roznoszenie decyzji?