W ramach unijnego programu „Szansa na lepsze” Powiatowy Urząd Pracy w Jarosławiu otrzyma dokładnie 1 mln 993 tys. 320 zł na wsparcie dla osób bezrobotnych z powiatu jarosławskiego. Te pieniądze przełożą się na pomoc dla ok. 140 osób bezrobotnych w wieku 30 i więcej lat.
– Cieszy fakt, że nasz projekt uzyskał największą liczbę punktów na Podkarpaciu, zajmując pierwsze miejsce w ogłoszonym konkursie – powiedziała dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Jarosławiu Ewelina Olejarz, która 5 sierpnia br. podpisała umowę o dofinansowanie.
Warto dodać, że[paywall] na wspomniany konkurs, organizowany przez Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego, wpłynęło 195 wniosków, spośród których 23 zostało przyjętych do dofinansowania.
Jak już wspomnieliśmy, prawie 2 mln zł sprawi, że na pomoc może liczyć ok. 140 osób bezrobotnych w wieku 30 i więcej lat.
– W tej grupie są osoby między innymi długotrwale bezrobotne, kobiety, osoby z niepełnosprawnościami czy o niskich kwalifikacjach, czyli te, którym potencjalnie najtrudniej znaleźć zatrudnienie – wyliczył jarosławski starosta Stanisław Kłopot.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze