Podczas kontroli osób przekraczających pieszo polsko-ukraińskie przejście graniczne w Medyce funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej ujawnili sporą gotówkę.
Pieniądze bez wymaganego zgłoszenia przenosił przez granicę 38-letni obywatel Polski. Niemal 62 tys. amerykańskich dolarów i ponad 1 tys. polskich złotych znajdowało się jego w kieszeni. Mężczyzna dobrowolnie poddał się odpowiedzialności i na poczet grożącej kary wpłacił kwotę 10 tys. zł.
To kolejna w tym roku próba nielegalnego przewozu przez granicę środków pieniężnych, wykryta przez funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej w województwie podkarpackim. W kwietniu br. podczas kontroli ciężarówki na przejściu granicznym w Korczowej ujawnili równowartość 430 tys. zł, które z naruszeniem obowiązujących procedur przewoził 28-letni obywatel Ukrainy.
Krajowa Administracja Skarbowa przypomina, że osoby przekraczające granicę państwową mają obowiązek zgłaszać w formie pisemnej przywóz do kraju oraz wywóz za granicę krajowych lub zagranicznych środków płatniczych, jeżeli ich wartość przekracza łącznie równowartość 10 tys. euro. Niedopełnienie tego obowiązku lub podanie w deklaracji nieprawdziwych danych podlega karze grzywny.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Z bankomatu mogę pobrać tylko 1000 zł ze swoich zgromadzonych na koncie pieniędzy.Limity obecnie obowiązuja w Rosji i Polsce.W Rosji rubel leci na łeb na szyję.
Z bankomatu mogę pobrać tylko 1000 zł ze swoich zgromadzonych na koncie pieniędzy.Limity obecnie obowiązuja w Rosji i Polsce.W Rosji rubel leci na łeb na szyję.
No bo wiecej nie masz