Na spotkanie z mieszkańcami osiedla Rycerskie zaproszony został prezydent miasta, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich oraz przedstawiciele policji i Straży Miejskiej. Tylko ta ostatnia formacja przysłała swojego reprezentanta.
Zebrania zarządów osiedli z mieszkańcami są okazją do poruszenia spraw trapiących lokalną społeczność. Tak też było na ostatnim spotkaniu na osiedlu Rycerskim. Poruszono szereg tematów. Zwrócono uwagę na brak placów zabaw, boisk i miejsc, gdzie młodzież mogłaby spędzać wolny czas. – Tam jest orlik, tam jest orlik, a u nas wyposażenie jeszcze jak za komuny – powiedział jeden z mieszkańców.
Mówiono też o stanie dróg. Jednym z problemów jest[paywall] brak oświetlenia i chodnika na ul. Łętowskiej. – Dzieci wracają ze szkoły wieczorami, a dziki grasują watahami. Oświetlenie jest koniecznie potrzebne – mówiła jedna z kobiet. – Składamy wniosek do Buzetu Obywatelskiego na oświetlenie i budowę chodnika – powiedział przewodniczący Zarządu Osiedla „Rycerskie” Zygmunt Majgier. Wniosek będzie składany wspólnie z zarządem osiedla „Lipowica”.
Mieszkańcy sugerowali także potrzebę zainstalowania monitoringu, co poprawi ich poczucie bezpieczeństwa. Padały również tematy trapiące nie tylko Rycerskie, ale całe miasto. Jednym z nich był masowy odpływ ludzi młodych. – Musimy ich jakoś zatrzymać – apelował jeden z mężczyzn.
Zgłoszono także różne pomysły inwestycji, które mogą być zrealizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego.
Na spotkanie zaproszony został prezydent Robert Choma, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich Jacek Cielecki, przedstawiciele policji i Straży Miejskiej oraz radni. W spotkaniu uczestniczyło trzech radnych: Ryszard Kulej, Maciej Kamiński i Tomasz Kuźmiek oraz przedstawiciel Straży Miejskiej. – Zaproszenia przekazałem miesiąc wcześniej. Z policji dostałem informację, że z jakichś powodów nikt nie będzie mógł przybyć – powiedział Z. Majgier.
Spodziewał się, że pozostali zaproszeni goście dotrą. – Chyba tylko przez gazetę możemy zaapelować do pana prezydenta, żeby nas posłuchał – padło z sali.
Rzecznik Urzędu Miejskiego w Przemyślu Witold Wołczyk potwierdza, że prezydent otrzymał zaproszenie na spotkanie Zarządu Osiedla „Rycerskie”, jednak zwykle sam nie uczestniczy w takich roboczych spotkaniach. – Powinni natomiast na nich być urzędnicy z jednostek, których tematy poruszane na spotkaniu bezpośrednio dotyczą. Wyjaśniamy, dlaczego w tym przypadku żaden z nich się nie pojawił na obradach zarządu, tak aby w przyszłości taka sytuacja się nie powtórzyła – powiedział W. Wołczyk.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.nasz gospodarz... trzeba byc idiota zeby na niego glosowac.
No cóż taka władza... z Radnych był chyba tylko Ryszard Kulej i tyle z naszych wybrańców. Przewodniczący Osiedla pokazał że się nie nadaje do tej funkcji...
Mówiąc brutalnie - olał Was, mieszkańców największego osiedla, prezydent Miasta ale Wy i tak na niego zagłosujecie - mogę się założyć.
Na wszystkich osiedlach są place zabaw. Nowe,nowoczesne kolorowe. U nas? Pod moim blokiem jedna hustawka i piaskownica. Pół placu zabaw używa przedszkole mieszczące się w piwnicy w bloku obok. Są jeszcze 2 inne place zabaw na osiedlu, oba że starymi drobinkami i hustawka.
Być może wszyscy mają w nosie przewodniczącego? Może warto innego przewodniczącego którego nie będą olewac ?
Jedni idioci głosują zazwyczaj na podobnych sobie, nie ma sumie w tym nic dziwnego czy zaskakującego.
Może uświadomicie sobie w końcu jedną rzecz, a mianowicie, że wasz ''ulubieniec'' ma was głęboko w..... chyba wiecie gdzie ?!? Chyba najwyższy czas by to wreszcie zrozumieć i coś z tym zrobić, bo to już trzecia kadencja, a idzie czwarta, tumany jebane !!!YOUTUBE.COM - 7 PRZYKAZAŃ POLITYCZNYCH
''Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami są ich wspólnikami'' - GEORGE ORWELL
A po co miał przybyć prezydent skoro i tak nic konkretnie nie wiadomo po co to spotkanie w kościele.
Przez trzy lata na os Rycerskim przewodniczący nie zorganizował zebrania mieszkańców i to bylo pierwsze ale dotyczyło problemow ZO Lipowica.
Jak byście zrobili zebranie w cerkwi to wtedy by przyszedł
Nie popieram zarządu ale obrzucanie wyzwiskami to typowe dla obecnej władzy. Zawsze łatwiej jest pisac, że nic sie nie dzieje niż samemu sie zorganizować i pokazać że można. No tak ale po co. To wymaga zaangażowania. Ale nie matwicie się wybory Prezydenta za rok więc na pewno Regia wam pomoże i da na huśtawkę. A Wy będziecie za to dziękować i w pas się kłaniać jacy to są super radni.
Przeciez to TW "Krzysztof"Takie przeszedł szkolenie i tak postepuje.Ciekawe czy od pierwszego obejmie go ustawa de ubecka????
No bo tak się u nas traktuje mieszkańców ... Obywatele dla urzędu a nie urząd dla obywateli !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nie przyszedł ???? wyborcy przyjdą i będą wiedzieć co zrobić !!!
nasz gospodarz... trzeba byc idiota zeby na niego glosowac.
No cóż taka władza... z Radnych był chyba tylko Ryszard Kulej i tyle z naszych wybrańców. Przewodniczący Osiedla pokazał że się nie nadaje do tej funkcji...
Mówiąc brutalnie - olał Was, mieszkańców największego osiedla, prezydent Miasta ale Wy i tak na niego zagłosujecie - mogę się założyć.