Reklama

Przedstawili negatywne wyniki testów na koronawirusa na granicy. Były fałszywe

4 kobiety oraz mężczyzna zgłosili się 20 stycznia do odprawy granicznej na wjazd do Polski w Krościenku.

Obywatele Ukrainy podróżowali razem w celach turystycznych i na zakupy. Gdy przedstawili negatywne wyniki na obecność koronawirusa, pogranicznik od razu zwrócił uwagę na nieprawidłowości.

Z zaświadczeń wynikało na przykład, że testy zostały wykonane we Lwowie 21 stycznia popołudniu, czyli... kilkanaście godzin po prowadzonej właśnie kontroli granicznej.

Cudzoziemców przesłuchano w charakterze świadków, otrzymali odmowy wjazdu i zostali zawróceni na Ukrainę.

Laboratorium, które rzekomo wystawiło zaświadczenia, zaprzeczyło, aby wspomniana piątka kiedykolwiek wykonywała tam testy. Decyzję o konsekwencjach prawnych wykorzystania fałszywek podczas kontroli podejmie sąd.


san
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama