Reklama

Przemyscy koszykarze poznali rywali

Dzisiaj (5 sierpnia br.) Wydział Rozgrywek Departamentu Sportu PZKosz zaprezentował system i terminarz rozgrywek II ligi mężczyzn w sezonie 2016 – 2017. Zespół MCS Daniel Gimbaskets 2 Przemyśl trafił do grupy C, w której rywalizować będzie z zespołami z Małopolski i Śląska.

Do II-ligowych rozgrywek zgłosiła się rekordowa ilość 53 drużyn. Zostały one podzielone na cztery grupy. Wiadomo, że rozgrywki będą prowadzone w dwóch etapach. W I etapie zespoły zagrają systemem „każdy z każdym” w dwóch rundach (mecz i rewanż). Te, które zajmą miejsca 1. – 8. w każdej z grup będą uczestniczyć w II etapie – play-offach. Drużyny, które zajmą natomiast miejsca 9. – 11. w grupie A, C i D oraz miejsca 9. – 12. w grupie B, zakończą rywalizację w sezonie i zajmą miejsca 33. – 45. Ekipy, które uplasują się na miejscach 12. – 13. w grupach A, C i D oraz miejscach 13. – 14. w grupie B, będą uczestniczyć w fazie play-out. Przemyślanie przez dwa sezony rywalizowali z zespołami z Mazowsza i Podlasia. Tym razem zostali „przeniesieni” do grupy, w której rywalizować będą z zespołami z Małopolski i Śląska. Zagrają z: Zagłębiem Sosnowiec, MCKiS Termo-Rex Jaworzno, Albą Chorzów, AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice, AZS Politechniką Częstochowa, Polonią Bytom, Pogonią Ruda Śląska, KŚ AZS Gliwice, MKKS Rybnik, MKS II Dąbrowa Górnicza, Wisłą Kraków i R8 Basket AZS Politechniką Kraków. Pierwsza kolejka sezonu 2016 – 2017 rozegrana zostanie 24 września br. Przemyślanie zainaugurują go meczem wyjazdowym, zagrają z MKS II Dąbrowa Górnicza. Sezon zasadniczy skończy się 5 marca 2017 r., a następnie zostaną rozegrane rundy play-off i play-out.


MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości