Funkcjonariusze SOK czynnie działają na rzecz bezpieczeństwa sanitarnego podróżnych.
Straż Ochrony Kolei ma dodatkowe zadania w czasie epidemii, prowadzi np. kontrole temperatury w pociągach wjeżdżających do Polski.
– Zgodnie z nową ustawa z dnia 28.10.2020 r. o zmianie niektórych ustaw w związku z przeciwdziałaniem sytuacjom kryzysowym związanym z wystąpieniem COVID-19 funkcjonariusze SOK za brak maseczki mogą nakładać mandaty karne do 500 zł, a w rażących przypadkach nawet do 1000 zł. Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei wyposażeni w niezbędne środki ochrony indywidualnej zgodne z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego, na bieżąco uczestniczą w akcjach zapobiegającym zakażeniom koronawirusem. Współpracują, w celu zminimalizowania ryzyka rozprzestrzeniania się choroby na obszarze kolejowym, ze Strażą Graniczną, Policją oraz służbami sanitarnymi – wyjaśnia inspektor Witold Flader z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Przemyślu.
Warto pamiętać, że osoby widzące zagrożenia na obszarze kolejowym mogą skorzystać z całodobowego numeru alarmowego SOK: 22 474 00 00.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.mam pytanie co to jest sok.co to za firma formacja,bo ja juzpierdolca dostaję od tych służb, wg mnie to jest prywatna firma ochroniarska ktora dostaje z naszych podtków duże pieniądze iprzywileje.sok ochrania tylko kolej wagony i terenykolejowe, kolej to społka to dlaczego my płacimy za ochronę prywatnej spólki i jeszcze się tytułują inspektor,komendant,itd które to ytuły są zarezerwowane dla policji wojska straży itd. a nie dla pasibrzuchów i nieuków(do tej pory taki przypis zarezerwowany był dla tej formacji) z SOK.Z tego co wiem to jeszcze ci ochroniarze domagają się przywilejów takich jak ma policja iinne służby mundurowe,niedoczekanie...takie zadaniacooni realizują to może roić zwykła firma ochroniarska za 1/3 kosztów przypisaną Sok nie wliczając korzystania z budynków infrastruktury państwowej,wię nie reklamujcie tej pseudo służby ichnich inspektorów jenerałów itp.postkomunistycznych ustrojstw które powinny byc dawno zreformowane a zadania powierzone policji tym samym zwiekszając w niej etaty dlaprofesjonalnych f-szy.
Pytanie do Życia Podkarpackiego czy można domowym termometrem mierzyć na zewnątrz w niskich lub ujemnych temperaturach tak jak to się odbywa?? Chyba raczej nie przynajmniej jego specyfikacja tak mówi. I to całe oszustów na koszt podatnika bo nie ma takiej możliwości żeby pomiar był poprawny. Jego obywatel proszę o zapoznanie się ze specyfikacją pomiaru i sprostowaniem artykułu bo robiłem doświadczenia i nie da się zrobić dobrego pomiaru w tak niskiej temperaturze.
Obyś nie potrzebował kolego pomocy tych,, pasibrzuchow"
mam pytanie co to jest sok.co to za firma formacja,bo ja juzpierdolca dostaję od tych służb, wg mnie to jest prywatna firma ochroniarska ktora dostaje z naszych podtków duże pieniądze iprzywileje.sok ochrania tylko kolej wagony i terenykolejowe, kolej to społka to dlaczego my płacimy za ochronę prywatnej spólki i jeszcze się tytułują inspektor,komendant,itd które to ytuły są zarezerwowane dla policji wojska straży itd. a nie dla pasibrzuchów i nieuków(do tej pory taki przypis zarezerwowany był dla tej formacji) z SOK.Z tego co wiem to jeszcze ci ochroniarze domagają się przywilejów takich jak ma policja iinne służby mundurowe,niedoczekanie...takie zadaniacooni realizują to może roić zwykła firma ochroniarska za 1/3 kosztów przypisaną Sok nie wliczając korzystania z budynków infrastruktury państwowej,wię nie reklamujcie tej pseudo służby ichnich inspektorów jenerałów itp.postkomunistycznych ustrojstw które powinny byc dawno zreformowane a zadania powierzone policji tym samym zwiekszając w niej etaty dlaprofesjonalnych f-szy.
Pytanie do Życia Podkarpackiego czy można domowym termometrem mierzyć na zewnątrz w niskich lub ujemnych temperaturach tak jak to się odbywa?? Chyba raczej nie przynajmniej jego specyfikacja tak mówi. I to całe oszustów na koszt podatnika bo nie ma takiej możliwości żeby pomiar był poprawny. Jego obywatel proszę o zapoznanie się ze specyfikacją pomiaru i sprostowaniem artykułu bo robiłem doświadczenia i nie da się zrobić dobrego pomiaru w tak niskiej temperaturze.
Obyś nie potrzebował kolego pomocy tych,, pasibrzuchow"