Reklama

Przemyśl z tytułem Miasta - Ratownika

Gród nad Sanem jako drugie miasto w Polsce został odznaczony przez Prezydenta Ukrainy - Wołodymyra Zełenskiego.

Przemyśl. Miasto, które nie schodzi z ust Polski i świata od pierwszego dnia agresji rosyjskiej na Ukrainę. To, które przyjęło na siebie trud koordynowania chaosem. Które stało się schronieniem dla milionów uciekających przed wojną ludzi. Które przez 4 miesiące gromadziło i rozdysponowywało tony jedzenia, ubrań, leków. Które organizowało transporty wgłąb kraju, uspokajało, było i jest wzorem do naśladowania dla wielu. 

W końcu, w symbolicznym dniu, w którym upamiętniamy ofiary Wołynia, i Przemyśl doczekał się uhonorowania. Prezydent Ukrainy Wolodymyr Zełenski, za "bezprecedensową solidarność miejscowych władz, mieszkańców i wolontariuszy Przemyśla z ukraińskim narodem, wszechstronną ogromną pomoc dla obywateli Ukrainy, którzy zmuszeni byli do opuszczenia ojczyzny wskutek zbrojnej agresji Federacji Rosyjskiej, oraz silne wsparcie Ukrainy w obronie jej niepodległości i suwerenności", nadał miastu Przemyśl honorowy tytuł Miasta-Ratownika.
MR
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama