Reklama

Przemyśl zaistniał na tenisowej mapie Polski

18 grudnia w Chorzowie odbyła się Pierwsza Gala Polskiej Ligi Tenisa, największej amatorskiej federacji tenisowej w Polsce. W kategorii menedżer roku statuetkę otrzymał Adam Dryś, współorganizator turniejów Polskiej Ligi Tenisa w Przemyślu.

Czym sobie zapracowałeś na nagrodę?

– Starałem się zrobić turnieje jak najlepiej i zadbać o wszystkich, którzy (czasami z bardzo daleka) przyjeżdżali na zawody do nas. To, co zdaniem PLT udało nam się osiągnąć, to bardzo płynna organizacja turnieju, zadbanie o odpowiednią atmosferę i podejście do uczestników. Prezes federacji powiedział, że po naszych turniejach docierał do nich za każdym razem bardzo pozytywny odzew.

Podkreślasz, że na wyróżnienie w takim samym stopniu zasłużyli właściciel i pracownicy biura turystyki Albatros oraz lokalna społeczność tenisowa[paywall].

Reklama

– Korty w Przemyślu są dzierżawione przez biuro turystyki Albatros, więc naturalnie stali się oni współorganizatorami, zapewniali catering oraz dołożyli wszelkich starań przy przygotowaniu obiektu. Jeden turniej nazywał się nawet Albatros Tenis Fest. Bez zaangażowania właściciela i pracowników turnieje nie wyglądałyby tak samo. Bardzo lubiłem wspólne planowanie wydarzeń i radość z przedsięwzięć, które wypaliły. Jest wiele osób, które są zaangażowane w to, co się dzieje na korcie i gdybym poprosił o pomoc, znalazłbym wiele rąk do wspólnego działania. Czasami wystarczy słowo otuchy, entuzjazm, zaangażowanie na mediach społecznościowych i brak tak częstego w naszymi mieście krytykanctwa i hejtu.



Reklama

Turnieje organizowane w Przemyślu są uważane za wzór do naśladowania. Dlaczego?

– Wielokrotnie zadałem to pytanie PLT. Według nich to bardzo pozytywne wrażenia uczestników zdecydowały o tym, że zasłużyliśmy sobie na wyróżnienie. W połowie za wyniki odpowiadało głosowanie w internecie. Podobno byliśmy bardzo aktywni. To spore wyróżnieniem, biorąc pod uwagę fakt, że w tym roku odbyło się ponad 500 turniejów PLT w 100 miastach w Polsce.



Jakie masz plany na przyszły rok?

– Mam w planie kontynuować turnieje i spróbować podnieść poprzeczkę wyżej. Mamy bardzo dobrą prasę w kraju, więc cóż może stać nam na przeszkodzie, żeby zaprosić do naszego miasta jeszcze więcej zawodników i zawodniczek z całej Polski. Możemy robić to tylko w sezonie letnim, bo na zorganizowanie czegokolwiek zimą nie mamy odpowiednich warunków. Mam też w planie kilka działań o zasięgu międzynarodowym, ale póki co nie mogę zdradzić szczegółów.


AN
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama