Kolejny zagraniczny turniej mogą w swoim życiorysie zapisać dwaj młodzi badmintoniści UKS „Aktywna Piątka” Przemyśl. Norbert Świerk i Patryk Kordek wystąpili w imprezie pod nazwą Hungarian Open w Pecsu.
Impreza na Węgrzech trwała od 9 do 12 lutego br. Młodzi przemyślanie rywalizowali w bardzo mocnej stawce, zdobywając sporo punktów rankingowych, tak potrzebnych przy rozstawieniu podczas zbliżających się Mistrzostw Europy. W singlu Patryk Kordek doszedł do 1/32, pokonując m.in. Węgra Z. Dulcza 3:0. W walce o 1/16 uległ wicemistrzowi Europy Francuzowi Tomie Jr. Popovowi. Bardzo dobrze nasi zawodnicy [paywall]zaprezentowali się w grach podwójnych. Patryk w parze z Łukaszem Cimoszem z Chojnika Jelenia Góra dotarli do 1/8 finału, pokonując po drodze mocnych Chorwatów i Słowaków. Norbert Świerk w parze z Jakubem Gałązką z Technika Głubczyce również dotarli do 1/8 finału, pokonując po drodze Węgrów i Słowaków.
– Turniej na Węgrzech jest następnym turniejem międzynarodowym, w którym nasi zawodnicy zdobyli cenne punkty do listy Badminton Europe, zbierając przy okazji olbrzymie doświadczenia na drodze po upragnione medale na takich imprezach. Dziękujemy za pomoc spółkom miejskim PGM i MPEC, bez których nie moglibyśmy wyjeżdżać na tak kosztowne imprezy – podsumował trener UKS „Aktywna Piątka” Dariusz Stańko.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze