Reklama

Przemyślanie na Hungarian Open

Kolejny zagraniczny turniej mogą w swoim życiorysie zapisać dwaj młodzi badmintoniści UKS „Aktywna Piątka” Przemyśl. Norbert Świerk i Patryk Kordek wystąpili w imprezie pod nazwą Hungarian Open w Pecsu.

Impreza na Węgrzech trwała od 9 do 12 lutego br. Młodzi przemyślanie rywalizowali w bardzo mocnej stawce, zdobywając sporo punktów rankingowych, tak potrzebnych przy rozstawieniu podczas zbliżających się Mistrzostw Europy. W singlu Patryk Kordek doszedł do 1/32, pokonując m.in. Węgra Z. Dulcza 3:0. W walce o 1/16 uległ wicemistrzowi Europy Francuzowi Tomie Jr. Popovowi. Bardzo dobrze nasi zawodnicy [paywall]zaprezentowali się w grach podwójnych. Patryk w parze z Łukaszem Cimoszem z Chojnika Jelenia Góra dotarli do 1/8 finału, pokonując po drodze mocnych Chorwatów i Słowaków. Norbert Świerk w parze z Jakubem Gałązką z Technika Głubczyce również dotarli do 1/8 finału, pokonując po drodze Węgrów i Słowaków.

– Turniej na Węgrzech jest następnym turniejem międzynarodowym, w którym nasi zawodnicy zdobyli cenne punkty do listy Badminton Europe, zbierając przy okazji olbrzymie doświadczenia na drodze po upragnione medale na takich imprezach. Dziękujemy za pomoc spółkom miejskim PGM i MPEC, bez których nie moglibyśmy wyjeżdżać na tak kosztowne imprezy – podsumował trener UKS „Aktywna Piątka” Dariusz Stańko.
MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama