Maria Antonów i Leszek Włodek otrzymali z rąk wojewody podkarpackiego Ewya Leniart odznaczenia państwowe jako zasłużeni mieszkańcy województwa podkarpackiego. Uroczystość odbyła się w siedzibie Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie.
Krzyże Kawalerskie Orderu Odrodzenia Polski, Krzyże Zasługi oraz Medale za Długoletnią Służbę otrzymało 30 mieszkańców regionu, którzy wyróżnili się zasługami w działalności na rzecz państwa i społeczeństwa – m.in. w działalności na rzecz przemian demokratycznych w Polsce, na rzecz społeczności lokalnej, rozwoju i upowszechniania kultury, sportu, kształtowania postaw patriotycznych, a także wzorowym, wyjątkowo sumiennym wykonywaniem obowiązków wynikających z pracy zawodowej[paywall]. Dodatkowo wojewoda E. Leniart wręczyła wyróżnienia honorowe, nadane przez szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych – Medal „Pro Patria” za szczególe zasługi w kultywowaniu pamięci o walce o niepodległość Ojczyzny oraz Dyplom – Patent „Weterana Walk o Wolność i Niepodległość Ojczyzny”.
– Przyznane odznaczenia państwowe oraz wyróżnienia są formą uznania dla działalności wykraczającej poza zwykłe obowiązki, za aktywność społeczną i zaangażowanie w różne inicjatywy – gratulując odznaczonym, powiedziała wojewoda E. Leniart.

fot.PUW Rzeszów
Złoty Medal za Długoletnią Służbę z rąk wojewody podkarpackiego Ewy Leniart otrzymała Maria Antonów, przez lata pracująca jako inspektor w Wydziale Komunikacji, Transportu i Dróg Urzędu Miasta w Przemyślu.
W gronie 30 wyróżnionych znalazły się dwie osoby z naszego regionu. Obie rekomendował prezydent Przemyśla Robert Choma. Za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków, wynikających z pracy zawodowej, Złoty Medal za Długoletnią Służbę otrzymała Maria Antonów, przez lata pracująca jako inspektor w Wydziale Komunikacji, Transportu i Dróg Urzędu Miasta w Przemyślu. W przemyskim magistracie pracowała w różnych wydziałach ponad 30 lat. Od 2016 r. jest na emeryturze. – Wspaniały, sumienny pracownik i bardzo dobry człowiek. Cudowna koleżanka – tak krótko scharakteryzowały panią Marię koleżanki z wydziału.
Medal „Pro Patria” z kolei został nadany i przekazany przez szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych znanemu przemyskiemu historykowi Leszkowi Włodkowi. Członkowi przemyskiego oddziału Zarządu Polskiego Towarzystwa Historycznego, autorowi wielu opracowań i książek na temat historii Przemyśla i regionu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze