Reklama

Przemyślanie nagrodzeni przez wojewodę

Maria Antonów i Leszek Włodek otrzymali z rąk wojewody podkarpackiego Ewya Leniart odznaczenia państwowe jako zasłużeni mieszkańcy województwa podkarpackiego. Uroczystość odbyła się w siedzibie Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie.

Krzyże Kawalerskie Orderu Odrodzenia Polski, Krzyże Zasługi oraz Medale za Długoletnią Służbę otrzymało 30 mieszkańców regionu, którzy wyróżnili się zasługami w działalności na rzecz państwa i społeczeństwa – m.in. w działalności na rzecz przemian demokratycznych w Polsce, na rzecz społeczności lokalnej, rozwoju i upowszechniania kultury, sportu, kształtowania postaw patriotycznych, a także wzorowym, wyjątkowo sumiennym wykonywaniem obowiązków wynikających z pracy zawodowej[paywall]. Dodatkowo wojewoda E. Leniart wręczyła wyróżnienia honorowe, nadane przez szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych – Medal „Pro Patria” za szczególe zasługi w kultywowaniu pamięci o walce o niepodległość Ojczyzny oraz Dyplom – Patent „Weterana Walk o Wolność i Niepodległość Ojczyzny”.

– Przyznane odznaczenia państwowe oraz wyróżnienia są formą uznania dla działalności wykraczającej poza zwykłe obowiązki, za aktywność społeczną i zaangażowanie w różne inicjatywy – gratulując odznaczonym, powiedziała wojewoda E. Leniart.

Reklama


fot.PUW Rzeszów
Złoty Medal za Długoletnią Służbę z rąk wojewody podkarpackiego Ewy Leniart otrzymała Maria Antonów, przez lata pracująca jako inspektor w Wydziale Komunikacji, Transportu i Dróg Urzędu Miasta w Przemyślu.

W gronie 30 wyróżnionych znalazły się dwie osoby z naszego regionu. Obie rekomendował prezydent Przemyśla Robert Choma. Za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków, wynikających z pracy zawodowej, Złoty Medal za Długoletnią Służbę otrzymała Maria Antonów, przez lata pracująca jako inspektor w Wydziale Komunikacji, Transportu i Dróg Urzędu Miasta w Przemyślu. W przemyskim magistracie pracowała w różnych wydziałach ponad 30 lat. Od 2016 r. jest na emeryturze. – Wspaniały, sumienny pracownik i bardzo dobry człowiek. Cudowna koleżanka – tak krótko scharakteryzowały panią Marię koleżanki z wydziału.

Reklama

Medal „Pro Patria” z kolei został nadany i przekazany przez szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych znanemu przemyskiemu historykowi Leszkowi Włodkowi. Członkowi przemyskiego oddziału Zarządu Polskiego Towarzystwa Historycznego, autorowi wielu opracowań i książek na temat historii Przemyśla i regionu.


KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama