Reklama

„Przemyślanka” stanęła na torach

07/06/2017 20:00

W sobotę, 3 czerwca, na przemyskim Rrynku odbyła się niecodzienna uroczystość. Przed ratuszem stanęła drezyna zbudowana przez „wariatów” ze Stowarzyszenia „Linia 102”.

Nasza „Przemyślanka” ma napęd ręczny typu „kiwaj – machaj”, albo jak mówią inni „moja – twoja”. Może nią podróżować dziesięć osób, w tym dwie pracują przy napędzie. Posiada atesty i może się poruszać z prędkością do dwudziestu kilometrów na godzinę, co jest podyktowane względami bezpieczeństwa, bo na kolei ono jest na pierwszym miejscu – podkreśla Majka. Po uroczystości na Rynku drezyna na przyczepie w asyście pojazdów Policji, Służby Celno-Skarbowej, Straży Ochrony Kolei i Straży Granicznej odjechała na Bakończyce, gdzie została postawiona na szynach i wypróbowana na linii 102, po której w przyszłości ma jeździć. Grupa zapaleńców ze Stowarzyszenia „Linia 102” dopięła swego i miasto wzbogaciło się o jeszcze jedną atrakcję.


fot.Jacek Szwic
Historyczna fotografia na tle „Przemyślanki” i Przemyśla.


JS
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    TAXI - niezalogowany 2017-06-08 10:36:25

    Wacuś ciekawe jaki masz w tym interes, bo skoro się tym zajmujesz to na 100% masz.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    bbb - niezalogowany 2017-06-08 14:07:48

    Jak dobrze widze to Pan M. to byly wojskowy!!!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama