Reklama

Przemyślanka, wicemistrzyni Polski: – Aby zrozumieć wędkarstwo, trzeba je pokochać

Rozmowa z wicemistrzynią Polski w wędkarstwie spławikowym, przemyślanką Anną Grzegorzewską.


fot.Jacek Lewkowicz
– Zachęcam wszystkich starszych i młodszych do wędkowania. To wspaniała forma relaksu. Oczywiście najpierw trzeba otrzymać kartę wędkarską, ale warto ją zdobyć i mieć frajdę z łowienia – mówi wicemistrzyni Polski w wędkarstwie spławikowym, przemyślanka Anna Grzegorzewska.

Gratuluję osiągniętego wyniku. Wicemistrzostwo Polski to wspaniałe osiągniecie.

– Dziękuję. Udało się. Poziom zawodów był bardzo wysoki. Zjechały czołowe zawodniczki z całej Polski, dlatego moja radość i satysfakcja z osiągniętego wyniku jest ogromna. Przez dwa dni zawodów lało jak z cebra, ale ryba brała.

Reklama

Przeczytaj też:
Mistrzynie świata w wędkarstwie rywalizowały w Hermanowicach


Ile trzeba było złowić na wicemistrzostwo Polski?

– Ponad czterdzieści sześć kilogramów.

Jaką największą rybę Pani złowiła?[paywall]

– Podczas zawodów?

Nie, podczas swoich wędkarskich wojaży.

– To był ponadpiętnastokilowy karp na łowisku w Grębowie.

O proszę. Niezła sztuka. Od kiedy Pani uprawia wędkarstwo sportowe?

– Od sześciu lat.

A dlaczego zdecydowała się Pani na taką dyscyplinę?

– Zachęcił mnie do tego mój mąż.

I kto teraz lepiej wędkuje?

– Pół na pół. Raz on wygrywa, raz ja. Mąż łowi od dziecka. Można powiedzieć, że to jego życiowa pasja.

Reklama

Czy wędkowanie kobiet różni się od wędkowania mężczyzn?

– Mężczyźni na pewno mają więcej siły do wyławiania ciężkich ryb. Kobiety są bardziej cierpliwe.

Jest takie porzekadło: emocje jak na rybach. Czy wędkarstwo dla Pani to wyłącznie potrzeba sportowych emocji?

– Bardzo lubię wędkować rekreacyjnie. Po pracy zawodowej, treningach, w wolnej chwili z całą rodziną jedziemy nad wodę, najczęściej na łowisko do Stanisławczyka koło Hermanowic. Wspaniale wtedy odpoczywamy. Ale adrenalinę sportową – nie powiem – też lubię. Gwarantuję, że podczas zawodów żadna z zawodniczek czy żaden z zawodników się nie nudzi.

Reklama

Co jest takiego w wędkowaniu?

– Żeby je zrozumieć, trzeba wędkarstwo pokochać. Zachęcam wszystkich starszych i młodszych do jego uprawiania. To wspaniała forma relaksu. Samo zdrowie. Oczywiście najpierw trzeba otrzymać kartę wędkarską, ale warto ją zdobyć i mieć frajdę z łowienia. A warunki do tego mamy w naszym regionie super.   


AW
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Gość - niezalogowany 2021-10-09 18:16:56

    Pokochać maltretowanie i zabijanie żywych, czujących istot  wcielonych?!? Wspaniała forma relaksu ?!? Macie dobrze poukładane w główkach ?!?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Gość - niezalogowany 2021-10-09 18:30:48

    ''Wędkarstwo jest najbardziej okrutnym, pozbawionym uczuć i najgłupszym pseudosportem'' - George Gordon Byron

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Gość - niezalogowany 2021-10-09 18:33:05

    5 FAKTÓW KTÓRE ZMIENIĄ TWÓJ SPOSÓB MYŚLENIA O RYBACH - OTWARTEKLATKI.PL

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości