Reklama

Przeworscy pasjonaci zielonych ogrodów i balkonów docenieni

Już po raz 14. odbył się w Przeworsku konkurs na najładniejszy ogród i balkon. W drugiej połowie października br. w ratuszu odbyło się uroczyste podsumowanie i ogłoszenie wyników.

– Celem konkursu jest odkrywanie i eksponowanie piękna oraz docenienie pasji i trudu, jaki mieszkańcy Przeworska włożyli w tworzenie ogrodów. Przedsięwzięcie promuje również pomysłowość oraz nowatorskie rozwiązania dekoracyjne, które mają pozytywny wpływ na wygląd i estetykę przestrzeni miejskiej – powiedziała sekretarz miasta Przeworska Agnieszka Zakrzewska[paywall].

Nagrody i wyróżnienia wręczali m.in.: burmistrz Przeworska Leszek Kisiel, jego zastępca Wojciech Superson, dyrektor Bricomarche w Przeworsku Małgorzata Puc, prezesi Bricomarche w Przeworsku Wojciech Lis oraz Danuta i Ryszard Kawałko, prezes Przeworskiej Gospodarki Komunalnej Krzysztof Ożóg.
 Ogrody i balkony oceniane były m.in. pod względem estetyki roślinnej i architektonicznej. Komisja zwracała też uwagę na pracochłonności oraz różnorodność w doborze gatunkowym roślin. Wizytacje ogrodów i balkonów odbyły się na przełomie czerwca i lipca br..
W br. w konkursie pojawiła się nowa kategoria: ogród dla miłośników roślin i ogród kolekcjonerski. Wpłynęły 43 zgłoszenia, w tym 16 w kategorii ogród przy domu jednorodzinnym, 15 w kategorii ogródek działkowy, 6 w kategorii balkon, taras lub okno oraz 6 w kategorii ogród dla miłośników roślin i ogród kolekcjonerski. Laureaci otrzymali nagrody finansowe od burmistrza miasta, a pozostali uczestnicy – pamiątkowe dyplomy i drobne upominki ufundowane przez sponsora – firmę Bricomarche. Największe wrażenie na wszystkich zrobił tworzony z pasją od 12 lat ogród Stanisława i Danuty Nosków, zgłoszony w kategorii „ogród dla miłośników roślin i ogród kolekcjonerski”.  Stanisław Nosek to znany w Polsce kolekcjoner współpracujący z Arboretum w Bolestraszycach. W swoim ogrodzie ma  niezliczoną gamę roślinn, blisko kilkaset odmian, nieprawdopodobną kolekcję irysów, liliowców, funkii, w tym wiele odmian własnych.


fot.UM Przeworsk
W kategorii ogród przy domu jednorodzinnym triumfowała Agnieszka Łobaczewska-Miara.

Podczas uroczystości w ratuszu gościom czas umilił występ przedszkolaków z grupy „Pajace” z Przedszkola Miejskiego nr 2 oraz młodych przeworskich artystów, uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej im. Mieczysława Karłowicza w Przeworsku: gitarzysty Filipa Obłozy oraz saksofonistów Macieja Wiśniowskiego i Jakuba Smycza.

Reklama

Nagrodzeni i wyróżnieni w konkursie

Kategoria ogród przy domu jednorodzinnym: I nagroda – Agnieszka Łobaczewska-Miara, II nagroda – Lidia i Jerzy Bułasiowie, III nagroda – Agata Sroka. Wyróżnienia: Agnieszka i Sławomir Lechowie, Zofia Piątek, Maria Górska, Andrzej Hudecki, Alina i Marek Tańscy, Jadwiga i Ryszard Solarczykowie.

Kategoria ogródek działkowy: I nagroda – Bogusława i Jerzy Ferencowie, II nagroda – Janina i Andrzej Zającowie, III nagroda – Halina i Eugeniusz Kiełbowie.
Kategoria ogród dla miłośników roślin i ogród kolekcjonerski: I nagroda – Stanisław i Danuta Noskowie, II nagroda – Maria Depciuch, III nagroda (ex aequo) – Wspólnota Mieszkaniowa z ul. Konopnickiej 19 (Helena Konecka, Zofia Piątkowska, Gustaw Mróz, Tadeusz Kisiel) oraz Spółdzielnia Mieszkaniowa z ul. Konopnickiej 19 (Stanisława Morlak, Marta Kochan, Iwona Magoń, Jan Frączek). Wyróżnienie: Jerzy Różyński.
Kategoria balkon, taras lub okno: I nagroda – Renata Mroszczyk, II nagroda – Janina Wojtaszek, III nagroda – Agnieszka i Paweł Obłoza oraz Katarzyna i Dariusz Łapa.
***
Nagrodę specjalną od sponsora Intermarche za walory ogrodu, niezwykły klimat odchodzącej w niepamięć architektury wiejskiej i tysiące kwiatów otrzymał Jan Siwak z ulicy Polnej.
KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    kasander - niezalogowany 2017-10-28 17:16:30

    >>pierwszą nagrodę zdobył ogród Stanisława i Danuty Nosków.<<Poprawnie w języku polskim pisze się: ...ogród Danuty i Stanisława Nosków.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    mk - niezalogowany 2017-10-28 18:51:11

    Najpierw było" masło maślane " , a póżniej ktoś wymyślił    "maślane masło"

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    kasander - niezalogowany 2017-10-28 19:50:39

    Tu nie o "maślane masło" chodzi bo z nim nie ma to nic wspólnego - ale o grzeczność językową, świadczącą o kulturze piszącego. Pisząc nazwiska małżeństwa - zawsze na pierwszym miejscu wymienia się imię żony a nie męża.Kiedyś, dawno temu uczyło się tego w szkołach, później nasze babki i matki przyswajały tą wiedzę w domu rodzinnym - dzisiejsze generacje - niestety - nie mają już zielonego pojęcia jakie obowiązują zasady zachowania w sytuacjach towarzyskich czy oficjalnych.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama