7 lipca na placu apelowym 34 Batalionu Lekkiej Piechoty w Jarosławiu odbyła się przysięga wojskowa absolwentów Certyfikowanych Klas Mundurowych. Dla 34 żołnierzy było to zwieńczenie trwającego od 26 czerwca szkolenia przygotowawczego.
Absolwenci jarosławskich szkół ponadgimnazjalnych przez blisko 2 tygodnie odbywali skróconą służbę przygotowawczą, która otwiera drzwi do tego, aby zasilić szeregi Wojska Polskiego. Zajęcia taktyczne prowadzone były na przykoszarowych obiektach szkoleniowych w Jarosławiu. Strzelania bojowe kadeci odbyli na strzelnicy w Maleniskach, a te specjalistyczne[paywall] i sprawdzające w Nowej Dębie. Szkolenie akcentowało doskonalenie praktycznych umiejętności posługiwania się bronią, funkcjonowanie żołnierza na współczesnym polu walki, wreszcie kształciło umiejętność udzielania pierwszej pomocy.
Intensywny kurs zakończył się uroczystym wypowiedzeniem roty przysięgi wojskowej na sztandar 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej. Przysięgę, w obecności m.in. dowódcy 3 PBOT płk Dariusza Słoty, dowódcy 34 blp Jarosław ppłk. Marcina Piętnika oraz starosty jarosławskiego Stanisława Kłopota złożyło w sumie 34 absolwentów Certyfikowanych Klas Mundurowych, a w tym gronie znalazło się 14 kobiet.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze