Reklama

Pszczelarze nagrodzeni za pasję i trud pracy przy pszczołach

Siódma edycja konkursu „Najbardziej aktywne Koło Pszczelarskie” okazała się szczęśliwa dla zrzeszonych w Powiatowym Związku Pszczelarzy w Lubaczowie specjalistów od zbierania miodu.

Prezes wspomnianej organizacji Roman Krawczyk odebrał niedawno w stolicy województwa nagrodę przyznawaną najbardziej aktywnym kołom pszczelarskim na Podkarpaciu.

W gronie uhonorowanych Powiatowy Związek Pszczelarzy w Lubaczowie znalazł się jako jedyne koło pszczelarskie z terenu byłego województwa przemyskiego. Organizacja nagrodzona została w kategorii kół zrzeszających powyżej 70 członków.

Dwie pozostałe nagrody powędrowały do[paywall]: Regionalnego Koła Pszczelarzy „Barć” w Bielińcu, reprezentowanego przez Wacława Piędla (koła liczące od 41 do 70 członków) oraz Gminnego Koła Pszczelarzy w Trzebownisku, któremu prezesuje Wiesław Jakubowski (koła zrzeszające do 40 członków). Łącznie do konkursu zgłosiło się 15 kół z terenu Podkarpacia.

Przyznane lubaczowskiej organizacji wyróżnienie jest elementem kampanii edukacyjnej „Rola pszczół miodnych w zachowaniu bioróżnorodności w rolnictwie”, którą samorząd województwa podkarpackiego prowadzi już od kilku lat.

Wyróżnione za aktywność koła otrzymały nagrody, które przydadzą się w każdej pasiece – dekrystalizatory do miodu z funkcją suszenia pyłku. Zwycięzcom wręczyli je wicemarszałek województwa Piotr Pilch oraz Tadeusz Dylon, prezydent Polskiego Związku Pszczelarskiego i jednocześnie prezes Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Rzeszowie – instytucji, która, obok samorządu województwa – jest współorganizatorem konkursu.

– Dziękujemy za waszą codzienną pracę i działalność edukacyjną. To bardzo ważne, że promujecie tę sztukę wśród dzieci i młodzieży – powiedział do szefów wyróżnionych kół ten pierwszy z wymienionych. Pozostali uczestnicy mogli liczyć na nagrody pocieszenia – styropianowe ule odkładowe do wychowu pakietów oraz drobny sprzęt pszczelarski.

Reklama

Konkurs „Najbardziej aktywne Koło Pszczelarskie” ma na celu docenienie aktywności kół pszczelarzy z terenu województwa podkarpackiego. Jest także dla nich uhonorowaniem za ciężką pracę – tę fizyczną, prowadzoną w pasiekach, jak i szeroko rozumianą działalność edukacyjną, realizowaną wśród własnych członków oraz wśród dzieci i młodzieży.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości