Reklama

Pusty parking przy zieleniaku. Miasto traci kasę

Do dość kuriozalnej sytuacji dochodzi na części parkingu przy Zielonym Rynku w Przemyślu. Wyłączonych zostało z użytkowania ponad 20 miejsc parkingowych. Miasto szuka pieniędzy, ale najwidoczniej nie widzi potrzeby udostępniania ich zmotoryzowanym mieszkańcom, którzy za parkowanie tu musieliby przecież płacić.

Z prośbą o interwencję zwrócili się do nas zmotoryzowani mieszkańcy Przemyśla, którzy kompletnie nie rozumieją tej decyzji. – W mieście nie ma zbyt wielu miejsc parkingowych. Kierowcy czasami zmuszeni są zostawiać swoje pojazdy, gdzie popadnie. Tymczasem od dłuższego czasu zauważamy, że kilkanaście miejsc obok zieleniaka stoi pustych[paywall]. Ustawiony jest znak zakazu ruchu, także dla osób niepełnosprawnych. Nie wiemy, dlaczego tak się dzieje, ale coś jest chyba nie tak – twierdzą mieszkańcy. – Przecież miasto zarabia na parkingach, za tych kilkanaście miejsc przez kilka miesięcy zebrałaby się niemała sumka. Można byłoby za to na przykład pozamiatać ulice i chodniki. Tymczasem nawet wówczas, kiedy miejsce jest puste, a ktoś zaparkuje na nim swój samochód, z miejsca karany jest mandatem przez miejskich strażników – dodają.

Puste miejsca nie „zarabiają”

Skontaktowaliśmy się z kierownikiem Zielonego Rynku i zapytaliśmy, kto wpadł na pomysł, aby wyłączyć ponad 20 miejsc parkingowych. Odesłani zostaliśmy do Zarządu Dróg Miejskich w Przemyślu, który zawiaduje wszystkimi płatnymi parkingami w mieście.

Reklama

– Jakiś czas temu Przemyskie Stowarzyszenie Kupieckie wystąpiło do prezydenta miasta z wnioskiem, aby na czas drugiego etapu remontu i modernizacji Zielonego Rynku wydzielić ponad 20 miejsc z parkingu rozpoczynającego się kilkanaście metrów od zjazdu z ulicy Jagiellońskiej i ciągnącego aż po miejsca dla osób niepełnosprawnych tuż przy pierwszym wejściu na zmodernizowaną już część placu. Miały być przeznaczone dla osób handlujących z samochodów – wyjaśnił dyrektor ZDM Jacek Cielecki.

Tyle że przez ostatnie dwa miesiące handlowały tam maksymalnie cztery osoby! I wnioskujący, czyli Przemyskie Stowarzyszenie Kupieckie, płaci miastu tylko i wyłącznie za zajmowane miejsca. Reszta stoi pusta, choć można byłoby na nich zarabiać. – Owszem, cały fragment parkingu jest wyłączony z użytkowania, ale stowarzyszenie płaci za użytkowane miejsca parkingowe – powiedział J. Cielecki. – Faktem jest, że w okresie jesienno-zimowym, a zwłaszcza zimowym, handlujących jest znacznie mniej niż wyłączonych miejsc parkingowych. Tak jest od dłuższego czasu. Z całą pewnością to się zmieni wraz z nadejściem wiosny. Ze względów bezpieczeństwa nie możemy jednak wprowadzić czasowej możliwości parkowania samochodów na pustych miejscach. Ulica nie ma odpowiedniej szerokości. Przejeżdżające tamtędy pojazdy stwarzałyby realne zagrożenie i dla handlujących, i dla przechodniów. Według planów remont ma się zakończyć do końca bieżącego roku i do tego czasu obowiązywać tam będzie zakaz wjazdu – stwierdził dyrektor przemyskiego ZDM.
MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    frog - niezalogowany 2020-01-13 20:27:10

    Bakuna i jego decyzji już chyba prawie nikt nie rozumie

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    zp - niezalogowany 2020-01-13 20:58:06

    Każdy Market w mieście posiada darmowy parking, towar ten sam dużo tańszy,więc niech Przemyskie Stowarzyszenie Kupieckie pozamyka wszystkie parkingi wokół tego Zielonego Rynku na rzecz swojego sTOWARZYSZenia.A ha jeszcze niech uczuli Straż Miejską ,aby z całą surowością karała klientów chcących zrobić tam zakupy,którzy zaparkują na miejscu do Przemyskiego Stowarzyszenia Kupieckiego.A swoją drogą jak można miejską ulicę z przyległym do niej parkingiem udostępnić jakiemuś POdmiotowi.Pytam Bakuna

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Żal - niezalogowany 2020-01-13 20:59:40

    Zakaz wjazdu dotyczy osób niepełnosprawnych? To jakaś dyskryminacja 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama