Jarosławscy policjanci mają nowego komendanta. Po nieco ponad 2 miesiącach „pełnienia obowiązków” pełnoprawnym szefem jarosławskiej komendy został Jan Wojtowicz. 15 stycznia na uroczystej zbiórce odebrał rozkaz o powołaniu na stanowisko. Tego samego dnia ze sztandarem pożegnał się jego poprzednik – mł. insp. Mariusz Rabka.
Rozkaz potwierdzający powołanie kom. J. Wojtowicza na szefa jarosławskiej komendy policji przekazał na uroczystej zbiórce zastępca[paywall] komendanta wojewódzkiego policji w Rzeszowie mł. insp. Stanisław Sekuła. Na tej samej uroczystości mł. insp. Mariusz Rabka, który ze stanowiska ustąpił, przechodząc na emeryturę, pożegnał się ze sztandarem jarosławskiej komendy, zameldował komendantowi wojewódzkiemu o zdaniu jednostki oraz dokonał podsumowania okresu swoich rządów w komendzie powiatowej w Jarosławiu.
Dotychczasowego komendanta żegnali, a nowego witali przedstawiciele władz samorządowych, burmistrz Jarosławia Waldemar Paluch oraz starosta jarosławski Stanisław Kłopot, a w imieniu wymiaru sprawiedliwości prezes Sądu Rejonowego w Jarosławiu Lucyna Zygmunt, zaś jako przedstawiciel duchowieństwa i służb mundurowych wypowiadał się archiprezbiter jarosławski ks. prałat ppłk. Andrzej Surowiec.
Nowy szef jarosławskiej policji ma 41 lat. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, a także Wydziału Prawa i Administracji Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Rzeszowie. Służbę rozpoczął w 1999 roku w oddziale prewencji w Warszawie, a potem w Przemyślu.
W 2003 awansował na dzielnicowego w KMP w Przemyślu, a 3 lata później znów trafił do prewencji, pełniąc tam stanowiska kierownicze. W latach 2012-2016 był zastępcą naczelnika wydziału prewencji. W 2017 został samodzielnym kierownikiem tego wydziału w Przemyślu, zaś rok później analogiczne stanowisko objął w jarosławskiej komendzie. Obowiązki komendanta powiatowego policji w Jarosławiu pełnił od października ubiegłego roku. Prywatnie jest żonaty, ma syna.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
torty i placki zrobiły robotę