„Takie decyzje przyczynią się do kulturowej degradacji naszych wsi Kupiatycze i Osiedle Młodowice” – to fragment petycji do władz gminy Fredropol, które przymierzają się do likwidacji trzech szkół filialnych: w Kupiatyczach, Darowicach i Rybotyczach.
Zdaniem mieszkańców Kupiatycz w kampanii wyborczej wójt obiecywał, że szkoły nie zlikwiduje. Twierdzili również, że przed pięcioma laty, kiedy zmniejszono liczbę klas z sześciu do trzech, słyszeli zapewnienia, że tak pozostanie. – Chodziło tylko o to, żeby kupić głosy – mówili podczas zebrania wiejskiego.
fot.Paweł Bugira
Na spotkaniu wiejskim w Kupiatyczach zgromadzeni mieszkańcy jednogłośnie opowiedzieli się za utrzymaniem szkoły.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Najłatwiej jest głupio wybrać,bierzecie sie do roboty!!500+ czeka,a wtedy otworzą nawet LO w Kupiatyczach,trzymam kciuki
Ciekawe dlaczego nie likwiduje szkole w huwnikach,ktora jest mu najblizsza,do tamtej szkoly to gmina duza sume doplaca.
Masakra! Najlepiej niech wszystko zamkna! Niech zaczna od gminy Fredropol,poniewaz nie jest ona do niczego potrzebna, jedynie by sciagac podatki!!!
Gmia Krzywcza zajęła miejsce w czołówce w kategorii Ranking wydatków. Wszystko dzięki temu że gmina pozbyła się szkół Utworzono szkoły społeczne gdzie nauczyciel nie pracuje na karcie nauczyciela po 18 h tygodniowo(po zajęciach lekcyjnych jest sprzątaczką itp). Dzięki temu gmina obecnie przynosi zyski które zamierza zainwestować w wodociągi I kanalizacje. Z niecierpliwością czekamy na podobne kroki.
Udało się!!!! Dziękujemy wszystkim mieszkańcom Kupiatycz i Osiedla Młodowice za zaangażowanie w walce o naszą szkołę, dobro dzieci zwyciężyło i jest wciąż na pierwszym miejscu. Wyrazy wdzięczności kierujemy również do Radnych, którzy swoją decyzją, zapobiegli likwidacji placówki. A tym, co głosowali przeciw? No cóż…..
Dziękujemy również za nagłośnienie i opisanie, ważnego dla nas wszystkich tematu, Panu Pawłowi, dziennikarzowi z Życia Podkarpackiego
Dla ogółu mieszkańców gminy takie decyzje przynoszą same straty. Mieszkańcy wioski mogą założyc stowarzyszenie i przejąć szkołę jak np. w Młodowicach. Dostaną np 7000 zł roczne na ucznia a co zabraknie to dołożą z pieniędzy zarobionyc przez siebie za granicą. Jak braknie to dołożą jeszcze +500 ale i tego też może zabraknąc na funkcjonowanie szkoły.
Przecież pieniądze na szkole idą z ministerstwa gminy się do tego nie dokładają. A może tak zabrać kasę radnym i niech w czynię społecznym za darmo coś uradza a nie sesja i kasa.
Brawo dla radnego z Kupiatycz i soltysa za szybka reakcje :) Super naprawde w koncu Kupiatycze dzialaja huraaa
Podziwiam zaangazowanoie Kupiatycz ,dobra robota!!! Nastepnym razem to wujt i radni sie zastanowia gdzie szukac oszczednosci a nie szkoly zamykac!!!! Mam pomysl moze by tak wujt zwolnil swojego zastepce? Wczesniej nigdy takiego kogos nie bylo a teraz i owszem pytam po cholere?!!! Moze by jeszcze zwolnic kilka niemilych pracownic ktore tylko grzeja miejsca a sa tak niemile ze tylko nagrac i bedzie kolejny artykul.
Tyle lat byly szkoly i byly pieniadze a teraz brak?!!!!!! Narazie sie zamknie a potem sprzedadza i tyle bedzie!!!
Najłatwiej jest głupio wybrać,bierzecie sie do roboty!!500+ czeka,a wtedy otworzą nawet LO w Kupiatyczach,trzymam kciuki
Ciekawe dlaczego nie likwiduje szkole w huwnikach,ktora jest mu najblizsza,do tamtej szkoly to gmina duza sume doplaca.
Masakra! Najlepiej niech wszystko zamkna! Niech zaczna od gminy Fredropol,poniewaz nie jest ona do niczego potrzebna, jedynie by sciagac podatki!!!