Dostałem informację, że CBA nie widzi tutaj żadnego przestępstwa – podkreślił radny Tomasz Schabowski (KO) na temat swojego oświadczenia majątkowego, w którym nie wpisał ciążącego na nim długu. Dodał też, że założył sprawę w sądzie wobec osób, które go pomawiały na Facebooku.
Temat podjął na sesji 28 listopada wiceprzewodniczący rady Maciej Kamiński (PiS). Sprawa dotyczy faktu, że T. Schabowski w żadnym z dotychczasowych oświadczeń majątkowych nie wpisał ciążącego na nim długu. Według przepisów radni muszą wykazywać majątek oraz zobowiązania o wartości powyżej 10 tys. zł.
M. Kamiński zaznaczył, że „tylko pyta”, a T. Schabowski „może odpowiedzieć lub nie”. – Czy uważa pan, że postąpił zgodnie z prawem? Czy obecnie[paywall] toczą się postępowania w tej sprawie? Czy może pan przedstawić, co było w piśmie uzupełniającym do pani przewodniczącej, bo ja do dnia dzisiejszego nie znam treści tego pisma, pomimo wielu moich pisemnych próśb – wymieniał.
Z kolei do przewodniczącej rady Ewy Sawickiej zwrócił się z pytaniem, czy w tej sprawie zrobiła wszystko, aby ją wyjaśnić i „może publicznie powiedzieć, że wszystko jest zgodnie z prawem”.
– Jeśli o mnie chodzi, otrzymywał pan odpowiedzi we właściwym terminie – odpowiedziała krótko E. Sawicka.
– Panie radny, ciągle pan mnie atakuje swoimi interpelacjami związanymi z tą sprawą. Uważam, że jeśli dostał pan odpowiedź od pani przewodniczącej, to jest chyba wystarczające – powiedział z kolei T. Schabowski.
Radny KO zaznaczył, że o długu zapomniał, a wszystko wyjaśnił na łamach jednego z regionalnych dzienników. Jak mówił, radca prawny wskazał mu napisanie korekty oświadczenia majątkowego oraz pisma wyjaśniającego do przewodniczącej rady.
– Dałem też ksero umowy ugodowej związanej ze spłaceniem długu, który spłaciłem i dlatego na stronie internetowej nie ma mojego długu – powiedział.
T. Schabowski zaznaczył, że „jako pracownik spółki miejskiej” był zatrudniony na podstawie umowy na czas nieokreślony, ale w tym czasie firma windykacyjna nie zdecydowała się na pozyskanie tych pieniędzy z jego pensji. Przyznał też, że sprawa trafiła do prokuratury i Centralnego Biura Antykorupcyjnego. – Wiem, że sprawa nie została zamknięta, ale dostałem informację, że CBA sprawdzało mnie i nie widzi tutaj żadnego przestępstwa – podkreślił. Dodał, że założył sprawę w sądzie wobec osób, które go pomawiały na Facebooku.

fot.Paweł Bugira
– Czy uważa pan, że postąpił zgodnie z prawem? – pytał Maciej Kamiński.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.No i GRATULACJE - Maciuś. Walcz z przekrętasami i TYM właśnie.
Czekam, aż radny z PiS, Pan Kamiński wykaże się jakąś sensowną inicjatywą, bo jak czytam, jest bardzo destrukcyjny, czyli tu się nie podoba rozkład jazdy, tam podwyżka śmieci (co na to Pana partia w Sejmie, przecież była za ustawą śmieciową?). Tudzież o jakimś radnym albo uderzy w bezdomnych. A co ten Pan radny zrobił dobrego dla miasta? Na przykład w listopadzie 2019 r.?
To prywatna sprawa. A radny z "jedynie słusznej" partii z okazji rocznicy "nie internowania wodza" niech zadzwoni do Banasia.
ORMO czuwa jak mawia mój Dziadek.Miłe jest,ze zapomniana już postawa obywatelska typu ORMO nabiera blasku. Zagnieździła się na dobre w naszej Radze.Ale mam nadzieję,ze nasze klatki schodowe w blokach i tym razem obronimy przed inwazją aktywistów tej klasy.
Taaa do wszystkich co zapominają zawsze puka komornik he he
Kto pyta nie bladzi. Czy nie mozna zapytac? Sam jestem ciekawy jak to naprawde jest?
A do czego ci to potrzebne? Ta rada miejska to bagno, radni powinni się zająć miastem,jego problemami , dbać o jego rozwój a tym czasem zajmują się głównie gierkami i podjazdami względem siebie nawzajem. Rzygać się na to już chce, nie można patrzeć,słuchać i czytać o tych osobnikach. Ile można ? Idą do rady miasta wyłącznie dla własnych korzyści, czy w końcu ich wyborcy to zauważą?
Ciekawy jestem jak to jest? Zapomniał? Nie wiedział? Nie chciał? I faktycznie czy to zgodne z prawem?
Radni bezradni. takich Radnych wybraliśmy. Sa radni którzy zapomnieli co to rada miejska. Wiecej nieobecnosci niz obecności. wiec kto ma załatwiać ważne sprawy mieszkanców kiedy na sali są puste krzesła.
Do Jana. " Gosc" ma absolutna racje.Czlowieku! Odgrazasz sie ? Pomstujesz? Masz pretensje? Do kogo? Jesli byles na wyborach to ich sam wybrales.Jesli nie byles to nie masz prawa !!! Radnych i prezydenta wybieramy my,mieszkancy.I nie zapominaj ze w wyborach samorzadowych idzie sie na czlowieka,a nie na partie. Wiec nie rob nam tu zamieszania,nie pisz odezwy i nie wkladaj wszystkich do jednego worka.
Nie ma w moim poście żadnych gróźb, nikomu się nie odgrażam.Jest natomiast żal i rozgoryczenie z powodu faktu jakim jest postawa radnych naszego miasta. Nie masz też racji pisząc że głosujemy na człowieka , głosujemy na osoby wymienione na listach partyjnych. PO,PiS,SLD , K-15/ mimo że nie zarejestrowane jako partia/ to co ? Jedyne w tym towarzystwie nie pies nie wydra to tzw Regia C. /postrzegam ich jako towarzystwo polepszania swego bytu./ Może nie masz wiedzy który radny i co osiągnął dzięki temu że funkcjonuje w RM ? W szczególności z tych którzy siedzą tej radzie nie pierwszą kadencję.Trzeba wymieniać z imienia i nazwiska i co osiągnął dzięki temu że zasiada w radzie? Ilu ma pracę czy dodatkowe korzyści np. z rad nadzorczych itp?Ja ich postrzegam negatywnie głównie za to że np w poprzednich kadencjach nie sprzeciwiali się złym decyzjom urzędującego wówczas prezydenta a w koalicjach byli wszyscy. Przekazanie w dzierżawę śmietniska miejskiego zakładowi Południe-Kraków to była dobra decyzja? Zastanów się trochę ,pomyśl,przypomnij sobie za co odpowiadają c którzy siedzą w RM już kilka kadencji.
A teraz poważnie co taki Schabowski czy Kulawik zrobili dobrego dla miasta ?ważna jest posadka i kasa i tyle
Janie. Duzo w tym jest racji.Ale tez nie do konca sie z tym zgadzam.Tylko z list partyjnych albo tak silnego stowarzyszenia jak Regia mozna zostac radnym . Czy slyszales zeby ktos wprowadzil kilku radnych z wlasnego komitetu?Prezydent Bakun ,ktorego jestem wyborca tez z listy Kukiza.Poprostu z silnej listy i kropka.Czy Ty aby troszke nie idealizujesz ?Wiec idziemy na czlowieka z tych list.Nie wiem kim jestes,ale podoba mi sie Twoja wypowiedz.I sorki za to "odgrazanie sie".Nasza polemika jest merytoryczna,bez przeklenstw i chamstwa i miesci sie w granicach rozsadku. Szanuje to co napisales i tego oczekuje od Ciebie. Nie musimy sie przeciez zgadzac do konca ze soba. Bo taka jest polityka.Kazde z nas ma tu troche racji.I zycze sobie i Tobie i nam wszystkim w nadchodzacym Nowym Roku ,aby takich rozmow bylo jak najwiecej.No i zdrowia ,bo jest bezcenne.A radnych ocenimy,przyjdzie na to czas.Bywaj....
Jak rozliczamy jednego radnego z jego grzechów to rozliczamy wszystkich radnych. Zasiada ich 23 i napewno każdy ma coś na swoim sumieniu i napewno nie są tacy kryształowi . Nie będę pisał po nazwiskach ale napewno mieszkańcy wiedzą kto co i jak. A że konflikt jest między panem Kamińskim i panem Schabowskim to wiadomo nie od dzisiaj dlatego nie warto hejtować tego tematu bo ani to nie nowość ani żaden temat warty uwagi. Pozdrawiam
No i GRATULACJE - Maciuś. Walcz z przekrętasami i TYM właśnie.
Czekam, aż radny z PiS, Pan Kamiński wykaże się jakąś sensowną inicjatywą, bo jak czytam, jest bardzo destrukcyjny, czyli tu się nie podoba rozkład jazdy, tam podwyżka śmieci (co na to Pana partia w Sejmie, przecież była za ustawą śmieciową?). Tudzież o jakimś radnym albo uderzy w bezdomnych. A co ten Pan radny zrobił dobrego dla miasta? Na przykład w listopadzie 2019 r.?
I dobrze wieprzowi