Dwie Nikole ze Stowarzyszenia Miłośników Koni „Arabian” podczas otwarcia nowego ośrodka terapuetyczno-jeździeckiego udowodniły, że pasja do jeździectwa może mieć bardzo radosny i spontaniczny wymiar.
2 września pomiędzy zaplanowanymi zawodami jeździeckimi wystąpiły dwie gwiazdeczki Arabiana w utrzymanym w luźniejszej, bardziej rozrywkowej formie pokazie. Dziewczęta w żywiołowym widowisku pokazały, ile można osiągnąć, jeśli współpracuje się z koniem i nawzajem rozumie[paywall].
Widzowie mieli więc dynamiczną jazdę na przemian ze spokojnym spacerem. W siodle i na oklep. Tyłem i w damskiej pozycji, czyli siedząc na siodle bokiem. Mogli też obejrzeć, jak koń się przewraca i wstaje z siedzącym w siodle jeźdźcem.
W otwarciu nowego ośrodka w budynkach po byłej szkole rolniczej w Pawłosiowie dominowały wydarzenia bezpośrednio związane z działalnością stowarzyszenia. Były zawody ujeżdżeniowe i konkurs derby oraz pokazy z koniem w roli głównej. Można było się udać na przejażdżkę w siodle pod okiem doświadczonego jeźdźca. Chętni odwiedzili stajnię, by podpatrzyć, w jakich warunkach mieszkają konie. Był też jarmark rękodzieła, a dla dzieci dmuchańce. Nad stroną muzyczną czuwał DJ Lechu, który poprowadził wieczorną imprezę.
Stowarzyszenie Miłośników Koni „Arabian” powstało w 2000 r. W ramach działalności statutowej prowadzi zajęcia nauki jazdy konnej i hipoterapii. Organizuje także spotkania integracyjne, pikniki i ogniska dla dzieci i młodzieży oraz osób niepełnosprawnych. Rozmaite uroczystości uświetnia obecnością jeźdźców – m.in. w umundurowaniu dawnych jednostek wojska polskiego. Do pomieszczeń przy dawnej szkole w Pawłosiowie przenieśli się niedawno, a w sobotę świętowali uruchomienie działalności w nowym miejscu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze