Reklama

"Rajdowiec" stracił prawo jazdy

22/05/2016 09:55

107 km/h na godzinę – to prędkość z jaką poruszał się w obszarze zabudowanym w Futorach 27–letni kierowca. Mężczyzna na trzy miesiące stracił uprawnienia do kierowania pojazdami.

Policjanci zatrzymali rajdowca w czwartkowe (19 bm.) popołudnie w miejscowości Futory.  27–letni mieszkaniec Cieszanowa poruszający się samochodem osobowym marki Renault przekroczył dopuszczalną prędkość o więcej niż 50 km/h.  Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem oraz na 3 miesiące stracił prawo jazdy.

 – 18 maja ubiegłego roku weszła w życie nowelizacja przepisów, która zaostrzyła kary m.in. dla kierowców, którzy rażąco przekraczają prędkość w obszarze zabudowanym – przypomina Policja. – Zgodnie z tymi przepisami, kierujący traci prawo jazdy na okres trzech miesięcy, w przypadku ujawnienia przekroczenia przez niego prędkości dopuszczalnej w obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h. Ujawnienie sytuacji ponownego kierowania pojazdem w powyższym 3-miesiecznym okresie, oznacza jego wydłużenie do 6 miesięcy. Kolejna jazda bez prawa jazdy, skutkuje zaś cofnięciem uprawnień.


MTR, KPP Lubaczów
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    trabant GT - niezalogowany 2016-05-22 22:47:20

    może z górki  było :/ !

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama