107 km/h na godzinę – to prędkość z jaką poruszał się w obszarze zabudowanym w Futorach 27–letni kierowca. Mężczyzna na trzy miesiące stracił uprawnienia do kierowania pojazdami.
Policjanci zatrzymali rajdowca w czwartkowe (19 bm.) popołudnie w miejscowości Futory. 27–letni mieszkaniec Cieszanowa poruszający się samochodem osobowym marki Renault przekroczył dopuszczalną prędkość o więcej niż 50 km/h. Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem oraz na 3 miesiące stracił prawo jazdy.
– 18 maja ubiegłego roku weszła w życie nowelizacja przepisów, która zaostrzyła kary m.in. dla kierowców, którzy rażąco przekraczają prędkość w obszarze zabudowanym – przypomina Policja. – Zgodnie z tymi przepisami, kierujący traci prawo jazdy na okres trzech miesięcy, w przypadku ujawnienia przekroczenia przez niego prędkości dopuszczalnej w obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h. Ujawnienie sytuacji ponownego kierowania pojazdem w powyższym 3-miesiecznym okresie, oznacza jego wydłużenie do 6 miesięcy. Kolejna jazda bez prawa jazdy, skutkuje zaś cofnięciem uprawnień.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
może z górki było :/ !