Reklama

Rolnicy spotkali się z posłami

01/05/2016 10:58

Na zaproszenie przemyskiej rady powiatowej Podkarpackiej Izby Rolniczej w Przemyślu gościł przewodniczący Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi poseł Jarosław Sachajko. Spotkanie poprowadził Wojciech Bakun w sali konferencyjnej swojego biura poselskiego.

Podczas trwającego ponad 4 godziny spotkania poruszono najpilniejsze problemy w rolnictwie, wymagające rozwiązań ustawowych oraz przedstawiono założenia projektów przygotowanych przez klub parlamentarny Kukiz`15.

Rozmawiano o pracach nad ustawami o prawie łowieckim, o obrocie ziemią, o biokomponentach oraz o odnawialnych źródłach energii. Dyskutowano[paywall] o sprzedaży bezpośredniej, możliwościach uproszczenia wniosków obszarowych, o problemie nadmiernego importu zboża z Ukrainy, egzekucjach komorniczych, odrolnieniu gruntów rolnych na wsiach, planach łączenia inspekcji kontrolujących żywność, patriotyzmie zakupowym, konieczności odbudowania gorzelni, które zagospodarowywałyby nadwyżki zbóż. Poruszono również konieczność powrotu do odbudowania spółdzielczości na ziemiach polskich, a także powrotu do odgórnego określania norm garmażeryjnych w polskich produktach oraz o problemach hodowców trzody chlewnej i bydła mlecznego.

Reklama

Najwięcej emocji wzbudził temat szkód łowieckich, dotychczasowych metod ich szacowania, odszkodowań i tempa prac nad zmianami w prawie łowieckim.

Podczas debaty zwrócono uwagę na szereg niedogodności i absurdów prawnych. Posłowie zobowiązali się do ich sukcesywnych zmian.
pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości