Protestują rolnicy z regionu. Zablokowali przejście dla pieszych na 3 Maja. Domagają się lepszej ochrony lokalnego rynku płodów rolnych. Przed przejściem tworzą się korki, ale utrudnienia w ruchu są nieznaczne. Policja kieruje większość samochodów do objazdów.
To kontynuacja ogólnopolskiego strajku rolników sprzed ponad dwóch tygodni. Wtedy od Radymna do Przeworska przejechała kolumna ciągników rolniczych wywołując pewne utrudnienia zwłaszcza w centrach miast.
Dziś rolnicy blokują przejście na wysokości kompleksu handlowego i kościoła pw. Chrystusa Króla. Droga jest została zablokowana w obie strony jednak skutki komunikacyjne są ograniczone, bo policja kieruje ruch alternatywnymi przejazdami.
Ponadto sami strajkujący przepuszczają pojazdy uprzywilejowane, a co kilkanaście minut także auta prywatne. Akcja rolników zaczęła się kilka minut po 9 i ma potrwać przynajmniej godzinę.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Koszty produkcji czegokolwiek w produkcji rolniczej są absurdalnie wysokie w porównaniu nie tylko do państw UE ale także innych państw.Absurdem też jest,ze nasz rolnik mający średnio 5 ha przy bardzo niskiej wydajności chce utrzymać siebie,swoje dzieci z rodzinami ale także wnuków. To totalny absurdA żywność w naszym kraju jest jednym z najwyższych wydatków w portfelu mieszkańca i sięga powyżej 50% wpływu.A w takiej Francji też kraju rolniczym tylko niecałe 10%.
Tadeuszu mamy 2019 rok a ty bełkoczesz i zatrzymałeś się w latach osiemdziesiątych XX wieku. Pozdrawiam i życzę smacznego przy obiedzie z produktów Duńskich. Niedługo dostaniesz czkawki zapewniam.
To nie protest rolników ale polityczna zabawa gości którzy stają się magnatami na wsi. Warunki rolnictwa to rzecz to dyskusji a taka się toczy.
W latach 80-tych nie było mnie na świecie. Może i Duńczycy jedzą gorzej od nas ale ciekawe jest,że żyją od nas dłużej i to w zdrowiu czyli okresie nam oficjalnie nieznanym wieku starczego.A protestujący rolnicy mają swoje racje.Najciekawsze jest,że najwyższe dopłaty bezpośrednie dla rolnictwa czyli powyżej 100 000 Euro otrzymywali rolnicy z Marszałkowskiej posiadający setki hektarów.A zwykły rolnik tylko 216 Euro/haW Danii 418 Euro/ha.Ale najciekawsze ,ze najwyższa granica opłat bezpośrednich maksymalna zostanie ograniczona do 60 000 Euro.I już znamy przyczyneę protestu rolników z Marszałkowskiej rękoma i nogami najbiedniejszych rolników.Ciekawe jest również,ze w przypadku kiedy Polska nie będzie spełniać norm prawnych UE to dotacji nie będzie wcale albo będą bardzo mocno ograniczone.
https://natemat.pl/262173,chore-bydlo-kupie-superwizjer-tvn-obnazy-prawde-o-uboju-zwierzatA "rolnicy" niech zabiorą się do pracy a nie pasożytują na suwerenie podobnie jak "górnicy".
Panie Tadeuszu. Ja już żyłem w latach 80-tych i spożywałem duński boczek który w sklepach mięsnych można było zakupić bez kartek za pieniądze tylko i mogę Panu powiedzieć że mój pies nie tknął tej podeszwy. Może i Duńczycy żyją dłużej ale niszczą nasze rolnictwo poprzez wykup naszych zakładów mięsnych i eksport do nas milionów sztuk trzody "karmionej" bardzo intensywnie, Nasze zaś półtusze zabierają po niskich cenach na zachód Europy.Pozdrawiam,
Uważam, że Polska powinny wyjść z UE, a poza tym powinni zlikwidować KRUS. Za dużo tam bydła... y tzn za dużo tam oszustów jest którzy udają rolników. Cwaniaczki jeżdżą jako taksiarze, sprzedają szmaty na targowiskach i w ogóle prowadzą firmy nie związane z rolnictwem.
Pozdrowienia od Piotrowicza he he. Komuszek płacze z komuszkami.Europa już dobiera się do przestępczych działań https://tvn24bis.pl/ze-swiata,75/finlandia-reaguje-kontrole-po-materiale-superwizjera-tvn,904592.html
Dla osób którzy umieszczają link do afery z lewym mięsem w ubojniach informuję że za to ponoszą winne organy Państwa a nie rolnicy. Wystarczy prześwietlić ogłoszenia typu "skupie każdy żywiec"Pózniej trzeba się zastanowić jak wygląda transport i ile w transporcie ginie. I kto za to ponosi odpowiedzialność rolnik czy przedsiębiorca ?
TEN PLASTER BOCZKU WYWOŁAŁ BURZĘ. LUDZIE PRZECHODZĄ NA...- CHILLIZET.PL
A czym się w zasadzie różni tzw. lewe mięso od prawego ?!? Czy to drugie nie jest również szkodliwe dla zdrowia i czy mordowanie chorych czy też tzw. zdrowych zwierząt nie przyniesie żadnych negatywnych reakcji karmicznych ?!?YOUTUBE.COM - TRUCIZNA W MIĘSIE CZY NAPRAWDĘ KOCHASZ ZWIERZĘTAKTO NAPRAWDĘ NISZCZY ŚWIAT? - VISMAYA-MAITREYA.PLELEKTRYCZNE GITARY - KROWA - TEKSTOWO.PL
Masz rację paliwo i prąd są droższe jak w Niemczech to i produkcja żywności do tanich nie należy. Utrzymanie teamu Formuły 1 kosztuje.
składki na ZUS i KRUS powinny być jednakowe -bowiem wg Konstytucji RP jesteśmy równi, zarówno z korzystania emerytalnego jak i składek zdrowotnych/rolnicy ich nie płacą/ .Równość powinna być też w ponoszeniu kosztów z tego co się korzysta a tak nie jest.
xx- mówisz o równości ? Zacznijmy od tego aby wszyscy pracowali max 8 godzin dziennie. Co do równości to trzeba zrównać wszystkich tych co są w KRUS , bo rolnicy co mają więcej hektarów ponoszą większe składki na ubezpieczenie . I jest nie prawdą co piszesz. Natomiast czas najwyższy aby z KRUS odeszli wszyscy którzy z rolnictwem nie maja nic wspólnego.
rolnicy nie płacili i nadal nie płacą składek zdrowotnych czyli nie ponoszą żadnych kosztów na leczenie ale na równi korzystają z usług z tymi co je płacą bez żadnych ograniczeń, czyli ze szpitali,klinik,lekarzy rodzinnych,pielęgniarek środowiskowych ,rehabilitacji etz.... Uważasz ,że to jest OK bo ja nie!
xx- kolejny raz ci tłumaczę że rolnicy płacą na składki zdrowotne. Dla wszystkich rolników obowiązuje jedna stawka w stosunku składek na cele emerytalne. Natomiast na ubezpieczenie zdrowotne jest zróżnicowana i zależy od ilości ha. Jedyną grupą społeczną w RP która nie płaci składek zdrowotnych to Sędziowie. Z podatku mają również zwolnione łapówki. Bo są Niezawiśli. xx- może tobie chodziło , że rolnicy nie płacą składek w ZUS ?
Aha dajcie im łopaty niech odśnieżają chodniki przy okazji. Jakiś pożytek z nich będzie. HAHAHA
Czas najwyższy zlikwidować przywileje i niech wszyscy płacą zus.
I love all the posts, I really enjoyed, I would like more information about this, because it is very nice., Thanks for sharing.http://outlookentrarno.net
Koszty produkcji czegokolwiek w produkcji rolniczej są absurdalnie wysokie w porównaniu nie tylko do państw UE ale także innych państw.Absurdem też jest,ze nasz rolnik mający średnio 5 ha przy bardzo niskiej wydajności chce utrzymać siebie,swoje dzieci z rodzinami ale także wnuków. To totalny absurdA żywność w naszym kraju jest jednym z najwyższych wydatków w portfelu mieszkańca i sięga powyżej 50% wpływu.A w takiej Francji też kraju rolniczym tylko niecałe 10%.
Tadeuszu mamy 2019 rok a ty bełkoczesz i zatrzymałeś się w latach osiemdziesiątych XX wieku. Pozdrawiam i życzę smacznego przy obiedzie z produktów Duńskich. Niedługo dostaniesz czkawki zapewniam.
To nie protest rolników ale polityczna zabawa gości którzy stają się magnatami na wsi. Warunki rolnictwa to rzecz to dyskusji a taka się toczy.