Reklama

Rolnicy wyszli na ulicę

28/01/2019 10:27

Protestują rolnicy z regionu. Zablokowali przejście dla pieszych na 3 Maja. Domagają się lepszej ochrony lokalnego rynku płodów rolnych. Przed przejściem tworzą się korki, ale utrudnienia w ruchu są nieznaczne. Policja kieruje większość samochodów do objazdów.

To kontynuacja ogólnopolskiego strajku rolników sprzed ponad dwóch tygodni. Wtedy od Radymna do Przeworska przejechała kolumna ciągników rolniczych wywołując pewne utrudnienia zwłaszcza w centrach miast.

Dziś rolnicy blokują przejście na wysokości kompleksu handlowego i kościoła pw. Chrystusa Króla. Droga jest została zablokowana w obie strony jednak skutki komunikacyjne są ograniczone, bo policja kieruje ruch alternatywnymi przejazdami.

Ponadto sami strajkujący przepuszczają pojazdy uprzywilejowane, a co kilkanaście minut także auta prywatne. Akcja rolników zaczęła się kilka minut po 9 i ma potrwać przynajmniej godzinę.


Bartłomiej Pacek
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Tadeusz - niezalogowany 2019-01-28 11:03:28

    Koszty produkcji czegokolwiek w produkcji rolniczej są absurdalnie wysokie w porównaniu nie tylko do państw UE ale także innych państw.Absurdem też jest,ze nasz rolnik mający średnio 5 ha przy bardzo niskiej wydajności chce utrzymać siebie,swoje dzieci z rodzinami  ale także wnuków. To totalny absurdA żywność w naszym kraju jest jednym z najwyższych wydatków w portfelu mieszkańca i sięga powyżej 50% wpływu.A w takiej Francji też kraju rolniczym tylko niecałe 10%.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    EDI - niezalogowany 2019-01-28 11:40:23

    Tadeuszu mamy 2019 rok a ty bełkoczesz i zatrzymałeś się w latach osiemdziesiątych XX wieku. Pozdrawiam i życzę smacznego przy obiedzie z produktów Duńskich. Niedługo dostaniesz czkawki zapewniam.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    rolnik- prawdziwy - niezalogowany 2019-01-28 13:46:00

    To nie protest rolników ale polityczna zabawa gości którzy stają się magnatami na wsi. Warunki rolnictwa to rzecz to dyskusji a taka się toczy. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama