Reklama

Rozmowy obowiązkowe

18/03/2021 07:21

Spotkał mnie na ulicy znajomy i zaczął jak zwykle: – Co słychać? Po czym, nie czekając na odpowiedź, poinformował mnie, że dzisiaj znowu jest prawie dwadzieścia tysięcy zakażonych i wyliczył wspólnych znajomych, którzy już przeszli lub przechodzą „koronę” oraz tych, którzy się już zaszczepili.

Kiedy doszedł do opisu powikłań, jakie występują po szczepieniu, pożegnałem go grzecznie, tłumacząc się jakąś pilną sprawą.

Pół godziny później spotkałem kolejnego znajomego. – A niech to wszystko szlag trafi – zaczął mało optymistycznie i wyjawił, co mu leży na wątrobie. Otóż bardzo wkurzyło go to, że resort zdrowia do odwołania zawiesił w szpitalach wszystkie operacje i zabiegi nieratujące życia. – To jakaś granda – żalił się.

– Podobno nie ma pieniędzy na anastezjologów i utrzymanie szpitali, ale w tym czasie znalazła się kasa na czternastki dla emerytów, których rząd chce sobie zjednać. Tylko że za ten tysiąc złotych z kawałkiem w prywatnym gabinecie emerytom nie wymienią kolana czy biodra, nie usuną zaćmy, ani nie zoperują wrzodów na dwunastnicy. A co mają zrobić ci, którzy czekają na pomostowanie naczyń wieńcowych? Będzie musiał emeryt zbierać czternastki przez parę lat, żeby zafundować sobie zabieg, na który przez całe życie płacił składki zdrowotne. Albo to całe leczenie przez telefon. Brakuje tylko, żeby telefonicznie usuwali wyrostek – znajomy nakręcał się coraz bardziej.

Na szczęście nadjechał jego autobus i nie musiałem słuchać dalszych utyskiwań na temat zapaści w służbie zdrowia. Oto, czym na co dzień żyjemy, oprócz polityki, która w pewnych kręgach jest tematem numer jeden. Takie czasy, a dla przypomnienia to za parę dni zacznie się wiosna. Na razie tylko kalendarzowa, ale dobre i to. 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Tadeusz - niezalogowany 2021-03-18 08:00:40

    Nie jest tak żle.U nas kolejne zapisy na zapisy i to naprawdę cieszy, że coś dobrego się dzieje

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Kris - niezalogowany 2021-03-18 17:23:26

    Bycie człowiekiem jest ważniejsze niż przeżywanie strachu.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    r n - niezalogowany 2021-03-18 21:07:42

    ''Kiedy doszedł do opisu powikłań jakie występują po szczepieniu, pożegnałem go grzecznie, tłumacząc się jakąś pilną sprawą''No tak, jednakowoż, ten kto nie chce słuchać ten grzecznie będzie musiał odczuć !!!PRAWIE 192 TYS. ZGŁOSZONYCH DZIAŁĄŃ NIEPOŻĄDANYCH SZCZEPIONKI COVID W WIELKIEJ BRYTANII - ODKRYWAMYZAKRYTE.COMDR PIOTR RUBAS OSTRZEGA PRZED GENETYCZNYMI SZCZEPIONKAMI PRZECIW SARS COV 2 - CDA.PLSZCZEPIENIA PEŁNE KŁAMSTW SZOKUJĄCA PRAWDA O FARMACEUTYCZNYCH  PRAKTYKACH - WYDAWNICTWOVITAL.PL

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama