Czarna śmierć, czyli dżuma, cholera, tyfus plamisty, „hiszpanka”... Ostatnio: AIDS, ptasia grypa, SARS, świńska grypa czy gorączka krwotoczna, czyli ebola. Choroby zakaźne dziesiątkowały ludzkość przez wielki. Umierały miliony...
Wirusy były, są i będą. Tak, trzeba zachowywać wyjątkową ostrożność, bo problem jest i to dość poważny. Czy się bać? W chwilach zagrożenia obawa jest nierozłącznym elementem tego typu sytuacji. Koronawirus stał się tematem numer jeden na świecie od wielu dni. Z punktu widzenia informacyjnego i profilaktycznego – jak najbardziej słusznie. Problem w tym, że stał się również przyczynkiem do wywoływania ogólnoświatowej histerii. Gdzie nie zajrzę, tam wirus. Za moment wyskoczy z lodówki... A przecież tak w tym wypadku, jak i w poprzednich, cytowanych wyżej chorób zakaźnych, które wywoływały epidemie, nie chodzi o przestrzeganie zasad, które wykraczają ponad możliwości zwykłego, przeciętnego śmiertelnika! Chodzi o zachowanie elementarnych zasad higieny! Czy częste i dokładne mycie rąk jest ponad nasze siły? Jeśli ktoś jest brudasem, brudasem pozostanie. Czy niekichanie i niekaszlenie wprost w twarz swojego rozmówcy jest czymś wyjątkowym? Nie, jest naturalnym poszanowaniem zasad kultury osobistej. Ale jeśli tego nie wyniósł z domu, to prostakiem i prymitywem pozostanie. Przykładów wymienić można jeszcze kilka.
Absolutnie nie bagatelizuję problemu, ale przeraża mnie, iż różnej maści cwaniacy i oszuści żerują na strachu! Potrafią znakomicie wykorzystać lęki tłumu. M.in. rządzący mówią mi, że na wszelki wypadek powinienem zrobić jakieś zapasy żywnościowe. A co zrobili, aby zabezpieczyć mnie (i Ciebie) przed wdarciem się zarazy do Polski? Nic! Literalnie nic! Służby medyczne, graniczne, sanitarne, etc. tylko pozorują gotowość. Są kompletnie do tego nieprzygotowane. Co przyniosło potęgowanie strachu? Absurdalną wręcz sytuację, że zwykła maseczka na twarz (która notabene niewiele pomaga) zamiast 80 groszy, kosztuje teraz – strzelam – 80 zł. Wyludnienie się kin, plany odwołania wielkich muzycznych, sportowych czy gospodarczych imprez, itp.
Ale uwaga! Wyczytałem już, że naukowcy dniami i nocami pracują nad wynalezieniem szczepionki! Oczywiście pod absolutnym nadzorem potężnych koncernów farmaceutycznych. Pewnie niebawem usłyszymy: Eureka! Mamy to! Tłum rzuci się do aptek. Wyda miliony złotych. Interes się kręci...
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Jak umarłemu kadzidło może pomóc rozwijanie namiotów pod szpitalami i to w całej Polsce przez strażaków. Takiej pozoracji nawet komunisci nie wymyslili.A rzeczywiste działania oczywiście brak a nawet pomysłu zapobiegania.Należy myc rączki po każdej kupce ale to wiemy od dzieciństwa.
Widzę, że zna się Pan Redaktor również na medycynie!Otóż w dzisiejszych czasach, przy takiej "przemieszczalności" ludzi nikt nie jest w stanie zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa. Myć należy się zawsze, zasłaniać usta (tego już uczą się przedszkolaki, takie rzeczy powinno wynieść się z domu), konieczne są też szczepienia i zdrowy styl życia (ruch i odpowiednia dieta).A Pana wywody dotyczące szczepień- karygodne, wstyd!
Taki kraj jak Japonia gdzie podstawową czynnoscia prócz oddychania jest mycie rąk zaraza błyskawicznie sie roznosi.Tam uznali,że najlepszy środek zapobiegawczy jest alkohol i wykupili wszystek spirytus pochodzący z Polski. U nas należy spodziewać się niespodziewanego i bardzo agresywnie walczyć z wirusem na wszystkich możliwych płaszczyznach.To śmiech na sali i politowanie z głupoty naszych rządzących pokazujacych jak przed każdym szpitalem stoi namiot.Dla kogo i do czego.Ta nieodpowiedzialność aż poraża. A z drugiej strony to od kogo można wymagać .Najważniejsze to bardzo dobrze zaopatrzyć w środki zapobiegawcze personel ratunkowy i medyczny.Jeżeli ich dopadnie wirus to naprawdę jest po nas.Nawet takie uroczystosci jak gremialne pielgrzymki pod Krzyż zawierzenia nie pomoga.Tutaj głęboki ukłon w stronę naszego prymitywnego kleru igrającego z życiem swoich owieczek organizującego takie pielgrzymki.Nikt rozsądny nie pcha się w skupiska przy tak olbrzymim ryzyku zakażenia.
Fakt, że pojawienie się koronawirusa spowodowało wzrost popytu i cen ale proszę nie podawać cen z kosmosu tylko najpierw sprawdzić. Wystarczy jedno kliknięcie...
Oczekiwał Pan utworzenia kordonu sanitarnego na granicy?
W sumie dość dobry tekst, jednakowoż, a propos np. tej hiszpanki to można było coś wspomnieć jak się rzeczy miały naprawdę, co tak naprawdę powykańczało tyle milionów ludzi.OSZUSTWO 1918 ROKU - GRYPA HISZPANKA I SZCEPIONKOWE LUDOBÓJSTWO - ODRKYWAMYZAKRYTE.COMA jak wiemy z doświadczenia, historia ma do siebie jedną osobliwą rzecz, a mianowicie, lubi się powtarzać.SZCZEPIONKA NA KORONAWIRUSA TO OGROMNY EKSPERYMENT NA LUDZKOŚCI - ODKRYWAMYZAKRYTE.COMSZCZEPIONKA NA KORONAWIRUSA - POTWORNE TESTY NA ZWIERZĘTACH - PLANETA.PL
Ps. z przed kilku lat ale aktualne !!!YOUTUBE.COM - NADCHODZI NOWA FAŁSZYWA PANDEMIA - ZABÓJCZE SZCZEPIONKI
No i otworzył Pan puszkę Pandory. Będą wysnuwać swoje teorie antyszczepionkowcy, brawo!
No to może lekarzu zacznij od siebie i od swojej rodziny, jednakowoż, jak mniemam, chyba nie jesteś idiotą oraz ignorantem, a może rzeczywiście jesteś takowym ?!?PROF. MAJEWSKA: SZCZEPIONKI ZABIJAJĄ - RP.PLPEDIATRA: SZCZEPIENIA TO RUJNOWANIE SWOJEGO ZDROWIA - GLOSWIELKOPOLSKI.PLNAUKOWIEC Z FIRMY FARMACEUTYCZNEJ WYJAŚNIA DLACZEGO NIE SZCZEPI SWOICH DZIECI - ODKRYWAMY ZAKRYTE.COMFDA PRZYZNAJE ŻE W SZCZEPIONKACH SĄ RAKOTWÓRCZE WIRUSY! - WOLNEMEDIA.PLCo do zdrowego stylu życia (ruch i odpowiednia dieta), to jak najbardziej, o to tutaj właśnie chodzi...YOUTUBE.COM - DEBATA: ZWIERZĘTA NALEŻY WYKLUCZYĆ Z MEMNUMIĘSO JEST DLA MIĘCZAKÓW - WEGANIZM.COMYOUTUBE.COM - 10 RAD DLA POCZĄTKUJĄCYCH WEGAN I WEGETARIANYOUTUBE.COM - MISTYCYZM 13 - WEGETARIANIZMZOSTANWEGE.PL...bo jak mawiają - WEGETARIANIZM WZMACNIA ORGANIZM !!!Nie zapominajmy też o odpowiednich ziołach etc. !!!YOUTUBE.COM - ZIOŁA PRZECIWWIRUSOWE - 12 NAJSILNIEJ DZIAŁĄJĄCYCH NATURALNYCH SUBSTANCJI
Ale uwaga! Wyczytałem już, że naukowcy dniami i nocami pracują nad wynalezieniem szczepionki! Oczywiście pod absolutnym nadzorem potężnych koncernów farmaceutycznych. Pewnie niebawem usłyszymy: Eureka! Mamy to! Tłum rzuci się do aptek. Wyda miliony złotych. Interes się kręci...>. Coś w tym jest .
No właśnie! Trzeba było już wcześniej zatrzymać tą "przemieszczalność"!
Wojciech Bakun – poirytowany w: Przemyśl.11 godz. · ‼️ Tego w jaki sposób "ktoś" organizuje transport obywateli Ukrainy do domu, z przesiadką w Przemyślu nie można nazwać inaczej niż SKANDALEM!!!‼️ Po pierwsze informacja o takiej akcji dociera do urzędu w czwartek po południu, z informacją że pierwszy pociąg na Ukrainę wyjedzie 20.03 około 2:30 w nocy. Następne cztery pociągi będą wyjeżdżały w piątek w ciągu dnia. Skontaktowaliśmy się ze wszystkimi służbami, żeby dowiedzieć się kto jest odpowiedzialny za organizację i zabezpieczenie kilku tysięcy ludzi i jedyna odpowiedź to, że to "ktoś". Skandal, żeby w dobie zabezpieczeń, które wprowadzamy, apeli do mieszkańców, dezynfekcji itd. ktoś w sposób absolutnie niekontrolowany organizował w mieście przesiadkę kilku tysięcy osób. I to wszystko w okresie, kiedy zakazujemy dzieciom wychodzenia z domów i sami znacząco ograniczamy swoją aktywność.‼️ I żeby była jasność. Proponowaliśmy pomoc w organizacji, zabezpieczenie w wodę, ciepłe napoje, posiłki, suchy prowiant itd. ale nawet nie było z kim rozmawiać. W zamian otrzymaliśmy o 1-ej w nocy kilkaset osób z Polski, a być może i z innych krajów Europy w niekontrolowany sposób przemieszczających się po mieście w poszukiwaniu jedzenia i picia na drogę. Zupełnie ich rozumiemy bo po kilku godzinach podróży i mając przed sobą kolejne godziny logicznym jest, że ludzie chcą się zaopatrzyć w żywność i napoje. Ale ktoś zostawił te osoby same sobie.‼️ Jeżeli mogę zaapelować do mieszkańców Przemyśla, to proszę o powstrzymanie się dzisiaj tj. piątek 20.03.2020 r. od poruszania się w okolicach dworca PKP i to zarówno od ulicy Czarneckiego jak i od Placu Legionów. W tych okolicach w dniu dzisiejszym przebywać będzie znacząco większa ilość ludzi, a powinniśmy unikać zbiorowisk dla własnego bezpieczeństwa.‼️ O rozwoju informacji będę informował na bieżąco!‼️
Jak umarłemu kadzidło może pomóc rozwijanie namiotów pod szpitalami i to w całej Polsce przez strażaków. Takiej pozoracji nawet komunisci nie wymyslili.A rzeczywiste działania oczywiście brak a nawet pomysłu zapobiegania.Należy myc rączki po każdej kupce ale to wiemy od dzieciństwa.
Widzę, że zna się Pan Redaktor również na medycynie!Otóż w dzisiejszych czasach, przy takiej "przemieszczalności" ludzi nikt nie jest w stanie zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa. Myć należy się zawsze, zasłaniać usta (tego już uczą się przedszkolaki, takie rzeczy powinno wynieść się z domu), konieczne są też szczepienia i zdrowy styl życia (ruch i odpowiednia dieta).A Pana wywody dotyczące szczepień- karygodne, wstyd!
Taki kraj jak Japonia gdzie podstawową czynnoscia prócz oddychania jest mycie rąk zaraza błyskawicznie sie roznosi.Tam uznali,że najlepszy środek zapobiegawczy jest alkohol i wykupili wszystek spirytus pochodzący z Polski. U nas należy spodziewać się niespodziewanego i bardzo agresywnie walczyć z wirusem na wszystkich możliwych płaszczyznach.To śmiech na sali i politowanie z głupoty naszych rządzących pokazujacych jak przed każdym szpitalem stoi namiot.Dla kogo i do czego.Ta nieodpowiedzialność aż poraża. A z drugiej strony to od kogo można wymagać .Najważniejsze to bardzo dobrze zaopatrzyć w środki zapobiegawcze personel ratunkowy i medyczny.Jeżeli ich dopadnie wirus to naprawdę jest po nas.Nawet takie uroczystosci jak gremialne pielgrzymki pod Krzyż zawierzenia nie pomoga.Tutaj głęboki ukłon w stronę naszego prymitywnego kleru igrającego z życiem swoich owieczek organizującego takie pielgrzymki.Nikt rozsądny nie pcha się w skupiska przy tak olbrzymim ryzyku zakażenia.