Władze miasta rozpoczęły przygotowania do Budżetu Obywatelskiego Miasta Przemyśla na 2022 rok. Tradycyjnie o wszystkim, czyli o rozdziale pieniędzy, zdecydują mieszkańcy, którzy wskażą na jakie inwestycje i działania przeznaczą część miejskiego budżetu.
Konsultacje społeczne w tym wypadku są bardzo wskazane i potrzebne. Mieszkańcy mają możliwość zapoznania się z planowanymi działaniami i wyrażenia własnych uwag oraz sugestii, co do ostatecznego kształtu przyjętych rozwiązań.
Na początek[paywall] władze miasta zaproponowały im specjalną ankietę, na wypełnienie której jest czas do 23 marca br. Do tego dnia każdy może przedstawić swoją propozycję zmian w regulaminie.
– Od dwóch lat przystępujemy do rozmów z mieszkańcami, w efekcie których dokonujemy modyfikacji regulaminu budżetu obywatelskiego. Wprowadzamy je zawsze po dyskusji, która pozwala na poznanie opinii i sugestii. Zapraszamy więc wszystkich mieszkańców do podzielenia się swoimi wnioskami. Liczymy na to, że ewentualne zmiany będą wynikiem konsensusu – powiedział prezydent miasta Wojciech Bakun.
Ankietę można znaleźć na stronie internetowej miasta – www.przemysl.pl. Tam także znajduje się do wglądu aktualnie obowiązujący Regulamin Budżetu Obywatelskiego Miasta Przemyśla.
Formularz konsultacyjne także znajduje się na oficjalne internetowej witrynie miasta. Wypełniony można przesłać na adres e-mailowy – bo@um.przemysl.pl do 23 marca br.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Jak jest z realizacją budżetu obywatelskiego za 2020.Czy wszystkie zaplanowane inwestycje zostały zrealizowane czy jeszcze nie.
Tak jest w Radzie Miasta https://www.portalprzemyski.pl/mielismy-rozne-zdania-ale-nie-bylo-wyzwisk-rozmowa-z-t-kulawikiem/
Jak jest z realizacją budżetu obywatelskiego za 2020.Czy wszystkie zaplanowane inwestycje zostały zrealizowane czy jeszcze nie.
Tak jest w Radzie Miasta https://www.portalprzemyski.pl/mielismy-rozne-zdania-ale-nie-bylo-wyzwisk-rozmowa-z-t-kulawikiem/