Reklama

Rozpoczęły się konsultacje w sprawie przyszłorocznego budżetu obywatelskiego

Władze miasta rozpoczęły przygotowania do Budżetu Obywatelskiego Miasta Przemyśla na 2022 rok. Tradycyjnie o wszystkim, czyli o rozdziale pieniędzy, zdecydują mieszkańcy, którzy wskażą na jakie inwestycje i działania przeznaczą część miejskiego budżetu.

Konsultacje społeczne w tym wypadku są bardzo wskazane i potrzebne. Mieszkańcy mają możliwość zapoznania się z planowanymi działaniami i wyrażenia własnych uwag oraz sugestii, co do ostatecznego kształtu przyjętych rozwiązań.

Na początek[paywall] władze miasta zaproponowały im specjalną ankietę, na wypełnienie której jest czas do 23 marca br. Do tego dnia każdy może przedstawić swoją propozycję zmian w regulaminie. 

– Od dwóch lat przystępujemy do rozmów z mieszkańcami, w efekcie których dokonujemy modyfikacji regulaminu budżetu obywatelskiego. Wprowadzamy je zawsze po dyskusji, która pozwala na poznanie opinii i sugestii. Zapraszamy więc wszystkich mieszkańców do podzielenia się swoimi wnioskami. Liczymy na to, że ewentualne zmiany będą wynikiem konsensusu – powiedział prezydent miasta Wojciech Bakun.

Reklama

Ankietę można znaleźć na stronie internetowej miasta – www.przemysl.pl. Tam także znajduje się do wglądu aktualnie obowiązujący Regulamin Budżetu Obywatelskiego Miasta Przemyśla.

Formularz konsultacyjne także znajduje się na oficjalne internetowej witrynie miasta. Wypełniony można przesłać na adres e-mailowy – bo@um.przemysl.pl do 23 marca br.

– Po uzyskaniu odpowiedzi z ankiety i zebraniu uwag, do spotkań odbywających się ze względu na pandemię w formie on-line, zaprosimy przedstawicieli zarządów osiedli, a następnie przedstawicieli stowarzyszeń, fundacji i innych organizacji działających w mieście oraz wszystkich zainteresowanych mieszkańców. O ich terminach będziemy informować na naszej stronie internetowej – podsumował W. Bakun.
KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Tadeusz - niezalogowany 2021-03-19 17:45:02

    Jak jest z realizacją budżetu obywatelskiego za 2020.Czy wszystkie zaplanowane inwestycje zostały zrealizowane czy jeszcze nie.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    gość 2021-03-21 20:46:50

    Tak jest w  Radzie Miasta    https://www.portalprzemyski.pl/mielismy-rozne-zdania-ale-nie-bylo-wyzwisk-rozmowa-z-t-kulawikiem/

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości