Reklama

Ryszard Kulej szefem lokalnej Nowej Lewicy

Przez kilka lat szefem przemyskich struktur lewicy był obecny wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Przemyślu Janusz Zapotocki. Pod koniec stycznia br. odbyły się wybory nowych władz, na których czele stanął były przemyski radny SLD Ryszard Kulej.

29 stycznia br. odbył się pierwszy kongres niedawno stworzonych i połączonych powiatowych struktur Nowej Lewicy, składającej się z członków partii SLD oraz Wiosna.

Ponad 50 delegatów wybrało nowe władze. Przewodniczącym struktur Nowej Lewicy w Przemyślu został wspomniany R. Kulej (SLD). Wiceprzewodniczącym[paywall] Wiesław Woś (Wiosna), zaś nad sprawnym działaniem formacji czuwać będzie sekretarz Krystyna Świetlicka (frakcja SLD).


W skład zarządu – oprócz wymienionych – weszli: Mieczysław Pawliszak, Mariusz Iwaniszyn, Alicja Handzel, Waldemar Drzał, Hubert Chrobak, Sebastian Świeboda.

W radzie powiatowej znaleźli się: Bogusław Nowak, Dagmara Kuropatwa, Elżbieta Grodecka, Mariusz Pawliszak, Gerda Zapotocka, Katarzyna Wojtyna i Łukasz Kosmyk.

Reklama

– Najważniejszym zadaniem będzie opracowanie programu wyborczego i przygotowanie dobrej i zwycięskiej reprezentacji do udziału w wyborach samorządowych i parlamentarnych w 2023 roku. Nie spoczniemy na laurach. Zabieramy się do wspólnej pracy o lepszy, sprawiedliwszy i bezpieczniejszy Przemyśl, pamiętając o tym, że nasze działania zostaną wnikliwie ocenione przez mieszkańców tego pięknego, królewskiego miasta – powiedział R. Kulej.

Na kongresie obecni byli m.in.: współprzewodniczący podkarpackiej Nowej Lewicy Michał Sztuk, poseł na Sejm RP Wiesław Buż (SLD) oraz J. Zapotocki, któremu podziękowano za wieloletnie kierowanie przemyskimi strukturami miejskimi SLD.
KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama