W Kaszowie koło Krakowa odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Południowego i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. Na starcie nie zabrakło podopiecznych Ryszarda i Jerzego Makarów, czyli zawodników Przemyskiego Klubu Karate Kyokushin.
Wydarzenie, będące jednym z najważniejszych w sportowym kalendarzu Polskiego Związku Karate, zorganizował Lisiecki Klub Karate Kyokushinkai prowadzony przez sensei Ireneusza Maśnicę. W mistrzostwach wzięło udział 265 zawodników, reprezentujących 24 kluby Polski południowej z województw: małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego. Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak (9 dan), a sędzią technicznym – shihan Edward Urbańczyk (5 dan). Zawody w konkurencji kata i kumite seniorów, juniorów, juniorów młodszych, młodzików i kadetów rozegrane zostały na trzech tatami przy udziale aż 32 arbitrów.
Przemyski Klub Karate Kyokushin, prowadzony – jak już wspomnieliśmy – przez shihan Ryszarda Makarę (5 dan) i sensei Jerzego Makarę (4 dan), reprezentowało łącznie 9 zawodników, w tym trójka podopiecznych sensei Radosława Bakalusa (1 dan) z filii przemyskiego klubu – Karate Kyokushin Bircza. Na tatami w Kaszowie zaprezentowali się: Amelia Siara, Aleksandra Sawicka, Milena Sawicka, Damian Pawłowski, Samir Azizow i Jakub Cisowski. Zawodnicy KK Bircza to: Gabriela Kozłowska, Jakub Grygier i Łukasz Bielański.
Znakomicie zaprezentował się S. Azizow, który zajął 1. miejsce i zdobył tytuł międzywojewódzkiego mistrza młodzików w kategorii kumite semikontakt 12 – 13 lat w wadze powyżej 60 kg. Przemysko-birczańska ekipa wywalczyła także trzy brązowe krążki. 3. miejsce zajęła G. Kozłowska z kategorii kumite młodziczek 12 – 13 lat, w wadze 40 kg, podobnie jak J. Cisowski w kategorii kumite juniorów młodszych 14 – 15 lat w wadze 75 kg oraz J. Grygier w kategorii kumite kadetów 10 – 11 lat w wadze 30 kg.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze