10. kolejkę spotkań w ten weekend (24 i 25 września br.) rozegrali piłkarze IV ligi podkarpackiej. Sensacyjna porażka Izolatora w Ropczycach przy pewnej wygranej Wólczanki u siebie z Sokołem Nisko sprawiła, że podopieczni Grzegorz Sitka zostali samodzielnymi liderami tabeli.
Wólczanka pokonała Sokół 2:0 (2:0), a bramki zdobyli: Karol Skuba w 9. min i Mateusz Kocur w 36. min.
„Skromne”, bo mogło być o wiele wyższe, zwycięstwo w meczu derbowym w Tuczempach odniósł Piast. Podopieczni Marka Strawy wygrali 2:0 (1:0), a autorami goli byli weterani: Bogusław Noga w 28. min i Waldemar Jaroch w 66. min.
Cenny triumf w Gorzycach odniósł Sokół Sieniawa, który przez prawie 40 minut bronił się przez atakami Stali w dziesięciu po czerwonej kartce, jaką w 53. min ujrzał Kamil Lipinarski. Zwycięstwo zespołowi prowadzonemu przez Tomasza Orłowskiego dał celny strzał Dawida Gnatka w 46. min.
Z kolan powstaje Orzeł Przeworsk, który odniósł drugą wygraną z rzędu. Tym razem w meczu derbowym na stadionie w Wiązownicy.
I jedynie o Polonii Przemyśl nie można powiedzieć dobrego słowa, bo degrengolada w jej wykonaniu trwa w najlepsze (w ostatnich 7 meczach: 2 remisy, 5 porażek). Tym razem podopieczni Pawła Załogi przegrali w Wiśniowej z Wisłokiem 1:0 (0:0). Niebawem najprawdopodobniej będą w tabeli wyprzedzać jedynie beniaminka IV ligi Start Pruchnik. Żarty się skończyły i władze klubu błyskawicznie powinny zareagować na kompromitującą postawę zespołu, bo poniesionych strat można nie odrobić, budząc się w klasie okręgowej. W trybie natychmiastowym w zespole powinno dojść do personalnej rewolucji, bo to, co wyprawiają niedawni III-ligowcy, przechodzi ludzkie pojęcie. Jeśli ktoś nie chce grać w klubie z ulicy Sanockiej, droga wolna.
KS Wiązownica – Orzeł Przeworsk 0:2 (0:2)
Bramki: 0:1 Stępień 13. min, 0:2 Boratyn 42. min.
Wiązownica: Michałowicz – Bartnik, Kubas, Luft, Cach – Gwóźdź (62. Wojtyna), Lorenc, Fedor (80. Mazur), Soczek (3. Sobczak) – Pawlak (89. Skibiak) – Hołub.
Orzeł: Kurosz – Kyć, Jarosz, Tworzydło, Misiąg – Pigan, Mikulec, Boratyn, Kudła – Świst (62. Paluch), Stępień (78. Syk).
Sędziował: Jakub Koza (Dębica). Żółta kartka: Wojtyna. Widzów: 100.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Zastanawiam się kiedy Polonia przestanie dawać radość wszystkim wioskom po kolei. Jak nie chce Wam się grać, to odejdźcie i zróbcie miejsce juniorom, którzy zostawią serce na boisku. III-cio ligowe "gwiazdy" myślą, że wszyscy położą się przed nimi plackiem. Jasło, Nowa Dęba, Gorzyce, Sieniawa, Pisarowce... możecie sobie już dopisać po 3 pkt. - mecz z Polonią się zbliża!
Zastanawiam się kiedy Polonia przestanie dawać radość wszystkim wioskom po kolei. Jak nie chce Wam się grać, to odejdźcie i zróbcie miejsce juniorom, którzy zostawią serce na boisku. III-cio ligowe "gwiazdy" myślą, że wszyscy położą się przed nimi plackiem. Jasło, Nowa Dęba, Gorzyce, Sieniawa, Pisarowce... możecie sobie już dopisać po 3 pkt. - mecz z Polonią się zbliża!