Samorząd powiatu jarosławskiego podpisał umowę o współpracy z Państwową Akademią Nauk Stosowanych im. ks. Bronisława Markiewicza w Jarosławiu. To kolejny krok w kierunku wzmacniania partnerstwa pomiędzy szkolnictwem wyższym a samorządem.
Podpisy pod porozumieniem nakreślającym ambitne plany współpracy między samorządem a uczelnią 2 października złożyli starosta jarosławski Kamil Dziukiewicz w towarzystwie członka Zarządu Powiatu Andrzeja Wyczawskiego oraz rektor Państwowej Akademii Nauk Stosowanych im. ks. Bronisława Markiewicza dr Beata Rejman.
Dokument i realizacja zawartych w nim zapisów ma na celu podejmowanie wielu różnych inicjatyw: od praktyk i staży zawodowych dla studentów, przez wspólne projekty edukacyjne i społeczne, po organizację konferencji, seminariów czy działań promujących badania naukowe. Dla żaków mają być one szansą na rozwój talentów i pasji, a powiatowi pozwoli to na umocnienie swojej pozycji jako ośrodka kulturalnego i naukowego.
– Integracja środowiska akademickiego z lokalną społecznością to jeden z wielu kluczy do rozwoju. Chcemy, by nasi studenci mieli realne szanse na zawodowy i osobisty sukces, a powiat jarosławski stał się miejscem, gdzie ambicje korelują z możliwościami – podsumowała rektor PANS w Jarosławiu dr Beata Rejman.
Z kolei starosta K. Dziukiewicz zaznaczył, że samorząd powiatu chce wspólnie z uczelnią tworzyć środowisko, w którym młodzi ludzie będą mogli harmonijnie łączyć wiedzę teoretyczną z praktycznymi umiejętnościami.
– Podpisane porozumienie to nowe możliwości dla naszej uczelni i regionu – dodał.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze