Reklama

Samorząd powiatu nawiązał współpracę z jarosławską uczelnią

Samorząd powiatu jarosławskiego podpisał umowę o współpracy z Państwową Akademią Nauk Stosowanych im. ks. Bronisława Markiewicza w Jarosławiu. To kolejny krok w kierunku wzmacniania partnerstwa pomiędzy szkolnictwem wyższym a samorządem.

Podpisy pod porozumieniem nakreślającym ambitne plany współpracy między samorządem a uczelnią 2 października złożyli starosta jarosławski Kamil Dziukiewicz w towarzystwie członka Zarządu Powiatu Andrzeja Wyczawskiego oraz rektor Państwowej Akademii Nauk Stosowanych im. ks. Bronisława Markiewicza dr Beata Rejman.

Dokument i realizacja zawartych w nim zapisów ma na celu podejmowanie wielu różnych inicjatyw: od praktyk i staży zawodowych dla studentów, przez wspólne projekty edukacyjne i społeczne, po organizację konferencji, seminariów czy działań promujących badania naukowe. Dla żaków mają być one szansą na rozwój talentów i pasji, a powiatowi pozwoli to na umocnienie swojej pozycji jako ośrodka kulturalnego i naukowego.

Reklama

– Integracja środowiska akademickiego z lokalną społecznością to jeden z wielu kluczy do rozwoju. Chcemy, by nasi studenci mieli realne szanse na zawodowy i osobisty sukces, a powiat jarosławski stał się miejscem, gdzie ambicje korelują z możliwościami – podsumowała rektor PANS  w Jarosławiu dr Beata Rejman.

Z kolei starosta K. Dziukiewicz zaznaczył, że samorząd powiatu chce wspólnie z uczelnią tworzyć środowisko, w którym młodzi ludzie będą mogli harmonijnie łączyć wiedzę teoretyczną z praktycznymi umiejętnościami.

Reklama

–  Podpisane porozumienie to nowe możliwości dla naszej uczelni i regionu – dodał.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 20/10/2025 09:51
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama