Reklama

Seniorka z Jarosławia straciła 30 tys. zł. Oszuści znowu atakują

71-letnią kobietę oszukano metodą „na policjanta”.

– Do kobiety zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta. Rzekomy funkcjonariusz przedstawił się z imienia i nazwiska oraz podał nr legitymacji służbowej. Oświadczył kobiecie, że ktoś się włamał na jej konto bankowe. Poprosił, żeby rozmowa została w tajemnicy, bo policja ma już namierzonych sprawców. Poinformował seniorkę, że w ramach współpracy z policją ma wpłacać 30 tys. zł na wskazane konto bankowe, co ma przyspieszyć złapanie sprawców – opisuje sposób działania KPP Jarosław.

Seniorka nie podejrzewała złych intencji, więc wybrała z baku 10 tys. zł, resztę wzięła z domowych oszczędności i całość wpłaciła na podany rachunek w innej placówce. Potwierdzenie wpłaty dokonaniu przelewu – zgodnie z poleceniem oszusta – spaliła.

Dopiero po pewnym czasie jarosławianka się zorientowała, że została oszukana. 


san
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości