Działkowicze dopiero czekają na wiosnę, ale to wcale nie znaczy, że na ogródkach działkowych nic się nie dzieje.
– Ponieważ w tamtym miejscu często zdarzało się podrzucanie śmieci, zainstalowaliśmy w pobliżu fotopułapkę – mówi Jan Geneja, komendant Straży Miejskiej w Przemyślu. – To skuteczne urządzenie często wykorzystujemy w miejscach, w których ludzie urządzają sobie dzikie wysypiska. Dziewiętnastego grudnia urządzenie zasygnalizowało, że śmieci pojawiły się znowu w tym samym miejscu. Niestety na podstawie obrazów zarejestrowanych przez fotopułapkę nie udało się rozpoznać osoby, która je wyrzuciła. Strażnicy pojechali tam i zrobili dokumentację fotograficzną, a sprawdzając zawartość śmieci, znaleźli paragony jednej z przemyskich pizzerii i liczne odpady, które ewidentnie pochodziły z zakładu gastronomicznego. Sprawdziliśmy też, że ten zakład podpisał umowę na odbiór odpadów w ilości dwustu czterdziestu litrów miesięcznie, czyli wynoszącej tyle, ile zużywa przeciętna, czteroosobowa rodzina. W tej sytuacji sporządziliśmy i wysłaliśmy wniosek do sądu rejonowego o ukaranie właściciela lokalu za zaśmiecanie środowiska – kończy komendant, dodając, że w ostatnim okresie straż miejska skierowała do sądu dwadzieścia cztery takie wnioski.

fot.Jacek Szwic
Fotopułapka pomaga straży miejskiej walczyć z zaśmiecającymi miasto.
Właściciel pizzerii tłumaczył, że to najprawdopodobniej „podrzutka”, czyli robota złośliwej konkurencji. – Zdarza się, że do worków z odpadami pochodzącymi z pizzerii dodaję również swoje śmieci i wtedy wywożę je do kontenera na Bielskiego, gdzie mieszkam. Podejrzewam, że ktoś chciał mi zrobić na złość i kiedy zobaczył auto z logo pizzerii, wyjął mój worek i zaniósł niedaleko na działki. My bardzo dbamy o wizerunek i na pewno nie pozwolilibyśmy sobie na takie coś – tłumaczy właściciel.
9 stycznia nasz dziennikarz odwiedził to miejsce. Śmieci nadal leżały rozrzucone, a wśród nich między innymi były: plastikowe opakowania, charakterystyczna drewniana tacka, na jakiej podaje się pizzę, szklanki z nazwą browaru oraz paragon z pizzerii, tej samej, o której mówił Adam Sało. Znalezione w listopadzie na dzikim wysypisku paragony mają różne daty. Ciekawe, jak oceni to sąd.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Po co pokazywać zdjęcia jako sensację z ogródków, takich widoczków jest wiele, taki cały niemal Przemyśl. Zapraszam np na Czarnieckiego obok muru kryminału, można od lat zobaczyć podobny śmietnik którym nikt się nie przejmuje, a po drugiej stronie peron 4 i tzw turyści. I co nikt nic nue widzi lub udają że nie widzą łącznie z tą strażą miejską. Szkoda słów tylko wstyd i zażenowanie, miasto unijne, europa.
Panie Sawicki, myślałem, że z pana fajny gość a tu się okazało, że masz pan w doopie środowisko i by oszczędzić parę złoty jesteś pan w stanie zlecić wyrzucanie takiego syfu w teren. Nigdy więcej nie zaglądnę do pańskiego lokalu PIZZA HIT przy Ratuszowej a bywałem tam często. Ręki panu już też nie podam. Wstyd
A pomiedzy Witoszyncami Kniazycami, blizej tych drugich. Wstyd
A liczne mniejsze i większe wysypiska pomiedzy Kruhel 3 i Wapielnica. Odpady budowlane przemyskich nowobogackich i z burgerow z McDonalda o butelkach i puszkach po piwie wyrzucanych przez gimbaze. Oto jaka kultura mieszkańców tego miasta
Po co pokazywać zdjęcia jako sensację z ogródków, takich widoczków jest wiele, taki cały niemal Przemyśl. Zapraszam np na Czarnieckiego obok muru kryminału, można od lat zobaczyć podobny śmietnik którym nikt się nie przejmuje, a po drugiej stronie peron 4 i tzw turyści. I co nikt nic nue widzi lub udają że nie widzą łącznie z tą strażą miejską. Szkoda słów tylko wstyd i zażenowanie, miasto unijne, europa.
Panie Sawicki, myślałem, że z pana fajny gość a tu się okazało, że masz pan w doopie środowisko i by oszczędzić parę złoty jesteś pan w stanie zlecić wyrzucanie takiego syfu w teren. Nigdy więcej nie zaglądnę do pańskiego lokalu PIZZA HIT przy Ratuszowej a bywałem tam często. Ręki panu już też nie podam. Wstyd
A pomiedzy Witoszyncami Kniazycami, blizej tych drugich. Wstyd