151 tys. zł w ubiegłym roku. Rok wcześniej 170 tys. Tyle zarobiła Dorota Kaleta, dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jarosławiu. Dobiegającą do 100 tys. zł rocznie dyrektorską gażę wsparła kasą za zlecane samej sobie dodatkowe zajęcia. Tylko w ciągu dwóch lat dyrektor wzięła około 135 tys. zł pensji specjalnej.
W zakresie zadań CKZiU jest m.in. prowadzenie kursów na zlecenie różnych instytucji, w tym urzędu pracy. Organizacja i nadzór na nimi należą do obowiązków dyrektora placówki. Szefowa szkoły zadbała o jak najlepszą obsadę na 32 kursach organizowanych w latach 2013 i 2014 i kierownikiem każdego z nich zrobiła samą siebie. Dodatkowo w wielu przypadkach sama je prowadziła. Okazała się specjalistką w zakresie sprzedaży, prac budowlanych, BHP, marketingu[paywall], księgowości, mechaniki samochodowej i lakiernictwa, a nawet obsługi kombajnów zbożowych. Za czterodniowy kurs pod nazwą „Moja firma – mój sukces” wzięła tysiąc złotych jako kierownik i 840 zł jako prowadzący zajęcia, ale już za kierowanie 9-dniowym kursem kompetencji interpersonalnych skasowała 5 tys. 300 zł, zaś za szkolenie spawaczy 5 tys. 500 zł. W sumie przez dwa lata zarobiła 135 tys. zł brutto. Potwierdzają to dokumenty, do których udało się dotrzeć oraz jej zeznania majątkowe.
Ludzie są oburzeni, a D. Kaleta uważa, że postępowała uczciwie. – Mam zgodę obu starostów. Procedury były przekazywane do organu prowadzącego, a kursy realizowano w różnym czasie, poza godzinami mojej pracy. Były to zajęcie dodatkowe. Mam na to potwierdzenie. Prowadzona kontrola to wykaże – zapewnia D. Kaleta. Starosta jarosławski Tadeusz Chrzan potwierdza, że placówka otrzymała zgodę na prowadzenie kursów. – Zabiegaliśmy nawet o to, by tego rodzaju szkolenia były świadczone na miejscu przez nasze instytucje – mówi. Zauważa jednak, że zgodę otrzymało CKZiU, a nie jakaś konkretna osoba. Władze powiatu, który jest organem prowadzącym szkołę, nie chcą komentować sprawy do czasu zakończenia kontroli. Dla zbulwersowanych postępowaniem dyrektor jest ona jasna. Uważają, że bezpardonowa pogoń za pieniędzmi jest rażącym naruszeniem etyki nauczyciela oraz naruszeniem dobrych obyczajów i prawa. – Narzekamy na degradację zawodu nauczyciela. Wystarczy coś takiego, by zniweczyć solidną pracę całej rzeszy pedagogów – mówią.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Skoro do zadań kierowanej przez nią placówki należało organizowanie szkoleń, za które ktoś płacił to o co się rozchodzi ?Pewnie gdyby zleciła to któremuś nauczycielowi to zostałaby posądzona o łapówkarstwo, kolesiostwo a gdyby wykładowcą był mężczyzną to o romans lub wykorzystywanie seksualne podwładnych.Chory kraj ...
Przecież to jest ewidentna prowokacja starosty żeby zlikwidować tą szkołę bo komuś przeszkadza w prowadzeniu interesu.
Nasuwa się pytanie , czy ta Pani ma kwalifikacje do prowadzenia wyżej wymienionych szkoleń np. BHP ?Jeśli ma wymagane kwalifikacje to nie ma nic złego w tym.
Tak to można pożyć ! W historii BIP-u są taż fajne informacje, jak to były naczelnik wydziału oświaty i pani pracująca w tym wydziale też składali ofertę na obsługę pewnego projektu - no i oczywiście wygrali. Jak to możliwe; projekt dotyczy szkół prowadzonych przez powiat i - ten sam powiat wybiera ofertę swoich pracowników. Nie ma dwóch zdań, że pomagała w tym wtedy pani etatowy członek zarządu - jak miło, że wreszcie nie widać jej na oficjalnych imprezach (i w urzędzie). Granda. Może wreszcie obecny starosta i obecny naczelnik wydziału oświaty zrobią z tym porządek. Nauczyciel / dyrektor - jak widać nieźle zarabiający na takie sprawy się porywa - wstyd ! A tu jeszcze uśmiech na twarzy pani dyrektor szkoły... gdzie honor ?! Jak chciała dorabiać to bardzo proszę w innej branży - poza szkolnictwem !
Zastanawiam się która grupa zawodowa, kler czy nauczycielstwo, ma większy wkład w degradację umysłową swoich słuchaczy
Ta Pani jest Dyrektorką tej placówki przeszło 10 lat i w czasie, gdy piastowała ten urząd, placówka ta bardzo się rozwinęła. Może nie warto oceniać przez pryzmat jednego artykułu. Kto jest bez winy niechaj pierwszy rzuci kamień !
Skąd my znamy ten styl wypowiedzi??? To czysto powiedzenia pewnej naczelnik.
Chrzan powołał nową naczelniczkę i ta zaczyna się mścić na ludziach.
Ale za to, że rozwijała placówkę chyba dostawała pobory - więc o co chodzi. Skoro zgodziła się być dyrektorką to chyba wiedziała, że będzie musiała pracować. Poborów też nie negowała skoro... były dobre przez 10 lat i nie zrezygnowała z pracy. Jak nie pasowało to przecież są inni nauczyciele chętni do pracy. Mimo wszystko wstyd i granda !
kolejna kombinatorka jak tu dorobić i nie dziwić się że nacz kraj jest chory , obskubywany z każdej strony ? teraz dał bym jej rok pracy za darmo i huj jebani oszuści i kombinatorzy
chodzilem tam do szkola ta baba jest popier*** uczyła mnie przedsiebiorczosci
ciekawe jak to wszystko sie ma do godzin pracy? czy przypadkiem nie wychodzi ze panipracowala np. 25 godzin na dobe? i miala placone raz jako dyrektor a dwa z projektu za ten sam czas?
trzymajcie sie adala od tej szkoly utrudniaja zycie na karzdym kroku
Świetna nauczycielka, najmilej ją wspominam ze szkoły średniej!!! Szczera i konkretna az do bólu!!!
dokladam sie to odpowiedzi na prawde swietnia nauczycielka wymagala sporo z zakresu przedsiebioroczci i handlu ale tez wprowadzala na lekcjach mily i wesoly klimat wynikiem tego byly dobre oceny na swiadectwie; )
samorządowiec, ćwoku jeden, to może szewc będzie dorabiał w innej branży, np.jako glazurnik i odwrotnie?
a może to ty jesteś debil nie przyswajający wiedzy, po epitetach widać że do przedsiębiorczości ci daleko!
NA BOGA LUDZIE CZYTAJCIE TO !!!!!!!!TA PANI TO COS CIEKAWEGO ZNA SIE NA WSZYSTKIM SZOK BUDUJE MOSTYPIECZE CHLEBY CHODZ Z WYKSZTALCENIA JEST NAUCZYCIELEM ekonomii to właśnie jest polska proszę nie pisać głupot uratowano ja i cku kosztem szkoły w Pawłosiowie a władza dała jej nagrodę w postaci kursów jedna pani chlubiła ja strasznie nie ma jej ju o co za zdziwienie dostała to chyba z wygląd to co pan naczelnik stary nie wiedział jak się dzieje tam to za co on brał pieniążki zniszczono Pawłosiów dana nauczycielom z Pawłosiowa ochłapy i co pani k obiecała ze po rozwiązaniu szkoły oj zapomniałbym i pan starosta były za nauczyciele z Pawłosiowa nie stracą godzin na rzecz nauczycieli z cku i co musi się wyspowiadać z kłamstwa pani Dorota wiedziała co zrobić ,jak dobrze ze wróciła pani naczelnik ktokolwiek ja to oczerni to idiota zna się na rzeczy poprzedni naczelnik to chyba kombajnista bo on nic nie mógł nigdy układy ,ludzie wreszcie może prawo będzie prawem i ktoś za kanty odpowie co to ma być proste bab sko tyle zarobiło to szok -----jeszcze raz napisze UKONCZENIE STUDIÓW TO NIE INTELIGRNCJA TO WYKSZTAŁCIUCHY ---A JEDNA PANI Z BYLEGO UKLADU NIECH TANCZY KRAKOWIAKA DO TEGO SIE NADAJE KONCZY SIE CZAS DURNOT ----NISZCZYC TO POLSKIE MOTTO --Cokolwiek czynisz czyn roztropnie i patrz końca-
ręka rekę myje, nic się nie dzieje przez przypadek........
Pazerność ponad miarę zawsze się źle kończy.To świetnie,że wreszcie ktoś zrobi z tą panią porządek .Już dawno jej się należało.W końcu w tej szkole nic się nie robi,nie odpowiada się przed rodzicami za postępy uczniów ani przed władzami za poziom szkoły, a wszyscy wiedzą ze jest zły.A pani K. uważa się za superdyrektora pod każdym względem .To po prostu nie do uwierzenia.
w tej szkole trzeba sie pozbyc tych 2 sekretarek i tej dyrektorki i wszystko bedzie ok :)
i dobrze tak państwo pozwala tym brac co mogą, różnice juz sa widoczne wille auta baseny pod domami to sa zalety UE , ze ci co mogą to biora legalnie, dawniej nazywali to legalnie kraść mogą.
jhgtd... co ci tu sekretarki przeszkadzają( miłe, zawsze pomocne). Sprawa dotyczy pani dyrektor a nie sekretarek,
Ty Gula /OBECNIE JAKO UCZEŃ/ z Ip.217.97.167.1 nie pisz o sprawach, które ciebie nie dotyczą, lepiej jedź na targ sprzedawać na kupki ziemniaki , bo strasznie w Lublinie potaniały i znowu będą emerytki opowiadać że bida na wsi i trzeba z emerytur staruszków dokładać do gospodarki !!!!!!Ale hejt!!!!!
Do końca roku dowiemy się dla kogo szykują starosta i pani naczelnik miejsce, posługując się półprawdami i donosami.Nauczyciele nie mają danych o zarobkach dyrektorów a z oświadczeń tego o czym tu napisano nie da się wyczytać.Tak się robi miejsce swoim pupilom.
Szkołę w Pawłosiowie zniszczono bo nauczyciele się "postarali" o zdawalność egzaminów maturalnych i zawodowych 0% a budynki były potrzebne prominentnemu politykowi na luksusowy ośrodek ale nie wyszło. A szkoła po przejściu do CKU odżyła i poprawiły się wyniki nauczania. A nauczyciel przedmiotów ekonomicznych ma czego uczyć na tych kursach i to nie spawania, murowania czy warunków bhp.
czytam i nie mogę się nadziwić kanty z byłym układem ktoś to ruszyl i o matko krzyk ,co to jest polska jedni marne grosze a prymitywy wszystko na boga wreszcie niech ktoś rozp....te układy oni zyja a wy spicie mam dos tego kraju chcemy normy, a tu co jedni uciekaja na emeryturki zeby nie odpowiadac i inni czekają na co ze im się upiecze-ciesze sie zabierajcie wasze d.... i dołączcie do kolegów z okładu w ZK Załęże brawo tak trzymać i proszę nie pisać tu o zemście jakiejś bo to wstyd
gość nauczyciel 212.106.30.112 Tobie całkiem te upały mózg wysuszyły...luksusowy ośrodek- szczyt debilizmu!~!!!!!!!!
Ale czy ta pani to przypadkiem nie rusycystka z powołania. Niech mi nikt nie mówi że dobra i porządna kobieta bo śmiechem można się udławić. Pasowałoby cofnąć około 20 lat wstecz - z tamtych czasów można się pośmiać!!! Pani od wszystkiego - czyli od niczego!!!
A co może nie jest ośrodek luksusowy jeżeli wyposażony w najnowszy sprzęt dydaktyczny, rzutniki tablice interaktywne sale fotografii ze świetnym profesjonalnym sprzętem sale kosmetologii wyposażona tak ze nie jedna kosmetyczka wysokiej jakości by pozazdroscila siłownie i wf np. na basenie. Ludzie jak to nie jest luksusowy ośrodek edukacji to ja nie wiem co dla Was może być luksusowe. I wyposażenie tej placówki to nie zasługa władz którą na budżet szkół i remonty daje 1000 zł na rok maksymalnie tylko zasługa Pani dyrektor którą postarają się o dofinansowania i w legalny i inteligentny sposób pozyskiwala dla szkoły środki. Ale oczywiście w Jarslawiu to najlepiej wszystkich przedsiębiorczych wykończyć, pozamykac wszystkie szkoły zlikwidować co się powyprzedawac budynki najlepiej w ręce zagranicznych inwestorów i żyjecie sobie ludzie w tej dziurze. Przecież za chwilę to miasto będzie zamieszkane tylko przez emerytów bo wszyscy zdolni do pracy i inteligentni ludzie stąd wyjeżdżają a władza jeszcze to pogłębia.
Uśmiech jest bo nasze media sa kierowane odgornie i nawet nie chciało im się zrobić zdjęcia na potrzeby artykułu tylko pobrali to ze str internetowej szkoły. Widać jak się przykładają do swojej pracy. Tańczą tak jak władze im zagrają. Zresztą co to za skandal? Wszystko było legalne przecież skoro trwa to tyle lat to władze dokładnie wiedziały za co dyrektor dostaje kasę i mało tego niedawno jeszcze wręczyli jej nagrodę za przedsiębiorczość a teraz mówią że jest "be". To może Wy się w końcu zdecydujcie bo moim zdaniem to wszystko jest śmieszne. Ktoś się darował do władzy i niszczy ludzi jednego po drugim. potem przyjdzie inny i znowu będzie robił co innego w zależności na co ma ochotę bo nikt nie pilnuje tych na górze, robią co im się podoba w danej chwili.
Skoro do zadań kierowanej przez nią placówki należało organizowanie szkoleń, za które ktoś płacił to o co się rozchodzi ?Pewnie gdyby zleciła to któremuś nauczycielowi to zostałaby posądzona o łapówkarstwo, kolesiostwo a gdyby wykładowcą był mężczyzną to o romans lub wykorzystywanie seksualne podwładnych.Chory kraj ...
ROZCHODZĄ się drogi i nogi!
brak słów