Reklama

Ślązacy za mocni dla przemyślan

Jak było do przewidzenia wicelider II-ligowej tabeli AZS AWF Mickiewicz Katowice to zdecydowanie za mocny przeciwnik dla koszykarzy AZS PWSW MCS Daniel i mimo ambitnej postawy osłabionych przemyślan pewnie wygrał dzisiejszego (5 lutego br.) popołudnia w hali POSiR.

Gospodarze dobrze zaczęli, bo w 4. min było 10:3. Ale to prawdę powiedziawszy wszystko, na co ich było stać w tym pojedynku. Katowiczanie przewyższali ich w niemal każdym elemencie koszykarskiego rzemiosła, bo i mieli znacznie więcej możliwości w rotacji. Fatalna skuteczność miejscowych, która zaczęła potęgować się od mniej więcej… 5. min meczu była jednym z głównych powodów powiększającej się przewagi rywala. Już w 8. min Ślązacy wygrywali 12:13 i z każdą kolejną przewagę powiększali. W 13. min było 15:27, w 19. min – 26:44.

Choć to koszykówka, w której żadna przewaga nie jest gwarantem sukcesu, to 18-punktowa strata źle grających podopiecznych Macieja Milana przed II połową miała decydujący wpływ na końcowe rozstrzygnięcie. W 24. min przeciwnik osiągnął najwyższą w całym pojedynku przewagę, wygrywając już 33:52. Ambicja i pogoń za coraz bardziej rozluźnionym rywalem pozwoliła miejscowym w 37. min zbliżyć się na 60:66, ale więcej luzu katowiczanie nie dali. W końcówce uważniej zagrali w obronie i odnieśli pewne i jak najbardziej zasłużone zwycięstwo.

AZS PWSW MCS Daniel Przemyśl – AZS AWF Mickiewicz Katowice 62:74 (12:17, 14:27, 18:13, 18:17)
Punkty: C. Gumiński 19 (2x3), G. Płocica 15 (1x3), A. Mikołajko 11, K. Strzępek 8, W. Kuriańczyk 7 (1x3), B. Reichert 2, K. Kuśmierz 0 (MCS Daniel); K. Leszczyński 18 (2x3), M. Piotrkowski 14, Ł. Szczypka 11 (3x3), J. Kolenda 9, K. Nowak 9 (1x3), M. Mucha 7, P. Karpacz 4, Ł. Grzegorzewski 2, P. Olczak 0 (AZS AWF Mickiewicz).
Sędziowali: Adam Kołoszewski i Mariusz Godek (obaj z Lublina). Widzów: 100.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Bad - niezalogowany 2017-02-06 12:02:35

    Pan redaktor widział 100 widzów a ja naliczyłem 170 :) Czy byliśmy na tym samym meczu. Prawie cała trybuna była pełna a kibice fantastycznie dopingowali przemyskich koszykarzy.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    dd - niezalogowany 2017-02-07 11:49:32

    100 płatnych

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    dd - niezalogowany 2017-02-07 11:49:50

    a może169?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama