III Ogólnopolski Konkurs Gastronomiczny „Slow Food” odbędzie się już we wtorek, 21 maja, w Oleszycach. Tegoroczny temat przewodni to „Polskie zioła w kuchni”. Dodatkowo, w tym samym dniu odbędzie się otwarcie Zielonego Laboratorium Food Power stworzonego w ramach projektu „Działamy i wspieramy”. A to wszystko już od g. 9 w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Oleszycach.
Sam konkurs jest przeznaczony jest dla uczniów klas 1 – 4 technikum kształcących się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych oraz klas 1 – 3 branżowej szkoły I stopnia w zawodzie kucharz. Autorzy najciekawszych receptur wezmą udział w finale, podczas którego będą mieli 150 minut na przyrządzenie (rzecz jasna wyłącznie z naturalnych surowców) jak najlepszego dania.
Nie zabraknie również dawki wiedzy, a prelegenci wystąpią z tematami takimi jak: „Rola zielonego laboratorium food power w zdrowym żywieniu człowieka”, „Między pszczelarstwem, a ziołolecznictwem”, „Zioła wokół nas”, „Słonecznik w rolnictwie i żywieniu” oraz „Zioła i nie tylko w zdrowym żywieniu”.
Jako patron medialny serdecznie zapraszamy do uczestnictwa!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze