Do tragedii doszło w sobotę ok. godz. 11 na ul. Mickiewicza w Przemyślu. Poszkodowana zmarła w szpitalu.
Jak ustalili wstępnie policjanci, kierujący fordem fiestą, 52-letni mężczyzna, potrącił przechodzącą na drugą stronę jezdni 85-letnią mieszkankę Przemyśla.
Kobieta została przewieziona do szpitala, niestety jej życia nie udało się uratować i w wyniku poniesionych obrażeń zmarła w szpitalu.
Przez ponad godzinę ruch pojazdów na tej ulicy był zablokowany.
- 52-letni mieszkaniec Przemyśla był trzeźwy. Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza, wykonano oględziny miejsca zdarzenia, pojazdu oraz szkic i dokumentację fotograficzną – informuje sierż. sztab. Marta Fac, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu. - W tej sprawie trwa postępowanie, które ma na celu ustalenie wszelkich okoliczności i przyczyn wypadku – dodaje.


Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Wczoraj tamtędy szedłem tak samo ulica bo rozkopany SYF zamiast robić to po nocy !!! dzień już tez nie widać robót!! robić odcinek Mickiewicza a początek to DRAMAT reszta jak 60% ULIC to gorzej jak na UA to samo sie tyczy wylotówki kierunek RADYMNO KPINA! ZIMA ROBOTY DROGOWE I ROZKOPY W CENTRUM!
Nie rozumiem, kierowca jakiś ślepy czy jak? Albo zapieprzał tamtędy 90 km/h jak to często tam bywa ...
NIE WIDZĘ TAM PRZEJŚCIA DLA PIESZYCH...
Kurwa tam jest prosta droga jak ten huj byl slepy to niech mu priwko zabiora. Bynajmiej kutas nie powie ze mu babcia nagoe wyskocYla .
Na ulicy Mickiewicza są notoryczne łamane przepisy o nie przekraczaniu prędkości w terenie zabudowanym,niemal każdy kierujący widząc jadący pojazd prawym pasem z prędkością normatywną do 50 km/h odjeżdża na lewy pas i "rura do przodu".Może tak nasza Policja zgodnie z ustawowymi działaniami czyli :"czuwaniem nad bezpieczeństwem i porządkiem w ruchu drogowym" nieco przyłoży się do tego czuwania !Nie wystarczy tylko "dmuchać" kierujących na opłotkach miasta i robić pokazowe akcje,ale też trzeba zadbać o bezpieczeństwo miejskich ulic na których kierowcy robią co chcą!
Byłam świadkiem tego wypadku i nie wina starszej Pani ale kierowcy zapierdalal na terenie zabudowanym 90km/godzine kobieta z lewego pasa leciała 2 m do góry po czym znalazła się na prawym pasie kierowca restauracji Alibaba tak mu było spieszno że teraz będzie,żył z wyrzutami sumienia jeżeli je w ogóle ma
Yyyy tam nie ma przejścia dla pieszych z tego co widzę . ..
Jest przejście. Sa znaki drogowe pionowe o tym informujące. Tymczasowo pasów na jezdni nie ma bo droga w remoncie i chyba jeszcze nie zdążyli namalować na jezdni. Po co mają się spieszyć.
Samochody ciągle zapieprzają tamtędy nie patrzą się, ile już było takich sytuacji że prawie kogoś rozjechano
Przejścia są ale pod szewcem tutaj widać dokładnie że było to pod apteką, pieszy chodzą jak chcą ,tak samo jak koło bazaru przechodzą gdzie chcą i jak chcą... ZAPAMIETaJCIE samochód to nie jest zabawka że wciśniesz stóp i stanie.. to jest reakcja nawet jak jedziesz 50km/h to nie zatrzymasz się odrazu.
jak się nie chodzi przez przejście dla pieszych to tak jest a nie odrazu wina kierowcy , przejścia są dla ludzi
na ul Glazera jest dwa oznakowane przejścia dla pieszych ale i tak jak widzę chodzą piesi przechodzą przez jezdnie 10 m- 50 m od oznakowanego przejścia. Może policja skorzysta ze swoich uprawnień.Jak dojdzie do wypadku to znowu będzie mowa o szybko jadących samochodach.
Zgadzam sie z twoja wypowiedzia juz nie jednokrotnie bylam swiadkiem jak starsze osoby na sile wchodza na jezdnie prosto pod kola liczac ze kierowca i tak sie zatrzyma takie jest czasem rozumowanie ze to kierowca ma uwazac potem sa skutki takie jakie sa
To nie jest pierwszy raz!!!!!! Co jakis czas w tym samym miejscu dochodzi do potrącenia pieszych, nawet wcześniej gdy pasy były, nie tylko teraz gdy trwają remonty!!! Na jednym pasie auto sie zatrzymuje by przepuścić człowieka przechodzacego na drugą strone ulicy, a drugim pasem auto śmiga pod samymy nogami i się nie zatrzyma!!! Trzeba być bardzo ostrożnym przechodząc kurat w tym miejscu! Moze czas najwyższy pomyslec o światłach? DZIECI PRZECIEŻ CHODZĄ TĄ DROGĄ DO SZKOŁY! Kierowco uważaj, zwolnij! Mickiewicza to nie tor wyścigowy!!!!!!
Prawda jest taka ze od przecznicy Konarskiego z Mickiewicza do skrzyżowania przy kościele Reformatów powinno być ograniczenie prędkości do 40. Teren zabudowany , liczne sklepy i instytucje i tylko dwa przejścia w tym obrębie zmuszają pieszych do skracania sobie drogi co często kończy się jak w tym przypadku. Brawo prezydent miasta i brawo zarząd dróg miejskich oraz zarząd ruchu drogowego przy Komedzie miejskiej w Przemyślu. Zapewnione ciepłe posadki funkcjonariuszy publicznych pozwalają spać im spokojnie nawet wtedy kiedy giną piesi z powodu ich impotencji umysłowych.
Jeta w tym miejscu na pewno przejścia nie było i nie ma :)
prawda jest bardzo prosta , każdy ma przestrzegać przepisów, ograniczenie 50 i nie przekraczać a przechodzić tylko na pasach koniec kropka
Panowie SM dlaczego sie nie zainteresujecie tym,ze samochody firmy infores blokuja cały chodnik,a jak trzeba to i lewy pas niekiedy przez cały dzien
Wczoraj tamtędy szedłem tak samo ulica bo rozkopany SYF zamiast robić to po nocy !!! dzień już tez nie widać robót!! robić odcinek Mickiewicza a początek to DRAMAT reszta jak 60% ULIC to gorzej jak na UA to samo sie tyczy wylotówki kierunek RADYMNO KPINA! ZIMA ROBOTY DROGOWE I ROZKOPY W CENTRUM!
Nie rozumiem, kierowca jakiś ślepy czy jak? Albo zapieprzał tamtędy 90 km/h jak to często tam bywa ...
NIE WIDZĘ TAM PRZEJŚCIA DLA PIESZYCH...