Obecnie funkcję kina w Lubaczowie pełni Miejski Dom Kultury. Oferowany repertuar jest raczej skromny. Dlaczego? Bo ludzie nie przychodzą, a wyświetlanie filmu dla kilku osób to za duży koszt. Dlaczego nie przychodzą i co zrobić, żeby kino miało rację bytu w kilkunastotysięcznym mieście?
W dobie internetu i TV natychmiast po premierze film pojawia się w wersji online. Żeby mieszańcy Lubaczowa i okolicznych wiosek wybrali kino, oferta musi być aktualna, czyli iść w parze z medialnym rozgłosem i różnorodna – dla starszych, młodszych, miłośników horrorów, romansów i dramatów. Nawet najlepszy cyfrowy sprzęt nic nie da, jeśli film wejdzie z opóźnieniem. Co ciekawe, mieszkańcy powiatu coraz częściej korzystają z kin w Rzeszowie czy Zamościu. Wówczas do kosztu seansu dochodzi koszt dojazdu i czas, bo na rozrywkę w postaci kina trzeba poświęcić niemal cały dzień .
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.W Lubaczowie młodzi ludzie nie mają żadnych atrakcji więc wszyscy uciekają do większych miast. Kino byłoby dobrym pomysłem :)
dobre - "czy lubaczowianie chcą kina..." odpowiedzi udzielą, UWAGA UWAGA!Ewelina Furgała (l.18) z Krowicy Samej i Izabela Łozińska (l.18) z Kobylnicy Wołoskiej oraz Adam Ozimek (l.17) z Nowego Dzikowa.#heheszki
Gdyby hipotetyczne kino skumało się ze szkołami i wyświetlano by dla uczniów jakieś filmy, gdyby potrafiono robić eventy kinowe dla kuracjuszy z Horyńca, gdyby skumano się z parafiami i wyświetlano raz na jakiś czas Pasję, czy Karola, gdyby z sąsiednich miejscowości były dogodne dojazdy na seanse, gdyby podczas każdego wydarzenia kulturalnego był wyświetlany film, i do tego nowości kinowe, to kino w Lubaczowie by funkcjonowało.
zgadzam się z opinia, czemu jesteśmy gorsi.
W Lubaczowie młodzi ludzie nie mają żadnych atrakcji więc wszyscy uciekają do większych miast. Kino byłoby dobrym pomysłem :)
dobre - "czy lubaczowianie chcą kina..." odpowiedzi udzielą, UWAGA UWAGA!Ewelina Furgała (l.18) z Krowicy Samej i Izabela Łozińska (l.18) z Kobylnicy Wołoskiej oraz Adam Ozimek (l.17) z Nowego Dzikowa.#heheszki
Gdyby hipotetyczne kino skumało się ze szkołami i wyświetlano by dla uczniów jakieś filmy, gdyby potrafiono robić eventy kinowe dla kuracjuszy z Horyńca, gdyby skumano się z parafiami i wyświetlano raz na jakiś czas Pasję, czy Karola, gdyby z sąsiednich miejscowości były dogodne dojazdy na seanse, gdyby podczas każdego wydarzenia kulturalnego był wyświetlany film, i do tego nowości kinowe, to kino w Lubaczowie by funkcjonowało.