Reklama

SP 14 Przemyśl 12. ekipą w Polsce


Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 14 w Przemyślu wystąpiła w ogólnopolskim finale Igrzysk Młodzieży Szkolnej, w którym udział wzięło 16 najlepszych zespołów szkolnych z całej Polski. Zawody trwały od 8 do 11 czerwca br. w Piotrkowie Trybunalskim.


Młodzi zawodnicy z „czternastki” szczypiorniackiego rzemiosła uczą się w SRS Przemyśl pod okiem trenerów Piotra Kroczka i Przemysława Korobczaka. Obaj prowadzą młodzianów także w SP 14 im. Zjednoczonej Europy w Przemyślu. Wszyscy są uczniami klasy siódmej, więc w IMS wystartować mogą również w przyszłym roku.

W Piotrkowie Trybunalskim zajęli ostatecznie 12. miejsce. Mimo, że byli młodsi od większości rywali, pokazali charakter, waleczność i zostawili serce na parkiecie.

– To nie tylko sukces szkolnej reprezentacji, to także efekt codziennej pracy w barwach SRS Przemyśl i udziału w programie Sportowy Orlen, który wspiera rozwój młodych talentów

Reklama

– powiedział prezes SRS-u Robert Skawiński.

Przemyślanie w fazie grupowej pokonali SP 71 Szczecin 24:21 i SP 11 Puławy 18:11, ulegli zaś SP 46 Wrocław 16:17 i SP 1 Banino 11:18. Takie rozstrzygnięcia pozwoliły im na walkę o miejsca 9. – 12. W tej fazie przegrali wszystkie trzy pojedynki, kolejno z: SP 8 Białystok 17:23, SP 20 Grudziądz 15:25 oraz SP 3 Grodków 8:24.

SP 14 Przemyśl wystąpił w składzie: Karol Głowniak, Igor Hajduk, Wiktor Harłacz, Aleksander Klein, Jakub Kulhawiec, Jakub Król-Łazor, Darian Mazur, Wiktor Milanik, Piotr Paniw, Wiktor Piątek, Julian Trojnar.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 27/06/2025 14:39
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama