W ubiegłym tygodniu odbyło się posiedzenie Rady Społecznej Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Przeworsku. Po raz pierwszy członkowie tego organu spotkali się w tak szerokim składzie, bowiem od 27 lipca w jego skład wchodzą także przedstawiciele samorządów ziemi przeworskiej.
W skład rady wchodzi obecnie 6 przedstawicieli rady powiatu, przedstawiciel wojewody oraz 9 przedstawicieli rad gmin, w tej liczbie 2 wójtów oraz burmistrz miasta Przeworska. Głównym tematem spotkania był raport z aktualnej sytuacji ekonomicznej szpitala, przedstawiony przez dyrektora placówki Grzegorza Jedynaka. W kolejnych punktach swego[paywall] wystąpienia dyrektor poruszył też kwestie przygotowania szpitala do zagrożenia epidemiologicznego oraz zaprezentował wykaz zmian w organizacji pracy oddziałów ginekologiczno-położniczego i neonatologicznego, mających na celu wzrost ich popularności, przyciągnięcia do nich większej liczby ciężarnych, a co z tym idzie podniesienia ich rentowności. Przedmiotem spotkania było też wprowadzenie kilku zmian formalnych w organizacji pracy rady.
W trakcie posiedzenia potwierdzono także plany rozpisania konkursu na stanowisko zastępcy dyrektora ds. lecznictwa poprzez desygnowanie do składu komisji konkursowej – jako delegata rady społecznej – Tomasza Kojdra.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze