Wójt gminy Wiązownica zwolnił pracownika, któremu powierzono zarządzanie boiskami Orlik w Wiązownicy. Głównym powodem było to, że nie przypilnował grających w piłkę chłopców, w czasie gdy tuż za płotem przechodziła procesja w czasie sobotniej mszy św.
W Wiązownicy boiska Orlik dzieli od kościelnego placu tylko ogrodzenie z siatki. Młodzi sportowcy nie tylko nie przerwali gry, ale do uszu części wiernych doleciały słowa uznawane za niecenzuralne. Wspomniał o tym ksiądz proboszcz na niedzielnym kazaniu. – Nie mogę takich przypadków ignorować. Nikt nie zmusza młodych ludzi do uczestnictwa w uroczystościach kościelnych, ale zadaniem opiekuna czuwającego nad boiskiem jest także wychowywanie w szacunku do innych i do ich katolickiej tradycji – mówi wójt.
W chrześcijańskiej tradycji przyjęto, że osoby, które mija ksiądz niosący Najświętszy Sakrament, powinny się zatrzymać i uklęknąć, pokazując w ten sposób szacunek dla Eucharystii. Dobre wychowanie mówi, że należy uszanować zwyczaje innych. W Wiązownicy doszło do zgrzytu, który spowodował zdecydowaną reakcję wójta.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.gowno a jak nie jest katolicka tradycja tylko siecka to juz gowno sranie w banie ,
Najpierw buduja boisko kolo kosciola a potem maja pretensje. Kto chcial poszedl na procesje, a kto chcial grac w pilke to gral.
Przez chamskie zachowanie grajacych na boisku chlopaków, mimo upomnienia żeby w czasie procesji przestali grac te 5minut, bardzo miły i doświadczony animator orlika stracił pracę. Myśle ze troche kultury i rozważania nad tym co sie robi , przydalo by sie tym chlopakom
Trzeba tylko ukarać tego - kto wybudował boisko przy kościele. Przecież chłopcy tez w niedziele będą grac mecz, a tu słychać odprawianą mszę. No ktoś zupełnie o tym zapomniał i w takiej bliskości zrobił boisko!!!
Watpię ze ktoś bedzie chodził teraz na orlik jak nie bedzie naszego animatora, gość doświadczony, moim zdaniem przesada
Jeśli boisko jest mieniem gminy, to można pozwać wójta o nadużycie. Mecz nie miał wpływu na kult religijny w danym miejscu. Jeśli grają tam np. ateiści to jest już to dyskryminacja.
każdy człowiek ma prawo spędzac wolny czas jak chce,jedni się modlą a inni grają w piłkę ....równie dobrze można miec pretensje do księdza,że zorganizował procesję w nieodpowiednich godzinach
szkoda wielka szkoda chłopaka bo naprawdę był odpowiednią osobą na orlik na którym coś się działo.Jak ktoś pracuje z młodzieźą to wie jak to wygląda czasami nie można nad wszystkim zapanować a decyzję wójta pozostawię bez komentarza szkoda tylko że nie dostrzegł wielkiego zaangażowania w pracę na orliku.
Zwolnić księdza i odesłać do jego kraju - do Watykanu. Imigrantów nam tu nie trza.
Nie winię tutaj opiekuna orlika za to zajście ani wójta za wybudowanie go obok kościoła. Winę ponoszą rodzice młodzieży grającej którzy zwalają wychowanie swoich dzieci na szkołę i jeszcze wieczorami na animatora orlika a sami siedzą w pierwszych ławkach w kościele nie widząc swoich dzieci albo wnuków grających a sami szli w procesji. Ludzie obudźcie się i nie zwalajcie winy na położenie orlika, nieupilnowanie 40 osób na boisku żeby nie pisnęły słowa przez animatora orlika, wójta za wybudowanie orlika. Popatrzcie sami na siebie i wychowanie swoich dzieci a później zrzucajcie winę na innych. Gdyby nie było orlika to kto by odpowiedział za wychowanie waszych dzieci na przystanku???? Kierowca autobusu czy właściciel przystanku ? A może dalej wójt bo pozwolił postawić przystanek na terenie gminy???
ale popiepzony kraj. Czarna sekta najważniejsza.
Tak właśnie postępuje Pan i władca Gminy Wiązownica a mieszkańców ma za nic. Sam ma zarzuty prokuratorskie, więc dlaczego się nie zwolni......
Średniowiecze. Jestem z Podkarpacia i jestem z tego dumny ale po latach spędzonych za granicą z przykrością stwierdzam że to na Podkarpaciu jest największą ciemność.
Debilizm, zacofanie, głupich i tepych urzedasow
Wójt jest Bogiem w gminie Wiazownica? Na to wychodzi!Ale Bóg był dobroduszny!
Dobrze ze wojt nie kazał spalić na stosie animatora. Przecież tak robiono w średniowieczu a to co tu widzę jest sredniowieczem. Zwolnić pracownika z kilku letnim stażem człowieka który się angażował zachęcał młodzież do aktywnego spędzania czasu i był lubiany, tylko dla tego że podczas procesji było głośno. Poprostu chciał się pozbyć pracownika. Na jego miejsce podejrzewam,ze przyjdzie jeden z dupowlazow wójta. Chociaż nie wiem bo trochę afera się z tego robiła. Ten wojt taki katolicki a tyle zarzutów prokuratorskich ma, czy nie powinnimsy go odwolac? Przecież są pewne zasady a on je łamał. Tyle że on ma kasę i władze i uważa się za króla!
cóż jak się zwalnia dyrektora szkoły, że zorganizował malowanie szkoły z rodzicami to i można zwolnić za deszcz podczas procesji
Proboszcz jest pewnie z siebie dumny, że przez niego człowiek stracił pracę. Ja z tego kazania zrozumiałam, że nie przeżegnali się i nie okazali szacunku wobec monstrancji. Od kiedy wszyscy mają obowiązek to robić? I jeszcze to plucie jadem, że z nich nic nie będzie i nie mają przyszłości... Po za tym, powinien sobie w końcu uświadomić, że łamie prawo o ochronie danych osobowych, jak czyta listę ofiarodawców. Co łaska 700 zł, "trzecia rata 100zł" - aż mnie coś skręca. Za niedługo pewnie zacznie czytać tych co nie dali, może ogłosi ekskomunikę.
Ta bez jaj.. Klechom w dupsko bez wazeliny wchodzić??Po co stawiali orlik koło kościoła..? Jaka dzisiejsza młodzież jest każdy wie. (K***a mać i inne epitety na porządku dziennym) ale żeby od razu zwalniać z pracy? Taki mądry to idź sam ogarnij bandę rozdartych mord. Ciekawe czy Ci się uda.. A świętojebliwce zamiast skupić się na modlitwie to w procesji idą i napierdalają po ludziach, dupy myją. A w kościele później pod ołtarzem krzyżem leżą. Mohery..
Rozwydrzone bachory nie potrafiły nawet na 5 minut przestać grać,nic by im się nie stało,pomimo upomnień grali dalej może dlatego że to nie byli z Wiązownicy,banda Gimbusów nie wychowanych
Następny nawiedzony, A gdzie wolność?? Ja chcę grać w piłkę.
Uczniowie z Wiązownicy by się tak u siebie nie zachowywali to była banda rozwydrzonych dzieciaków z Szówska Zero Kultury !
Msza św.i procesje są Polską kulturą i tradycją tak samo jak gra w piłkę jedno i drugie należy uszanować i rozdzielić.tyle i tylko aż tyle ale nie którzy nie potrafią tego zrozumieć.Jedni chcą uczestniczyć w procesji i Mszy św. inni chcą grać w piłkę jednych i drugich należy uszanować i rozdzielić
Co za żart ktoś co ma tyle za pazurami powołuje się na moralnosc
Panie Ryznar proponuje po tym zdarzeniu podać się do dymisji. Ponieważ w polskiej kulturze i tradycji a przede wszystkim prawie jest takie coś jak odrębność światopoglądowa. A zmuszając kogoś do czynności religijnych niestety Pan je złamał. Sam Konkordat mówi żeArtykuł 1Rzeczpospolita Polska i Stolica Apostolska potwierdzają, że Państwo i Kościół katolicki są — każde w swej dziedzinie — niezależne i autonomiczne oraz zobowiązują się do pełnego poszanowania tej zasady we wzajemnych stosunkach i we współdziałaniu dla rozwoju człowieka i dobra wspólnego. .Tak że proponuje przywrócenie dozorcy do pracy. I samemu poddaniu się do dymisji. Ponieważ nie wszyscy na podkarpaciu są (w wiązownicy) są osobami wierzącymi
Odezwało się "wychowane coś". Po pierwsze nie 5 minut. po drugie jak ktoś nie chce uczestniczyć w obrzędach katolickich to nikt go nie MA PRAWA ZMUSZAĆ. to jest gwałt na dzieciach i ich psychice. Ciekawe czy tak samo byś mówił/a gdyby Ciebie przymuszano do "czarnej mszy".poza tym gdyby" gimbusy " chciały uczestniczyć w procesji to by poszły na msze i uczestniczyły proste logiczne jak widać nie dla wszystkich.
To po co idziesz I sluchasz Jakcie skreca?
A znasz to powiedzenie pluj ku...e w oczy to powie ze deszcz pada?to tak samo jest z wojtem I jego pseudo moralnoscia Poswiecil Jurka bo myslal ze Jak ksiadz cos powiedzial na kazaniu to bedzie na niego teraz to jest czlowiek ktory idzie do celu po trupach
Nie dość że zwolnili Animatora to jeszcze pracował za pół darmo jak wszyscy Animatorzy w Polsce którzy 3 miesiąc pracują za DARMO - niech tym gazeta też się zajmie
I prawidłowo robi. Baranie łby, które nic nie dają, zawsze mają najwięcej do powiedzenia. Pewnie należysz też do nich. Dane osobowe to sobie włóż w buty, to ludzie się domagają odczytywania, żeby wiedzieć kto nigdy nie daje, a dupsko pcha zawsze do 1-szej ławki. Zapłać w końcu i ty.
Animatorze mam nadzieję że wystąpisz na drogę sądową.Art. 53, 1.: "Każdemu zapewnia się wolność sumienia i religii".Art. 53, 6.: "Nikt nie może być zmuszany do uczestniczenia ani do nieuczestniczenia w praktykach religijnych".Współcześnie to nie jest zgodne. Dawniej róznie to bywało. Sytuacja zmieniła się po Soborze Watykańskim II (dla niektórych uznawany za heretycki) ,gdzie ustanowiono doktryne o wolności religijnej. Niestety nie zawsze jest ona praktykowana przez Kosciół.Z Soboru Watykańskiego II- może idiota Ryznar sobie przyswoi co to oznaczaWolność religijna zdaniem deklaracji jest wolnością od przymusu i działania wbrew sumieniu. W ten sposób ludzie mogą podejmować decyzje zgodne z ich naturą. Za wolnością idzie prawo do wyrażania przekonań zarówno prywatnie, jak i publicznie. Deklaracja podkreśla, że społeczność i instytucje winny respektować prawo wolności religijnej i nie stosować przymusu. Deklaracja podkreśla fakt, iż wolność religijna pojawiła się w konstytucjach wielu państw jako prawo obywatelskie. Uczestnikami tego prawa są zarówno wierzący, jak i niewierzący. Wśród podmiotów prawa do wolności religijnej deklaracja wymienia także wspólnoty religijne i rodzinę.XIII. Deklaracja o wolności religijnej "Dignitatis humanae" (7 grudnia 1965) - DWRAbsolutna nowość w nauczaniu Kościoła. Dokument o kapitalnym znaczeniu dla stosunku Kościoła do świata, dialogu ekumenicznego i międzyreligijnego. W czasie zażartych dyskusji "Sobór przezwyciężył skrajny pogląd, który domagał się, by deklaracja gwarantowała wolność tylko dla religii prawdziwej, i uznał prawo do wolności wszystkich religii, a nawet szerzej: prawo do wolności w sprawach religii" - komentuje kard. Marian Jaworski.1. Deklaracja podkreśliła, że prawo do wolności religijnej jest "zakorzenione w godności osoby ludzkiej" (2), polega zaś ona m.in. na tym, że nikt nie może być zmuszony do działania wbrew własnemu sumieniu.http://ekai.pl/wydarzenia/temat_dnia/x59510/co-sobor-watykanski-ii-wniosl-w-zycie-kosciola/?print=1
Ale jak ktos o cos prosi to chyba trzeba wykonac w dodatku on byl animatorem tego orlika i starszy. Szanuje sie druga osobe. Kultury troche w tym kraju
co jak co ale nie powinni go zwolnić to nie jego wina !!!!
Wójt jest tylko dobrym gospodarzem, niestety ale z ludźmi dobrze nie żyje, ma swoich pupili i to tyle! gospodarz zajebisty ale do człowieka jest okropny
Był najlepszym trenerem , sama byłam na treningach młodych chłopaków gdzie nie zawsze grali i kopali bez sensu tą piłkę tylko uczył ich podań i strzałów na bramkę . Moim zdaniem była to pochodna decyzja
@GogusTo niech siedzą w domach nikt ich nie zmuszał do procesji ale skoro się zdecydowali przyjechać na orlik w Wiązownicy to mają się dostosować do przepisów/regulaminu/zasad jakie na tym Orliku panują skoro Animator kazał przerwać gr to mieli przerwać a oni do nie "Ty tu nie masz nic do gadania" Zero kultury i przestrzegania zasad przez Gimbusów z Szówska !
To niech siedzą w domach nikt ich nie zmuszał do procesji ale skoro się zdecydowali przyjechać na orlik w Wiązownicy to mają się dostosować do przepisów/regulaminu/zasad jakie na tym Orliku panują skoro Animator kazał przerwać gre to mieli przerwać a oni do niego: "Ty tu nie masz nic do gadania" Zero kultury i przestrzegania zasad przez Gimbusów z Szówska !
A z jakiej racji kazał przerwać?Z racji procesji?ja w regulaminie nie widze jedynie co to 1. W celu zapewnienia bezpieczeństwa użytkownikom i korzystania z boisk zgodnie z ich przeznaczeniem zabrania się: a) używania butów piłkarskich na wysokich i metalowych korkach oraz kolców; b) wprowadzania i użytkowania sprzętu innego niż zgodnego z przeznaczeniem boisk, np.: rower, motorower, deskorolka, rolki itp.; c) niszczenia urządzeń sportowych i płyty boiska; d) wchodzenia na ogrodzenie i urządzenia sportowe; e) palenia tytoniu, spożywania alkoholu, żucia gumy; f) zaśmiecania, wnoszenia opakowań szklanych i metalowych; g) przeszkadzania w zajęciach lub grze; h) zakłócania porządku i używania wulgarnych słów; i) wprowadzania zwierząt; j) korzystania z boisk bez zgody opiekuna obiektu; k) przebywania na terenie boisk osobom poniżej 15 roku życia po zmroku z wyjątkiem zorganizowanych grup pod opieką osoby dorosłej odpowiedzialnej za grupę; l) przebywania i korzystania z obiektu poza godzinami otwarcia; 14. Rozstrzygnięcia dotyczące zgodnego z postanowieniami pkt. 13 korzystania z boisk podejmuje opiekun obiektu, który w zależności od sytuacji może: Ø nakazać zmianę obuwia sportowego i stroju; Ø zwrócić uwagę na niewłaściwe, niezgodne z regulaminem zachowanie; Ø nakazać opuszczenie terenu boisk; Ø zakazać dalszych wstępów na kompleks. 15. Administrator kompleksu nie ponosi odpowiedzialności za wypadki powstałe w trakcie korzystania z obiektu. Użytkownicy korzystają z boisk na własną odpowiedzialność i odpowiadają materialnie za wyrządzone szkody w 100% wartości zniszczeń. Prowadzący zajęcia ( nauczyciel, trener, instruktor, animator sportu, trener środowiskowy) jest zobowiązany powiadomić administratora o każdym zaistniałym wypadku lub kontuzji ćwiczącego.http://www.wiazownica.com/?c=mdAktualnosci-cmPokazTresc-164-1448
Musicie przy tym obrażać księży? Miał prawo powiedzieć to co powiedział. Nie zwracanie uwagi na to co złe nie przystoi księdzu, bo wtedy można określić Go jako obojętny. Dobrze tam Ktoś wcześniej napisał, że to nie wina Księdza ani animatora, ale tych, którzy nie potrafią uszanować Jezusa idącego w Najświętszym Sakramencie. Mogą nie wierzyć, ale uciszyć się na ten czas należy!! To czasami wina rodziców, a czasami młodzi są niereformowalni momo ogromnych starań rodziców :(
A czy Ty wiesz młody człowieku, czym naprawdę jest wolność?
A co to za przemusowe dawanie kościół jest tak samo mój jak i księdza, a kto daje to jego sprawa, on tylko i ksiądz powinien wiedzieć ile daje i co daje. Wyczytywanie nazwisk choooore !
@GoguśZ takiej racji że to on zarządza tym Orlikiem i koniec dyskusji,nie wklejaj mi tu jakiś przepisów/paragrafów bo jak się komuś nie podoba to zostaje w domu lub gra na podwórku w piłkę ale jadąc na Orlik ma się dostosować do Zasad które ustala osoba zarządzająca tym Orlikiem wbij sobie to do Głowy !
Nie mieszaj tutaj pewnych pojęć. Nie muszą być wierzącymi żeby szanować wierzących oraz przestrzegać zasad, o które prosi animator.!!! Tutaj nie jest problem, że chodzi o wiarę tylko odniesienie do pewnych zasad. Jednak najważniejsze to to, ze animator nie jest niczemu winien, bo prosił...Tylko Ci młodzi (w większości) dorośli ludzie zwyczajnie olali to co mówił... Tak więc nie można zwalniać Kogoś kto wypełnia swoje obowiązki należycie, mimo, iż inni nie uwzględniają tego...i nie stosują się do zasad. za takie rzeczy się nie zwalnia więc nie szukajcie teraz winy w Księdzu czy nie wiadomo w kim....
Mieszkaniec Tylko jest jedno ale, skoro jest regulamin to właściciel/ administrator ma się do niego stosować. Jeżeli nie było zagrożenia życia, nie było dewastacji. A było tylko widzimisię (opiekuna obiektu) to nie było podstawy do opuszczenia. To tak samo jakby właściciel drogi powiatowej ją zamkną bo ma takie widzimisię.
Ale gdyby ksiądz tego na kazaniu nie powiedział to wszystko było by po staremu
Za młody bez doświadczenia ???, ale w przyszłości dlaczego nie !!!
@Dramat prośba to nie nakaz!!!@Gość mają się dostosować do przepisów/regulaminu/zasadA powiedz że się nie stosowali, demolowali?, używali niewłaściwego obuwia??? a może było zagrożenie życia.?? Skoro twierdzisz że jest tam regulamin to obowiązkiem "administratora" też jest jego stosowanie i przestrzeganie . Przeczytałem cały i nigdzie nie pisze że w czasie nabożeństw, procesji należy przerwać zabawę/ mecz i siedzieć cicho. A nie wierze że Ryznar, animator zapomnieli o procesjach w oktawie BC. Mogli odgórnie wprowadzić ograniczenie w tych godzinach i nie wpuszczać.
Szkoda że wójt tak szybko nie reaguje jeżeli chodzi o wyrożnienie osoby za bezinteresowne działania na rzecz gminy . Zdecydowanie za swoją pracę na takie wyróżnienie zasługiwał animator zajmujący się Orlikem w Wiazownicy . Decyzja którą podjął wójt świadczy wyłącznie o BRAKU WIEDZY na temat kilkuletniej pracy wykonywanej przez animatora.
Jestem "Za" - Jest dla ludzi i z ludźmi.. i napewno troche głosów by miał... To kampania wyborcza rusza.... ;)
Jeśli sie tak bronisz, to może ty grałeś wtedy.?? NA TWOIM MIEJSCU JUŻ DAWNO POSZEDŁ BYM I PRZEPROSIŁ ANIMATORA. Przez was i tylko przez was stracił prace. Niewiem czemu są jeszcze takie chamy. Pokażcie że macie jaja i przeproscie.
Myśle ze jego kadencja sie skończy juz nie długo. Wiele ludzi tak chce, ponieważ takiego złodzieja i chama bez litości zauważono dopiero teraz ! Myślicie że jak zwolnił naszego najlepszego Animatora to ten nowy podczas procesji upilnuje dzieci ? Mógłbym sie założyć ze bylo by tak samo !Co do naszego Animatora to najlepsza i najuczciwsza osoba jaką znam ! Nigdzie nie znajdziecie teraz lepszego Animatora ! Wychowywał dzieci trenowal ich ! Bardzo mu na tym zależało a wy po prostu zabraliscie mu tą prace bo raz nie przypilnowal dzieci..ALE ONI NIE BYLI Z WIĄZOWNICY !!!!!!!!!!!!!!!
Ludzie czy wy nie rozumiecie że wójtowi chodzi tylko o to aby zamknąć księdzu usta aby każdy bal się wypowiadać źle o wójcie i jego działaniach. Marian ośmieszyłeś ale to nie pierwszy twój chory wybryk zapamiętaj kto mieczem wojuje ten od miecza ginie .
Za kilka dni rozpoczyna się zbieranie podpisów po referendum o ODWOŁANIE WÓJTA GMINY WIĄZOWNICA.Potrzeba zaledwie ok 800 podpisów.Wszystkich chętnych zapraszamy do tej inicjatywy.Najwyższy czas na NORMALNOŚĆ w tej gminie.Ludzie nie bócie się, trzeba raz na zawsze skończyc z tym despotą.
Trzeba skończyć z chamstwem ,zbieramy podpisy za odwołaniem Wójta , koniec zastraszania pracowników gminy .
To wszystko jest nie do pojęcia . niewinny człowiek został zwolniony tylko dlatego że chłopcy z Szówka będąc nie na swoim orliku zlekceważyli jego prośbę aby zeszli na czas procesji . chłopcy powinni teraz iść do wójta i powiedzieć ze to ich wina a nie Animatora . a przede wszystkim to powinni przeprosić za to Animatora , na pewno jest mu przykro z powodu że stracił pracę której był całkowicie oddany i mimo nieraz ciężkich sytuacji to zawsze z uśmiechem na twarzy przychodził do pracy a szczególnie do dzieci które go tak bardzo lubią . czy to się nie liczy? Poświęci ktoś cały swój czas żeby siedzieć z dziećmi na orliku godzinami? A co lepsze to jeszcze ich trenować i " wychowywać na ludzi " ? Bo chyba nie byłoby wielu chętnych. Niech nasz kochany wójt zamieni się na tydzień i będzie na orliki z dziećmi , zobaczymy jak ogarnie wszystkie treningi młodszych i starszych , jak sobie poradzi z różnymi zawodami , papierami . wojt na tym orliki może był z 3/4 razy na te 4 lata .. I to tylko wtedy jak było otwarcie i jak na lodowisku była telewizja , przecież musi się pokazać że nad wszystkim czuwa ! Bzdura .. Wstydź się za to co zrobileś temu człowiekowi , jak to ktoś wczesniej napisał " kto mieczem wojuje ten od miecza ginie " na ciebie tez przyjdzie czas , tylko ze wtedy nie będziesz miał za sobą nikogo
DramatZ chęcią bym animatora przeprosił za zachowanie Ryznara ale wiesz jakoś 860 km nie uśmiecha mi się jechać tylko po to. A też jak na razie nie potrafię się teleportować żeby w soboty wpadać na orlika.
A kto tu miesza. Skoro twierdzisz że nie muszą być wierzącymi aby szanować wierzących. To mam pytanie czy to też działa w drugą stronę, czy wierzący szanują "ateistów". Jak widać na załączonym obrazku raczej nie, a przynajmniej nie w wiosce. I niestety nie jest to odosobniony przypadek parę lat wstecz był podobny w katowickim. A skoro mówisz że w większości byli to "dorośli" to tym bardziej animator nie mógł nic. Co innego gdyby to była banda podlotków
Największy ciemniak, czyli ty wyjechał i od razu zrobiło się jaśniej. Mam nadzieję, że już nie wrócisz, de.bili nam tu nie potrzeba.
chyba powinno być kto z Mieciem wojuje ten od Miecia ginie (oby)
Może ktoś by sprawdził monitoring kto grał a kto siedział i nie chodzi tylko o boisko do piłki, również na boisko do tenisa bym popatrzył... Z tego co ja wiem to chłopcy w czasie procesji przestali grać.
Hahahah a nie przyszło ci do głowy że to są chłopcy z innej wsi. Ksiądz też powinien pomyśleć...
Ta cała sytuacja jest chora. Nic takiego się nie stało a afera na kilka wsi
Jest tam monitoring niech ktoś sprawdzi kto grał a kto siedział w trakcie procesji. Na boisko do tenisa też bym zwrócił uwagę bo każdy oskarża chłopców z Szówska bo lepiej jest na nich zwalić winę, a z tego co ja słyszałem to w trakcie procesji chłopcy przestali grać a sam animator grał sobie w tenisa i nawet nie widział czy oni zeszli...
Oprócz tego, że człowiek niesprawiedliwie stracił pracę, która lubił i której naprawdę się poświęcał to faktycznie nic się nie stało.Musiał Ryznarowi czymś podpaść, albo Marian (jak to często bywa) sam coś sobie na temat Animatora wyimaginował.Wójt nie lubi, jak ktoś jest popularny i lubiany (chyba ma jakiś kompleks ), więc nawet to mogło być prawdziwym powodem zwolnienia.Animator może iść do Sadu Pracy i zaskarżyć decyzję wójta. Sprawę ma wygraną na 100%ps jak dotąd WÓJT WSZYSTKIE SPRAWY ZAŁOŻONE MU W SĄDZIE PRACY PRZEGRAŁ !
Wójt już ogłosił konkurs na to stanowisko.Obstawiajcie, kto wygra?Ktoś z rodziny wójta?Ktoś z rodziny któregoś z radnych?Ktoś z rodziny biznesmenów powiązanych z wójtem ??...a może to będzie nagroda dla kogoś za jakąś "przysługę"
To jest zwykly smiec nie wojt!nie liczy sie z nikimi ludzi ma za nic wyjebac go na ten jego zbity zaklamany pysk
Szkoda animatora był zaangazowany bardzo w swoja prace i to sie dawalo odczuc mój syn go uwielbia i nie miesci mi sie w glowie jak mozna bylo go zwolnic za taka glupote bez wyjasnienia stoje za nim murem!a o Ryznarze sie nie wypowiem bo jak dla mnie ten czlowiek nadaje sie na leczenie zamknięte i tyle
Konkurs w ślubnym prezencie wygra Kardynał.
Dodam jeszcze, ze za takie cos moze opiekun isc do sondu, bo z powodztwa religinego nie mozwa wywalic kogos z pracy. Jeszcze raz jebac plebana i mochery!
@SramCiNaPyskAle Palikociarnia tutaj ?? Hahah dobre
@SramCiNaPyskSorry oni są Nowocześni teraz się nazywają Szkodniki tzn. KOD :)
Sorry oni są Nowocześni teraz się nazywają Szkodniki tzn. KOD :)
Do185.25.120.237.to do ciebie jesteś duuupek
ks......Adamie Rejman jak tam w stolicy pigmejów razem z siostrzyczka mi zPolski na kolanach was witali w Ndokonyo tzn.Wanden i Tikandi za posypywanie ??? głów popiołem ofiarowano wam mnóstwo darów kozły koguty a w wiązownicy" baranki" nie dają marne 700zł na malowanie !!! Potrzebujesz dla rodziny siana zadzwoń do bociana .
Buraku co ma 700zl do zwolnienia Jurka z pracy?Jesli nie masz nic sensownego do powiedzenia to zamknij ryja leć laske ryznarowi zrobic
Marian jesteś zerem!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ty ci----po. Przyczynił się do zwolnienia Jurka z pracy a łaskę to ty na pewno lepiej mu zrobisz
Zapraszam całą młodzież na mszę św w niedzielę o godz 9.00 w intencji zlikwidowania boiska Orlika z przyczyn obiektywnych .
Przepraszam za złe dedecyzje więcej się nie powtórzy kochani wyborcy to już jest koniec poddaję się .
Jeśli Pan Jurek ma już nie byc na orliku to po co chodzic? Kto teraz bedzie mial takie dobre podejscie do dzieci grajacych na orliku i zaangazowanie ? No to? Zawsze byl otwary po 5,6,7 godzin dziennie a teraz 8 w ciagu tygodnia. Jak mialo takie cos zajsc to po co woj angazowal sie w budowe tego orlika ? Sam go wybudowal kolo kosciola a teraz ma pretensje. Nie rozumiem tego.. w dodatku kto teraz bedzie trenowal te dzieci? Jesli PAN to czyta to niech wie ze byl pan najlepszym gospodarzem tego orlika, przykladem dobrego wychowania i najlepszym trenerem gdy gralem mlodo. Zycze panu sukcesow w zyciu prywatym jak i zawodowym :)
Z tego co wiem to kościół powinien pomagać a nie zwalniać pracowników z roboty:) Ciekawe gdzie teraz będzie chodzić dzieci/młodzież w wolny czas BO NA PEWNO NIE DO KOŚCIOŁA.
Jeśli zyjemy w demokracji do powinnismy zaglosowac czy animator ma zejs czy pozostac na stanowisku pracy. Wojt zachowal sie w tej sprawie jak krol w republice. Ja nie mam ochoty zyc tak. Jest demokracja, wolnosc slowa i oczywiscie glos ktory mozemy oddac. Wojt nam powinnien pomagac, ulepszac a nie pogarszac sytuacje o 180 stopni!!!
Wójt nie dość, że pozbył się animatora (ta posada potrzebna jest komuś innemu, ...komuś o nazwisku na "K"), to jeszcze skłócił mieszkańców z księdzem.
a co tu komentować państwo wyznaniowe i tyle ,czarny pokazał kto tu rzadzi
Heh a czy to prawda ze najwiekszy cpun w W-cy czyli syn Polańskiego ma być nowym animatorem?Takie chodza sluchy jesli tak to Orlik opustoszeje na amen Gratuluje Ryznar znowu pokazales jaki jesteś mądry
Docelowo animatorem w Wiązownicy zostanie Kardynał.
Niech świat przestanie się kręcić, bo procesja idzie. Uczestnicy procesji idą w procesji, a reszta może robić swoje. Dlaczego wam to tak przeszkadza, że ktoś gra w piłkę. Boisko nie jest w kościele. To miejsce publiczne, na którym uprawia się sport. To właśnie procesja wpycha się w przestrzeń publiczną, więc to jej uczestnicy powinni tak się zachowywać, żeby nie przeszkadzać innym. Ta młodzież nie wchodziła z piłką do kościoła.
Wypowiedź Wójta w telewizji i tłumaczenie się że jakieś kobiety chcą zgłosić sprawę Animatora do prokuratury .To Panie Wójcie jakieś kobiety chcą Pana pozwać o mobbing w pracy.
Pan Ryznar przestraszył się szumu medialnego wokół Wiązownicy i przywrócił do pracy animatora.Skąd obawa przed nagłośnieniem sprawy ?Odpowiedź jest bardzo prosta.Pan Ryznar ma postawione dziewięć prokuratorskich zarzutów, jest zamieszany w aferę marszałka Karapyty, ma przegranych mnóstwo sprawy w sądzie pracy, jego synowie maja postawione cztery prokuratorskie zarzuty.To są prawdziwe powody obawy przed nagłaśnianiem sprawy.
Taka jest prawda, zajebisty komentarz juz tak przesadzaja, ze sami nie wiedza co mowia bardziej papiezcy jak sam papiez,
Tak jest zajebiste zacofanie, wiocha XV wiek, ;( wiara powinna byc w nas a nie na pokaz a tu o to tylko chodzi, Pan Ksiadz rzadzi oj chcieliby zeby prostaczki ich w reke calowali dazo do tego tylko ze to nie ta epoka i nie te cele..
Odwołac wójta!
Tak dla równowagi.
Uważam że nagana by wystarczyła