Reklama

Straż Graniczna świętowała w cieniu pandemii [WIDEO]

23/05/2020 10:42

16 maja obchodzono święto Straży Granicznej. W tym roku z powodu pandemii koronawirusa zmieniła się formuła obchodów, ale funkcjonariusze jak co roku otrzymają awanse, odznaczenia i medale.

Była to 29. rocznica powołania formacji. W tym roku, z powodu pandemii obchody miały odmienną niż zazwyczaj formułę. Ograniczyły się do indywidualnych spotkań przełożonych z awansowanymi i wyróżnionymi funkcjonariuszami. Komendant Bieszczadzkiego Oddziału SG, generał brygady Robert Rogoz w trakcie wideokonferencji na ręce komendantów placówek oraz naczelników złożył gratulacje, podziękowania i życzenia.

Z okazji święta w korpusie oficerów awansowało łącznie 30 funkcjonariuszy, w korpusie chorążych 101 oraz 102 w korpusie podoficerów. Medalem za Zasługi dla Straży Granicznej, przyznawanym przez ministra spraw wewnętrznych i administracji, odznaczono łącznie 20 funkcjonariuszy. Złoty Medal otrzymali: nadinspektor Henryk Moskwa, komendant wojewódzki policji w Rzeszowie i płk SG Robert Kielar – zastępca komendanta BiOSG do spraw logistycznych. Ponadto 23 funkcjonariuszy otrzymało Odznakę Straży Granicznej, nadaną przez komendanta głównego Straży Granicznej.


owa
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Mariusz - niezalogowany 2020-05-23 13:17:06

    Wielki szacunek!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    miś - niezalogowany 2020-05-23 19:19:39

    Szacun szczególnie dla tych na " Pasach i Zielonej"!!!      Ale jak to w życiu bywa " biurkowcy"  oraz wszelkiej maści "lizusy", "garbaci" pierwsi  do nagród i awansów.   A przy okazji "medaliki" dla "innych" "grzejących" się przy SG.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama