Z początkiem nowego roku odbyło się walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze Ochotniczej Straży Pożarnej w Gaci.
Tego dnia wręczone zostały odznaczenia. Srebrny medal „Za Zasługi dla Pożarnictwa” otrzymał dh Marek Ulman, brązowe medale druhowie Grzegorz i Łukasz Zając, zaś odznakę „Strażak Wzorowy” dh Tomasz Drozd. Dyrektor Okręgowy PCK w Rzeszowie Maciej Maruszak wręczył także[paywall] odznaki PCK druhom Zdzisławowi Dubielowi i Zbigniewowi Sasowi.
Sprawozdanie z działalności za 2015 r. złożył prezes, druh Paweł Wajhajmer. Mówił o pracach wykonanych przy remoncie budynku oraz konserwacji sprzętu. W tym okresie pozyskano volkswagena na potrzeby orkiestry, zakupiono również m.in. lekki samochód marki Ford Custom oraz wyposażenie strażaków. Jednostka wyjeżdżała 23 razy, w tym 20 na terenie gminy – do 5 pożarów i 15 miejscowych zagrożeń. Rok 2015 to także sukcesy – zajęcie przez jednostkę 1. miejsca w gminnych i powiatowych zawodach.
Absolutorium dla zarządu OSP zostało przyjęte jednogłośnie. Przeprowadzono również jawne głosowanie. W skład zarządu weszli: prezes druh Paweł Wajhajmer, wiceprezes naczelnik druh Andrzej Filar, wiceprezesi druhowie: Dariusz Homa, Zbigniew Ulman, zastępca naczelnika druh Tomasz Adamczak, skarbnik druh Krzysztof Machała, sekretarz druh Jacek Kud, kronikarz druh Andrzej Szpytma, gospodarz druh Bogusław Dudek.
W komisji rewizyjnej pozostali bez zmian druhowie: Lesław Stańko, Wojciech Drozd i Emil Pacuła.
Podczas walnego zebrania nadano tytuł Członka Honorowego Ochotniczej Straży Pożarnej w Gaci płk. pożarnictwa w stanie spoczynku Stanisławowi Luli, w dowód uznania szczególnych zasług wniesionych na rzecz OSP Gać.
OSP Gać zrzesza obecnie 97 członków, w tym 9 honorowych oraz 2 drużyny młodzieżowe chłopców i dziewcząt.
fot.Barbara Chmura
Orkiestra Dęta OSP w Gaci również podsumowała swoją działalność. Podczas zebrania odegrała m.in. Rotę.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze