Stacjonujący w Jarosławiu 21. Dywizjon Artylerii Przeciwlotniczej im gen. dyw. Ludwika Zająca, obchodził w ubiegły piątek, 15 kwietnia, swoje święto upamiętniające rocznicę otrzymania sztandaru ofiarowanego jednostce przez mieszkańców Strzyżowa. Na uroczystości podkreślono sukcesy jarosławskich przeciwlotników na niedawno przeprowadzonym poligonie w Ustce.
Żołnierskie święto rozpoczęło nabożeństwo w kościele pod wezwaniem Chrystusa Króla. Wcześniej otwarto jednostkę dla zwiedzających. Dzieci i młodzież obejrzały sprzęt będący na wyposażeniu obu stacjonujących w Jarosławiu dywizjonów oraz używany przez policję i straż pożarną[paywall].

fot.Bogusława Pajda
Pokazali na poligonie w Ustce, że są jednymi z najlepszych przeciwlotników
Po mszy świętej żołnierze wraz z reprezentantami innych służb mundurowych, przedstawicielami władz samorządowych oraz sympatykami dywizjonu i delegacją ze Strzyżowa przeszli na główny plac garnizonu i tam odbył się uroczysty apel z udziałem wojskowej orkiestry dętej z Rzeszowa. – Wracając pamięcią do trudnych początków szkolenia, możemy z satysfakcją pochwalić się osiągnięciami na polu codziennej żołnierskiej rzeczywistości. Świadczą o tym sukcesy naszych żołnierzy przeciwlotników, biorących udział w zgrupowaniu poligonowym na Centralnym Poligonie Sił Powietrznych Ustka. Zajęli oni pierwsze miejsce w zawodach użyteczno-bojowych w klasyfikacji dowódców baterii przeciwlotniczych oraz PPZR GROM 3 oraz drugie w klasyfikacji wozów dowodzenia.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.No, niezłą widać mamy obronę przeciwlotniczą."...Ręczny granatnik przeciwpancerny RPG-7 – radziecki, ręczny granatnik przeciwpancerny, używany w państwach Układu Warszawskiego oraz wielu innych krajach, głównie Trzeciego Świata.RPG-7 (Rucznoj Protiwotankowyj Granatomiot – Ręczna Przeciwczołgowa Wyrzutnia Granatów) z 1961 r.Był podstawowym środkiem przeciwpancernym drużyny piechoty zmotoryzowanej..."Jaja jak moh..... berety.
Panie starszy szeregowy, aż żal patrzeć na "broń", którą Pan demonstruje. No chyba, że ewentualny przeciwnik to Kenia, Zimbabwe lub inna Gwinea Równikowa :) A tak serio, to jaki jest sens utrzymywania takiej jednostki wojskowej skoro nie mają na stanie współczesnych Spike'ów czy czegoś na ten kształt. Może lepiej by było jarosławskie jw przemianować na muzeum wszak pobory muzealników byłyby znacznie mniejszym obciążeniem dla budżetu niż uposażenia trepów.
parady niezle wam wychodza a reszta ... nie wk...cie Putina
No, niezłą widać mamy obronę przeciwlotniczą."...Ręczny granatnik przeciwpancerny RPG-7 – radziecki, ręczny granatnik przeciwpancerny, używany w państwach Układu Warszawskiego oraz wielu innych krajach, głównie Trzeciego Świata.RPG-7 (Rucznoj Protiwotankowyj Granatomiot – Ręczna Przeciwczołgowa Wyrzutnia Granatów) z 1961 r.Był podstawowym środkiem przeciwpancernym drużyny piechoty zmotoryzowanej..."Jaja jak moh..... berety.
Panie starszy szeregowy, aż żal patrzeć na "broń", którą Pan demonstruje. No chyba, że ewentualny przeciwnik to Kenia, Zimbabwe lub inna Gwinea Równikowa :) A tak serio, to jaki jest sens utrzymywania takiej jednostki wojskowej skoro nie mają na stanie współczesnych Spike'ów czy czegoś na ten kształt. Może lepiej by było jarosławskie jw przemianować na muzeum wszak pobory muzealników byłyby znacznie mniejszym obciążeniem dla budżetu niż uposażenia trepów.
bajają się za pieniądze podatnika