Reklama

Strzegą naszego nieba. Święto jarosławskich przeciwlotników

23/04/2016 18:09

Stacjonujący w Jarosławiu 21. Dywizjon Artylerii Przeciwlotniczej im gen. dyw. Ludwika Zająca, obchodził w ubiegły piątek, 15 kwietnia, swoje święto upamiętniające rocznicę otrzymania sztandaru ofiarowanego jednostce przez mieszkańców Strzyżowa. Na uroczystości podkreślono sukcesy jarosławskich przeciwlotników na niedawno przeprowadzonym poligonie w Ustce.

Żołnierskie święto rozpoczęło nabożeństwo w kościele pod wezwaniem Chrystusa Króla. Wcześniej otwarto jednostkę dla zwiedzających. Dzieci i młodzież obejrzały sprzęt będący na wyposażeniu obu stacjonujących w Jarosławiu dywizjonów oraz używany przez policję i straż pożarną[paywall]. 


fot.Bogusława Pajda
Pokazali na poligonie w Ustce, że są jednymi z najlepszych przeciwlotników

Po mszy świętej żołnierze wraz z reprezentantami innych służb mundurowych, przedstawicielami władz samorządowych oraz sympatykami dywizjonu i delegacją ze Strzyżowa przeszli na główny plac garnizonu i tam odbył się uroczysty apel z udziałem wojskowej orkiestry dętej z Rzeszowa. – Wracając pamięcią do trudnych początków szkolenia, możemy z satysfakcją pochwalić się osiągnięciami na polu codziennej żołnierskiej rzeczywistości. Świadczą o tym sukcesy naszych żołnierzy przeciwlotników, biorących udział w zgrupowaniu poligonowym na Centralnym Poligonie Sił Powietrznych Ustka. Zajęli oni pierwsze miejsce w zawodach użyteczno-bojowych w klasyfikacji dowódców baterii przeciwlotniczych oraz PPZR GROM 3 oraz drugie w klasyfikacji wozów dowodzenia. 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    kasander - niezalogowany 2016-04-23 20:05:42

    No, niezłą widać mamy obronę przeciwlotniczą."...Ręczny granatnik przeciwpancerny RPG-7 – radziecki, ręczny granatnik przeciwpancerny, używany w państwach Układu Warszawskiego oraz wielu innych krajach, głównie Trzeciego Świata.RPG-7 (Rucznoj Protiwotankowyj Granatomiot – Ręczna Przeciwczołgowa Wyrzutnia Granatów) z 1961 r.Był podstawowym środkiem przeciwpancernym drużyny piechoty zmotoryzowanej..."Jaja jak moh..... berety.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    aż żal patrzeć - niezalogowany 2016-04-23 22:07:22

    Panie starszy szeregowy, aż żal patrzeć na "broń", którą Pan demonstruje. No chyba, że ewentualny przeciwnik to Kenia, Zimbabwe lub inna Gwinea Równikowa :) A tak serio, to jaki jest sens utrzymywania takiej jednostki wojskowej skoro nie mają na stanie współczesnych Spike'ów czy czegoś na ten kształt. Może lepiej by było jarosławskie jw  przemianować na muzeum wszak pobory muzealników byłyby znacznie mniejszym obciążeniem dla budżetu niż uposażenia trepów.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    koko - niezalogowany 2016-04-24 12:10:35

    bajają się za pieniądze podatnika

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości