Reklama

Suchy bród na Wiarze już prawie gotowy

27/07/2018 16:30

Przęsło na Wiarem, które ma usprawnić ruch podczas największych uroczystości na Kalwarii Pacławskiej jest już praktycznie gotowe. Wszystkie prace zbliżają się ku końcowi.

– Według informacji, które posiadamy, wszystko pójdzie tak, jak planowaliśmy. Z pewnością[paywall] prace zostaną zakończone do końca lipca. Podczas Wielkiego Odpustu Kalwaryjskiego przęsło z pewnością będzie służyło. Jest tak skonstruowane, że nawet największa woda nie sprawi, iż nie będzie przejazdu – mówi wójt gminy Fredropol Mariusz Śnieżek

– Jesteśmy zadowoleni z efektów prac, które już dzisiaj widać gołym okiem. Czekaliśmy na tę inwestycję ponad 8 lat – mówi, z ciekawością przyglądający się pracom pan Stanisław, mieszkaniec Huwnik.

Reklama

 – Szukając rozwiązania, znalazłem informację o budowie tak zwanych suchych brodów. Okazało się, że to dobre i w miarę tanie rozwiązanie. Kilka takich powstało w Bieszczadach. Gotowe prefabrykaty układane są na dnie rzeki, odpowiednio mocowane kotwami i zalewane betonem, a na górze asfaltem. Woda cały czas płynie korytem, a kiedy się podniesie, przepływa górą. Wysokość tych prefabrykatów to jeden metr. W ciągu ostatnich dziesięciu lat tylko dwa razy się zdarzyło, aby poziom wody był tak wysoki. Zdecydowaliśmy się na to. Projekt wykonała firma z Krakowa – wyjaśniał przed miesiącem na naszych łamach wójt gminy Fredropol.

Suchy bród przez Wiar będzie miał 5 m szerokości. Łączny koszt inwestycji to 600 tys. zł. 80 procent tej kwoty to pieniądze z budżetu państwa, z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.


MiW
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Brzoza - niezalogowany 2018-07-27 23:30:43

    inwestycja w gusła

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Misia - niezalogowany 2018-07-28 00:02:06

    Bród??  

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    pracownik z Irlandii - niezalogowany 2018-07-28 07:39:12

    Wszyscy uwidocznieni na zdjęciu Pana Wilguckiego juniora powinni zostać ukarani przez Państwową Inspekcję Pracy za brak kamizelek "high visibility", kasków ochronnych i innego wyposażenia BHP OBOWIĄZKOWEGO na budowie. W cywilizowanym świecie jest nie do pomyślenia by robotnicy prezentowali się jak ci na zdjęciu.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama