Zakończył się prestiżowy VIII Międzynarodowy Festiwal i Konkurs Orkiestr „Golden Sardana” w hiszpańskim Lloret de Mar, z którego orkiestra z Żurawicy wróciła z imponującymi wyróżnieniami. Podczas konkursu grupa zdobyła nagrody w każdej z trzech kategorii konkursowych, potwierdzając wysoką klasę i umiejętności na arenie międzynarodowej.
13 września wyruszyli na podbój Hiszpanii, by 20 września zakończyć swoją festiwalową przygodę w Lloret de Mar. Na wielkich scenach młodzi muzycy z Harcerskiej Orkiestry Dętej Hufca Ziemi Przemyskiej z Żurawicy, której początki sięgają działalności Jana Łaskarzewskiego i Jana Semkowa, zaprezentowali swoje umiejętności, a także wielkie serce do muzyki i niemały talent, który szlifowali przez długi czas. Przez festiwalową europejską publiczność zostali przyjęci bardzo ciepło. Zaprezentowali repertuar przygotowany przez Tomasza i Jacka Łaskarzewskich. Na liście odegranych przez nich utworów znalazły się m.in.: Marsz Harcerski „Śnietnica” autorstwa Jana Niemca, Marsz „Dziukas” (wiązanka pieśni powstańców warszawskich) czy Marsz „Dywizjon 303” Piotra Flisa.
Dzięki własnej wytężonej pracy, a także zaangażowaniu instruktorów młodzi muzycy na międzynarodowej scenie wypadli bardzo dobrze, przywożąc z Barcelony nagrody zdobyte w każdej z trzech kategorii konkursowych, którymi były: koncert estradowy, orkiestrowa musztra artystyczna, najlepsze wykonanie sardany – tradycyjnej muzyki katalońskiej.
Dodatkową atrakcją wyjazdu było też zwiedzanie Mediolanu, na które młodzi muzycy wybrali się w drodze do Hiszpanii.
Odniesione sukcesy są nie tylko dużym wyróżnieniem dla członków Harcerskiej Orkiestry Dętej Hufca Ziemi Przemyskiej z Żurawicy, ale także potwierdzeniem ciągle utrzymującego się wysokiego poziomu artystycznego i tego, że talent i ciężka praca zwyczajnie procentują.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze