W dalekim Pelpinie młodzi koszykarze UKS Basket 15 Przemyśl walczyli o awans do półfinałów Mistrzostw Polski Młodzików U-13. Bez powodzenia. Bardzo wysoko przegrali wszystkie spotkania.
13-latkowie prowadzeni przez Krzysztofa Młota przystąpili do zmagań jako mistrzowie Podkarpacia w tej kategorii wiekowej i druga ekipa II etapu rozgrywek, czyli strefy podkarpacko-lubelskiej. Ich rywalami byli: MKS Smyk Prudnik, UKS Trójka Żyrardów i gospodarze imprezy Decka Pelpin.
Mimo sporej ambicji, chęci i woli walki, byli tylko tłem dla przeciwników, bardzo wysoko przegrywając wszystkie mecze. To była surowa lekcja, z której z całą pewnością jednak wyciągną wnioski. Zebrali ogrom doświadczeń, które powinny im pomóc w dalszej zabawie z koszykówką.
Na wyróżnienie w przemyskim zespole zasłużył Constantino Mak, który został „królem strzelców” imprezy, zdobywając łącznie w trzech meczach 76 punktów, dwukrotnie popisując się double-double. Awans do turnieju półfinałowego uzyskały zespoły z Pelpina i Żyrardowa.
Wyniki:
UKS Basket 15 Przemyśl – MKS Smyk Prudnik 51:89 (6:25, 13:17, 15:17, 17:30)
UKS Basket 15 Przemyśl – Decka Pelpin 47:91 (6:27, 10:24, 12:21, 19:19)
UKS Basket 15 Przemyśl – UKS Trójka Żyrardów 43:97 (13:27, 10:25, 6:28, 14:17)
***
Punkty (ilość zdobytych punktów w całym turnieju i poszczególnych meczach): W. Lechowicz 0 (0, 0, 0), G. Szumielewicz 33 (13, 13, 7), F. Hnatyk 0 (0, 0, 0), J. Kuszczak 18 (2, 13, 3), A. Zając Kuniec 4 (4, 0, 0), G. Dzięgielowski 4 (2, 2, 0), G. Jop 0 (0, 0, 0), S. Stasiaczek 4 (0, 1, 3), K. Kaszowski 0 (0, 0, 0), C. Mak 76 (30, 18, 28), A. Radochoński 2 (0, 0, 2), N. Shorin 0 (0, 0, 0).Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze