Reklama

Świąteczne dekorowanie pierników na szczytny cel [ZDJĘCIA]

21/12/2019 16:42

Przedstawiciele lokalnych struktur samorządowych oraz parlamentarzystów, środowisk sportowych, artystycznych i akademickich, przedsiębiorcy, wreszcie reprezentanci jarosławskiego garnizonu i instytucji miejskich zgromadzili się w ubiegły czwartek, 12 grudnia, na świątecznym dekorowaniu pierników. Cel był ze wszech miar szczytny – wsparcie stowarzyszenia „Tobie”, a za jego pośrednictwem podopiecznych Ośrodka Szklono-Wychowawczego im. Jana Pawła II.

To już druga tego typu akcja. Zaczęło się od pomysłu, by najbardziej chore dzieciaki i młodzież uczęszczającą do jarosławskiego OSW zabrać na wycieczkę na plan filmowy do Warszawy. W związku z ich ułomnościami w grę wchodził tylko kilkudniowy wyjazd. – Wiadomo, koszty są wtedy większe, a nie mogliśmy oczekiwać od rodziców, że taki wyjazd sfinansują, więc wpadłam na pomysł akcji dekorowania pierników – wspomina inicjatorka, a jednocześnie jedna z organizatorek tegorocznego przedsięwzięcia Maria Karaś. – Ideą było też to[paywall], by zaproszeni goście się zintegrowali, uczestniczyli w życiu osób niepełnosprawnych. Nie chcieliśmy, by ci ludzie czuli się nagabywani, zarzucani kolejną prośbą o datki – wyjaśnia. Akcja udała się świetnie – zebrano około 10 tys. zł. Pieniądze pozwoliły nie tylko zapewnić przejazd i zakwaterowanie, ale nie zabrakło i na drobne przyjemności. – Prawie 90 procent uczestników wycieczki po raz pierwszy musiało sobie radzić bez rodziców. Była to dla nich prawdziwa szkoła życia, dostali ogromny zasób nowych bodźców – opowiada pani Maria. Pomysł spodobał się na tyle, że pierwsze pytania o kontynuację akcji pojawiły się jeszcze latem, a tego potencjału OSW po prostu nie mogło zaprzepaścić.


pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama