Przedstawiciele lokalnych struktur samorządowych oraz parlamentarzystów, środowisk sportowych, artystycznych i akademickich, przedsiębiorcy, wreszcie reprezentanci jarosławskiego garnizonu i instytucji miejskich zgromadzili się w ubiegły czwartek, 12 grudnia, na świątecznym dekorowaniu pierników. Cel był ze wszech miar szczytny – wsparcie stowarzyszenia „Tobie”, a za jego pośrednictwem podopiecznych Ośrodka Szklono-Wychowawczego im. Jana Pawła II.
To już druga tego typu akcja. Zaczęło się od pomysłu, by najbardziej chore dzieciaki i młodzież uczęszczającą do jarosławskiego OSW zabrać na wycieczkę na plan filmowy do Warszawy. W związku z ich ułomnościami w grę wchodził tylko kilkudniowy wyjazd. – Wiadomo, koszty są wtedy większe, a nie mogliśmy oczekiwać od rodziców, że taki wyjazd sfinansują, więc wpadłam na pomysł akcji dekorowania pierników – wspomina inicjatorka, a jednocześnie jedna z organizatorek tegorocznego przedsięwzięcia Maria Karaś. – Ideą było też to[paywall], by zaproszeni goście się zintegrowali, uczestniczyli w życiu osób niepełnosprawnych. Nie chcieliśmy, by ci ludzie czuli się nagabywani, zarzucani kolejną prośbą o datki – wyjaśnia. Akcja udała się świetnie – zebrano około 10 tys. zł. Pieniądze pozwoliły nie tylko zapewnić przejazd i zakwaterowanie, ale nie zabrakło i na drobne przyjemności. – Prawie 90 procent uczestników wycieczki po raz pierwszy musiało sobie radzić bez rodziców. Była to dla nich prawdziwa szkoła życia, dostali ogromny zasób nowych bodźców – opowiada pani Maria. Pomysł spodobał się na tyle, że pierwsze pytania o kontynuację akcji pojawiły się jeszcze latem, a tego potencjału OSW po prostu nie mogło zaprzepaścić.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze